Шампионът Християн Тотев вече е и учител. Боецът взе два златни медала от Универсиадата

22.Май.2017 /Понеделник/ 11:00:38, 3323 прочитания, 0 коментара

Двукратният световен и трикратен европейски шампион по муай тай Християн Тотев от началото на втория срок отново ходи на училище. Вече като преподавател по физическо възпитание и спорт в Професионалната гимназия по селско стопанство и хранителни технологии в Шумен.

Завършващият магистратура боец беше и на първия си патронен празник като учител. И, естествено, на сцената на Общинския младежки дом в концерта бяха включени и...демонстрация по кик бокс.

23-годишният елитен спортист харесва учителската професия и е готов да продължи да я упражнява. На няколко години по-малката от него абитуриентка Моника Русева допада стилът му на преподаване. Директорът на училището Тодор Желязков избрал него сред кандидатите, доволен е от работата му и заедко с другите от колектива гарантира, че Християн има тяхната подкрепа за подготовка и участие в големите спортни форуми.

25.Септември.2018 /Вторник/ 19:32:26

„Хитрино” игра домакинския си мач от петия кръг на първенството в Североизточната група на Трета лига на стадион „П. Волов” в Шумен. Така ще бъде, докато бъде подновен теренът в Хитрино.

Гостите от „Калиакра”дойдоха със скромния актив от 2 точки, а „виолетовите” имаха 6, при това в предния кръг почиваха. Стана хубав мач, като имаше опасности и пред двете врати. През първото полувреме обаче гол не падна. Това се дължи и на пропуските на футболистите от „Хитрино”, и на добрите изяви на вратаря на гостите Християн Славов. Веждъж, след удар на Ивелин Василев, му помогна и лявата греда.

В 62-ата минута Ивелин Василев навлезе в наказателното поле на „Калиакра”, елиминира бранител и с диагонален удар намери далечния ъгъл – 1:0. Малко по-късно Иво вкара отново, но бе маркирана засада. Домакините създадоха пак много положения и не успяха да ги вкарат. От друга страна, тимът от Каварна изненада с добрата си игра и беше достоен съперник.

От интервютата след мача ще научите защо треньорът Николай Николов опита някои рокади в своя състав. Голмайсторът Ивелин Василев говори за своето партньорство с Христо Александров и за това как се чувстват на терена в Шумен. Петьо Василев игра за „Хитрино”, „Ботев” /Нови пазар/, а сега е в „Калиакра” и също коментира мача за 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 1:0

1:0 – Ивелин Василев /62/

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев /10 Васил Христов/, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 8 Йордан Йорданов, 18 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 20 Мустафа Мустафа /17 Берил Шабан/, 5 Васил Марков.

„КАЛИАКРА”: 1 Християн Славов, 3 Денислав Недев, 8 Каан Дервиш, 16 Кирил Кръстев, 5 Георги Христов – капитан, 9 Денислав Андреев, 11 Венцислав Желев /17 Мартин Михайлов/, 12 Александър Димитров /4 Кристиян Събев/, 2 Петьо Василев, 14 Кристиян Великов /6 Николай Димитров/, 19 Ани Пешков.

СЪДИИ: Джунейт Мюмюн – главен, Христо Димитров и Иван Димитров – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Васил Симеонов /Варна/.

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

27.Септември.2017 /Сряда/ 08:50:11

„ХИТРИНО” – „ДОБРУДЖА” 1:3

0:1 – Румен Николов /3/, 0:2 – Георги Колев /25/,

0:3 – Румен Николов /45/, 1:3 – Ивелин Василев /65/

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 4 Енес Кахриев, 6 Евгени Стоянов, 77 Даниел Желев /11 Йордан Йорданов/, 99 Васил Христов, 20 Явор Тодоров, 10 Христо Станчев, 17 Младен Младенов /24 Милен Петков/, 9 Максим Недев - капитан /7 Расим Расимов/, 3 Ивелин Василев, 8 Христо Александров.

„ДОБРУДЖА”: 1 Димитър Илиев, 16 Александър Йовчев, 3 Явор Колев, 4 Даниел Граматиков – капитан, 69 Станимир Андонов, 6 Велимир Попчев, 88 Лионел Матадос /31 Емил Илиев/, 14 Симеон Симеонов /33 Дони Димитров/, 21 Васко Боев, 10 Румен Николов /9 Кристиан Петров/, 17 Георги Колев.

СЪДИИ: главен - Калоян Цветков, асистенти – Александър Атанасов, Мирослав Андреев /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Веселин Гацев /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

В седмия кръг от първенството на Трета лига на Североизточната група „Хитрино” прие „Добруджа” и загуби с 1:3. Добре селектираният и осигурен финансово отбор на гостите поведе с бърз гол, а след това вкара още два пъти за радост на своите верни фенове, които подкрепяхя с песни и скандирания своите любимци. Интересно е, че и трите попадения във вратата на Харун Якубов паднаха след грешки на местните футболисти.

След почивката новото попълнение на „Хитрино” Ивелин Василев върна един гол, имаше и други възможности за намаляване на разликата и евентуалното търсене поне на точка, но добруджанци на свой ред също пропуснаха. Лошото за старши треньора Николай Николов се случи точно в тази втора част на мача. Тогава контузия получи централният защитник Даниел Желев, а бе изгонен и неговият колега Евгени Стоянов. Като се прибавят тежките травми на Боян Николов и Сашо Иванов, които също играят в центъра на защитата, явно ще се наложи някои футболисти да приемат тази роля.

След мача Диян Божилов каза, че са използвали грешките на съперника и са решили срещата още в първото полувреме. Бившият халф призна, че целта е „Добруджа” да се върне в професионалния футбол. Диян Божилов не може да приеме факта, че Шумен е останал без представителен отбор, защото си спомня много регионални дербита и в Добрич, и на стадион „П. Волов”.

Николай Николов на свой ред бе огорчен не толкова от загубата срещу такъв силен тим, а от това, че бяха допуснати такива и толкова много грешки. Той обаче е категоричен, че „Хитрино” ще укрепва с всеки изминал мач...

В този кръг “Ботев” /Нови пазар/ победи като домакин „Кубрат” с 2:1. Във временното класиране „Суворово 1” и „Добруджа 1919” делят първото място с по 16 точки. „Ботев е трети с 12, а „Хитрино” е на пето място с 8 точки.

11.Януари.2017 /Сряда/ 15:27:19

Едва 22-годишният Християн Тотев е вече двукратен световен и трикратен европейски шампион по муай тай, печелил е много титли в различни стилове и в България. За четвърти път той беше избран за спортист номер едно на Шумен. Ние имаме привилегията да гостуваме в дома на записалия магистратура студент от ШУ „Св. Константин Преславски” и на неговата колежка в учението Ани. Те са вече семейство. Кой е „господарят” вкъщи и в кухнята?