Две години без пилота Тодор Славов

28.Юни.2017 /Сряда/ 09:23:17, 7729 прочитания, 0 коментара

ДНЕС НЯМА ДА ПЛАЧЕМ

На 28 юни 2015 година на рали „Твърдица-Елена”, само на 30 години, загина пилотът Тодор Славов. Неговите колеги и феновете твърдят, че шампионът не умира - той става легенда!

18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10

Юношите старша възраст на „Волов” продължават без грешка в първенството на Зона Варна. Те победиха като домакини „Хитрино” с 5:2 и това бе тяхната шеста поредна победа.

На Градския стадион „П. Волов” шуменци вкараха още в 1-ата минута чрез Симеон Иванов. В 7-мата Муса Кавунски покачи на 2:0 и натискът на „Волов” продължи, без обаче да се стигне до нови попадения. Хюсеин Бюлент от гостите излезе сам срещу Теодор Божков, но вратарят спаси.

След почивката възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев, повечето от които играят и за мъжкия тим, доведоха резултата до 5:0. Точни бяха Муса Кавунски, Теодор Тодоров и Енгинжан Риза. Гостите успяха да върнат два гола чрез Берил Шабан и Сонер Мехмедзаид.

„Волов” е с пълен актив от 18 точки и води класирането, като е отбелязал 32 гола и е допуснал 5.

Интересно е, че в събота отново ще има мач между тези съперници. Пак на стадиона в Шумен за първенството на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” ще домакинства на „Волов”.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 5:2

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 71 Сейхан Ахмед, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 11 Янис Янков, 8 Иван Цонев – капитан, 17 Емрал Самиев, 7 Константин Димов, 19 Теодор Тодоров, 9 Муса Кавунски, 23 Симеон Иванов /12 Добромир Дочков, 25 Ида Неджати, 21 Енгинжан Риза, 16 Ярослав Стефанов, 39 Милен Атанасов, 2 Иван Субботин/.

„ХИТРИНО”: 1 Айкут Чауш, 8 Рафи Фехми, 15 Тунджай Али, 4 Сертан Зекерие, 10 Джем Северинов, 9 Дениз Джевдет, 14 Сонер Мехмедзаид, 17 Берил Шабан, 7 Хюсеин Бюлент, 3 Серкан Исмаилов, 11 Богомил Александров /Бехрин Ахмед, 13 Илкер Салиев, Емре Риза/.

СЪДИИ: Веселин Гацев – главен, Костадин Костадинов и Руслан Илиев – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Жечев /Шумен/.

10.Март.2017 /Петък/ 10:49:03
Състезатели на двата шуменски фехтовални клуба – „Шумен” и „Волов”, участваха на завършилото в Пловдив европейско първенство за кадети и кадетки и за младежи и девойки.
Председателят на УС на ФК „Шумен” Младен Младенов, който е и треньор, е доволен от представянето на Габриела Колева, която влезе в директните елиминации в Пловдив. Той очаква от нея, Виктория Михалева и Добромира Пандова да дублират финала на държавното първенство при кадетките и да се преборят за отборната титла. При младежите надеждите са свързани с Калоян Николов.
Николай Николов, който е и председател на УС на ФА „Волов”, и главен треньор в клуба, съжалява за контузията на Вичко Николов по време на боя му с европейския шампион от Италия. Дали Вичко ше играе в Шумен, ще бъде решено в последния момент. Сигурни са Георги Иванов и Иван Славчев, а ще има и състав за отборния турнир. При девойките на пътеката ще се завърне Паола Пенчева заедно с Тея Стилиянова и Александра Тодорова.
16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.

30.Август.2015 /Неделя/ 07:09:38
Автобус с варненска регистрация се запали и изгоря на пътя Варна - Русе в събота вечер.

Всички 14 пътници от авариралия автобус са невредими.

Пожарът е възникнал от двигателния отсек. Водачът е спрял, когато е усетил мириса, като всички пътници са изведени незабавно от запалилия се автобус.

Инцидентът се е случил в близост до село Звегор на около 20 км от Шумен.

Екипи на "Пожарна безопасност" са пристигнали 20 минути след подадения сигнал, но междувременно автобусът е изгорял тотално.

Разследващите смятат, че най-вероятната причина за запалването е късо съединение. Открито е досъдебно производство по случая.

Ето и съобщението от  ОДМВР Шумен:

На 29.08.2015 г. в 19:31 часа в оперативния център на РДПБЗН Шумен и оперативната дежурна част на ОДМВР Шумен е получен сигнал, че на главен път Русе – Варна до разклона за село Звегор в автобус „Бова”, с варненска регистрация е възникнал пожар. На място веднага са изпратени екипи на РСПБЗН Шумен и сектор „Пътна полиция” при ОДМВР Шумен. Изяснено е, че автобусът е пътувал към град Варна и е превозвал 14 пътници. Водачът е спрял , след като e усетek мирис от двигателния отсек. Пътниците са изведени веднага, взели са си и багажа. Пострадали няма. Екипът на РСПБЗН Шумен е пристигнал на място около 19:55 часа на 29.08.2015 г. Пожарът е локализиран и потушен за около половин час, но щетата по автобуса е тотална. За гасенето му са използвани 4000 литра вода и 50 литра пенообразувател. Най-вероятната причина за възникването му е късо съединение. Пътниците са превозени с друг автобус на фирмата. Извършен е оглед. Започнато е досъдебно производство.