Кик боксьорите Полина Галинова и Иван Иванов балкански шампиони от Черна гора

27.Септември.2017 /Сряда/ 11:40:02, 4014 прочитания, 0 коментара

Двама състезатели на клуб „Шуменска крепост” участваха на балканиадата по кик бокс в Черна гора, като и двамата станаха шампиони. Полина Галинова с две победи спечели титлата на лоу кик в категория до 60 кг при девойките старша възраст. Два пъти вдигнаха ръката на ринга и на Иван Иванов, който стан първи в същия стил при мъжете в категория до 86 кг.

Шампионите бяха посрещнати в тяхната зала и заедно с президента и треньор на клуба Галин Методиев дадоха първите си интервюта за 6tv.bg.

18.Май.2018 /Петък/ 08:37:09

Отлично се представиха бойците на клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство в Стара Загора. В двата стила – К1 и фул контакт, те спечелиха общо 21 медала – 5 златни, 7 сребърни и 9 бронзови. На ринга се качиха 22 състезатели, тъй като за вече изявените Пламен Борисов и Иван Иванов не се намериха съперници.

06.Април.2017 /Четвъртък/ 20:18:49

Организаторите на мемориала „В. Великов” всяка година прибавят по нещо ново и атрактивно, за да има забава за зрителите и за участниците. Така миналия април след церемонията по официалното откриване на състезанието пилотите се натовариха на атракционното влакче, за да ги види отблизо хилядната публика на тренировъчните маншове. Влака караше навигаторът Петър Илиев.

Да, но тези около 40-ина мъже дойдоха много за дизеловото моторче на влакчето и се почна...голямо бутане по нанагорнището. С много закачки и шеги, с още повече напъване и съвсем малко возене бяха изминати 3350-те метра до финала. Аплодисментите бяха бурни и от сърце. Адреналинът се качи, пулсът също...Настроението остана! Споменът – също.

Ние ви предлагаме пак да изживеем това уникално минаване по трасето на планинското състезание в Шумен. С най-добри чувства и с настроение, което да запазим до събота и неделя, когато пак ще бъдем край завоите...

01.Май.2019 /Сряда/ 12:12:45

Отборът на „Шумен 98” ликуваше на Велики четвъртък във Велико Търново, след като спечели третия полуфинален плейоф срещу домакините от „Етър 64” с 25:22 /13:9/. Така с 2:1 победи шуменки си осигуриха място в суперфинала, където ще си оспорват титлата с „Бъки”.

Огромно бе разочарованието за „болярките”, които не криеха амбициите си пак да стъпят на върха. Гостите от „Шумен 98” поведоха, допуснаха равенства за 2:2 и 4:4 и след това водеха с 3 до 5-6 гола почти през цялото време. За тях критичният момент бе в 20-ата минута, когато разликата бе стопена само до гол -19:20. Същото се случи и три и половина минути преди сирената – 21:22. С голове на Юлияна Таче, Мария Маслева и Маринела Панайотова крачката към финала бе направена.

Страхотен мач за „Шумен 98” направи вратарката Станислава Стоянова, чиито спасявания бяха 50 процента. Стаси извади невероятни топки и почти отчая „виолетовите”. Според специалистите пък на другата врата безспорната майсторка Десислава Николова била под обичайното си равнище.

Глория Павлова, не само с шестте си гола, отново поведе момичетата от Шумен, а младите надежди Маринела Панайотова и Мария Маслева завършиха съответно с 9 и 6 попадения. Гостенките играха много добре в защита и това също наклони везните в тяхна полза.

За „Етър 64” Данислава Петрова бе резултатна от крилото, а не пропусна и нито една дузпа. Тя вкара 11 гола.

Отборът на „Шумен 98” бе подкрепян бурно от над сто свои фенове, за които бяха отпуснати и специални автобуси. Сред тях беше и кметът на Шумен Любомир Христов.

Финалната плейофна серия започва на 11 или 12 май и се играе до две победи от три мача. В първия „Шумен 98” гостува на „Бъки”, следва домакинство и при евентуално равенство на победите третата среща ще бъде отново в Габрово.

„ЕТЪР 64” – „ШУМЕН 98” 22:25 /9:13/

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова, 3 Александра Бундева, 4 Златина Коева, 6 Даниела Стефанова, 7 Миглена Христова - 3 гола, 8 Соня Богданова - 5, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Спирдонова - 1, 11 Кристияна Караманлиева – 3, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова - 11, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева, 20 Веселина Иванова.

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 6 гола, 7 Десислава Илиева, 8 Глория Павлова – 6, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 9, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, 77 Лидия Бакърджиева.

СЪДИИ: Юлиян Горецов /Сф/, Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Башев /Габрово/.

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.