Седемкратният победител Илия Царски се връща след 10 години в Шумен

07.Април.2017 /Петък/ 17:17:13, 6528 прочитания, 0 коментара

В досегашните 17 издания на планинското „В. Великов” пилотът Илия Царски е спечелил най-много състезания – седем. Той държеше и рекорда на старото трасе със старт откъм Новосел.

Днес с панагюреца минахме по новото трасе. Пилотът коментира някои участъци от него, говори с огромно уважение за Валерий Великов и за това как е влизал в неговата бегачка от група Б. Така стигнахме и до сравнението на онези автомобилни динозаври със съвременните и не по-малко страховити чудовища от Е Max.

Кога и колко произшествия има Царя на шумевските отсечки? Какво ще е най-важното условие за победата в тазгодишния мемориал? Защо Илия Царски помага на своя конкурент в най- силния клас НС1 – шуменеца Христо Манолов? Как се чувства най-малкият Цар – неговият шестмесечен син Иван, в компанията на Големия цар, чието име носи? Отговорите – по-долу!

А съветът на Илия Царски към водачите на МПС, особено към по-младите, е да не подражават на пилотите...

02.Февруари.2017 /Четвъртък/ 16:23:34
В събота от 14 часа в зала „Плиска” в мач от турнира за Купата на България по хандбал при жените играят „Шумен 98” и „Етър 64”.
След първия дял на първенството „виолетовите” са трети в класирането с 6 точки, а изненадващо тимът на „Шумен 98” е последен, шести, без спечелена точка. За последно съперниците се срещнаха на 12-и ноември 2016 година. Тогава „Етър 64” спечели с 29:24. Най-резултатни за победителките бяха опитните Соня Богданова с 8 и Даниела Коцева със 7 гола. За шуменки по 6 вкараха Габриела Христова и Ирене Иванова.
Разпределителката на „Шумен 98” Диляна Христова, която във всеки мач се раздава докрай, се надява вторият полусезон да е по-добър за отбора, а очаква и една много силна хандбалистка скоро да се върне в състава.
26.Януари.2018 /Петък/ 08:32:57

В първите дни на 2018-а приемете пожеланието на каратистите от СК „Киокушин” – Шумен. Сенсей Даниел Димитров и неговите възпитаници съчетаха традициите на своя спорт и българското „Щастлина нова година!”

Като продължение – втората подборка от спортни куриози. Защото...

Години вече ние сме със спортистите от Шумен. Снимахме стотици състезаниs във всички видове спорт. И събрахме голяма колекция от интересни, смешни и дори куриозни моменти с тяхно участие. Направихме компилации и от днес периодично ще пускаме по някоя от тях. С най-добро чувство към тези, които понякога бъркат комично, понякога ги боли, понякога се поддават на емоциите...Заради спорта!

30.Август.2015 /Неделя/ 07:09:38
Автобус с варненска регистрация се запали и изгоря на пътя Варна - Русе в събота вечер.

Всички 14 пътници от авариралия автобус са невредими.

Пожарът е възникнал от двигателния отсек. Водачът е спрял, когато е усетил мириса, като всички пътници са изведени незабавно от запалилия се автобус.

Инцидентът се е случил в близост до село Звегор на около 20 км от Шумен.

Екипи на "Пожарна безопасност" са пристигнали 20 минути след подадения сигнал, но междувременно автобусът е изгорял тотално.

Разследващите смятат, че най-вероятната причина за запалването е късо съединение. Открито е досъдебно производство по случая.

Ето и съобщението от  ОДМВР Шумен:

На 29.08.2015 г. в 19:31 часа в оперативния център на РДПБЗН Шумен и оперативната дежурна част на ОДМВР Шумен е получен сигнал, че на главен път Русе – Варна до разклона за село Звегор в автобус „Бова”, с варненска регистрация е възникнал пожар. На място веднага са изпратени екипи на РСПБЗН Шумен и сектор „Пътна полиция” при ОДМВР Шумен. Изяснено е, че автобусът е пътувал към град Варна и е превозвал 14 пътници. Водачът е спрял , след като e усетek мирис от двигателния отсек. Пътниците са изведени веднага, взели са си и багажа. Пострадали няма. Екипът на РСПБЗН Шумен е пристигнал на място около 19:55 часа на 29.08.2015 г. Пожарът е локализиран и потушен за около половин час, но щетата по автобуса е тотална. За гасенето му са използвани 4000 литра вода и 50 литра пенообразувател. Най-вероятната причина за възникването му е късо съединение. Пътниците са превозени с друг автобус на фирмата. Извършен е оглед. Започнато е досъдебно производство.
11.Ноември.2019 /Понеделник/ 09:35:50

Добруджа 1919” продължава победния си марш в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска футболна лига. Тимът от Добрич записа 11-а победа в изиграните 11 мача, като този път спечели като гост на „Шумен 2007” с 4:0. Момчетата на старши треньора Светослав Петров не изпуснаха инициативата през цялата среща и наложиха волята си. Те владееха повече топката, комбинираха по ширината на целия терен, сменяха темпото, създаваха положения...Домакините заслужават похвала за куража, с който играха срещу безспорния лидер в групата, като бяха предпазливи, но също имаха своите възможности пред вратата на Димитър Недков. При това те бяха без наказания Едвин Исмаил и с играчи в лазарета.

В 18-ата минута след центриране отдясно младият бранител Иван Иванов си отбеляза автогол и гостите поведоха. Десет минути преди почивката Денис Кадир зесече остро центриране, този път отляво, и вкара за 0:2. Той изпълни и фаул от 20-ина метра, вратарят Калин Младенов отклони топката и тя се отби от напречната греда.

Три минути след подновяването на играта резервата Стефан Митев излезе зад гърба на шуменската защита при поредната флангова атака и от въздуха направи резултата 0:3. Четвъртият гол стана след извеждащо подаване в централната зона. Кристиян Петков излезе сам срещу вратаря и не пропусна. „Шумен 2007” направи няколко добри атаки, но не стигна до попадение. На вратата пък Калин Младенов извади трудни топки, веднъж след мощен шут на Тодор Паланков, който вещо ръководи играта на здобруджанци.

„Добруджа 1919” е без загубена точкта и с 33 води убедително класирането. Светослав Петров каза пред нашата камера, че не подценяват никого от съперниците в групата, похвали домакините и си спомни за вълнуващи футболни битки между Шумен и Добрич. Колегата му Сашо Димов също даде добра оценка на своите футболисти, въпреки загубата.

В този 12-и кръг „Хитрино” спечели срещу „Бенковски” с 3:0, а „Ботев /Нп/ претърпя домакинска загуба от „Устрем” със същия резултат.

ШУМЕН 2007” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:4

0:1 – Иван Иванов, автогол /18/, 0:2 – Денис Кадир /35/, 0:3 – Стефан Митев /48/, 0:4 – Кристиян Петков /65/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 19 Живко Герчев, 33 Олчай Исмет, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /13 Стефан Стефанов/, 27 Емилиян Христов /16 Емре Мехмед/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 8 Едис Ехрахим /11 Радостин Стефанов/.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 88 Георги Топалов /11 Стефан Митев/, 22 Мартин Дичев, 6 Михаил Венков – капитан, 16 Симеон Митев, 7 Денис Кадир, 4 Тодор Паланков, 9 Кристиан Пешков /28 Димитър Василев/, 10 Янчо Андреев, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/.

СЪДИИ: Радостин Шиков – главен, Мирослав Симеонов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Деян Павлов /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.