Златан Илиев диктуваше на Валерий Великов

07.Април.2017 /Петък/ 16:00:53, 5220 прочитания, 0 коментара

Златан Илиев беше навигаторът, който диктуваше на големия пилот Валери Великов най-краткия път към финала. Двамата спечелиха много етапи и много състезания. Те станаха четири пъти шампиони на България на рали – 1982, 1984, 1987 и 1988 година.

Те са и шуменският екипаж, печелил три пъти, а според Златан – четири пъти, домашното рали „Стари столици”. Златан има и още една победа – значително по-късно, с друг отличен шуменски пилот – Данчо Данчев – Данчони.

Със Златан минаваме по тяхната отсечка дни преди старта на 18-ото издание на мемориала „В. Великов”и той обясни защо тя е „тяхната”. Къде и кога се срещнали и кога заформили големия тандем? Могат ли да се преброят безсънните нощи в гаража и на трасето, където тренираха? Могат ли да се преброят и техните приятели и съратници, които работеха за тях в шуменските предприятия? Как се правят страховите лади и един легендарен нисан? Докъде стигаше доверието между пилота и навигатора и кога се видяха за последно? Отговор на тези и на други въпроси даде за сайта 6tv.bg Златан Илиев.

29.Август.2018 /Сряда/ 11:02:16
В първия си домакински мач от новото първенство на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” записа убедителна победа с 4:0 срещу „Бенковски” /Бяла/. Тимът на Николай Николов имаше тотално превъзходство и гостите, сред които доста млади футболисти, само няколко пъти доближиха вратата на Румен Стоян

Първия гол вкара Георги Колев и това бе всичко до почивката. Добри изяви на вратата на „Бенковски” имаше бившият вратар и на „Шумен” Александър Ангелов. През второто полувреме великолепен гол на Мустафа Мустафа в горния десен ъгъл на вратата вдигна адреналина. Последваха нови пропуски, но в края на мача новото попълнение Мартин Венков и Йордан Йорданов доведоха резултата до 4:0.

Всичко най-интересно от срещата и интервютата след нея – тук, на 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „БЕНКОВСКИ” 4:0

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа, 20 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /19 Васил Марков/, 8 Йордан Йорданов, 5 Георги Колев /23 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан /17 Берил Шабан/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Красимиров, 44 Даниел Панайотов, 77 Ивайло Лазаров – капитан, 90 Никола Хаджиев, 19 Пламен Божанов, 11 Ивайло Вечеславов, 8 Николай Иванов, 15 Александър Тодоров, 5 Цветан Ганев, 10 Кристиан Косев /20 Момчил Караиванов, 23 Димитър Тодоров, 14 Димитър Тодоров/.

СЪДИИ: Николай Стайков – главен, Мариян Хараланов и Светослав Христов – асистенти /Търговище/.

ЧЕТВЪРТИ: Иван Руменов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

16.Август.2018 /Четвъртък/ 16:32:16

Пак няма лятна ваканция за кикбоксорите на „Шуменска крепост”. Тренировките, лагерите и състезанията се редуват и държат във форма бойците.

Полина Галинова изигра своя втори мач на професионалния ринг и спечели в Кипър срещу чехкиня. Как е минал двубоят ще ви разкаже самата Поли. Тя обаче няма време за почивка. Защото с още четирима шуменци ще играе на световното по кик бокс в Италия. Там Георги Атанасов ще може да затвърди отличния си сезон при юношите младша. Той е в категория до 60 кг на лоу кик. В този стил при юношите старша националните треньори спряха избора си още на Димитър Стоянов – 63,5 кг, и на Никола Николов – 71 кг. На тази възраст в К1 България ще представят още двама от „Шуменска крепост”: Виктор Иванов – 54 кг, и Полина Галинова – 60 кг.

В края на септември на поредното си европейско първенство ще играят най-титулуваните бойци на клуба – Християн Тотев и Пламен Борисов, които вече са се качвали много пъти на европейския връх в тази дисциплина.

В залата на бившето Пето основно училище настроението е страхотно. Може би и заради една сбъдната мечта – подът вече е застлан със специална настилка, която дава възможност да се тренира пълноценно и без страх от контузии, както бе на твърдия дървен паркет...За пореден път добри приятели на „Шуменска крепост” помогнаха финансово. Защото знаят, че има кой да оцени и да пази направеното. И че оттук ще продължават да излизат шампиони, медалисти и...добри хора! За това е и разговорът ни с треньора-президент Галин Методиев.

18.Април.2017 /Вторник/ 12:50:42

„ШУМЕН” – „ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2” 83:82

„ШУМЕН”: 5 Атанас Колев – 5 точки, 6 Димитър Радев – 10, Виктор Серафимов – 24, 13 Янко Янков, капитан – 19, 22 Кирил Кирилов – 13 /4 Никола Николов – 4, 10 Теодор Димитров, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Мерсин Сали/.

„ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА-2”: 5 Наско Христов 1 точка, 10 Петър Христов – 2, 12 Симеон Георгиев – 2, Кристиян Кръстев, капитан – 20, 15 Мартин Стефанов – 24 /7 Жилбер Баев – 7, 8 Александър Кръстев – 21, 21 Йоан Йоргов – 5/.

СЪДИИ: Мирослав Камбуров, Ивайло Иванов, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

В последния си мач от първенството в мъжката баскетболна „А” група „Шумен” победи само с една точка лидера „Черно море Тича-2” – 83:82. Тимът от Варна завърши първи, а шуменци са втори във втората шестица. Което означава, че в крайното класиране на втория баскетболен ешелон „Черно море Тича-2” е седми, а „Шумен” – осми.

Домакините, в чиито редици, както и при съперника, имаше момчета от юношите, взеха първата част с 28:16 и поддържаха разликата. Минути преди края на срещата резултатът беше изравнен за 78:78. Малко преди сирената гостите излязоха с точка напред, но най-резултатният за „Шумен” Виктор Серафимов даде победата на своите.

Така „Черно море Тича-2” е първи във втората шестица с 8 победи, две загуби и 18 точки. „Шумен” е втори със седем победи, три загуби и 17 точки. Което означава и осмо място в крайното класиране на „А” група.

18.Декември.2018 /Вторник/ 16:00:36

В последния мач за 2018 от хандбалното първенство на жените „Шумен 98” загуби домакинството си на „Етър 64” и ще зимува на четвъртото място в класирането. След 11 изравнявания в „Арена Шумен” гостите ликуваха, а резултатът на таблото бе 19:24.

Цялото първо полувреме се играеше гол за гол и в повечете случаи шуменки повеждаха, а „виолетовите” стигаха до равенството. Интересно е, че Кръстина Касабова вкара пет поредни гола за „Шумен 98”, след това за 6:4 се разписа Юлияна Таче. След 8:8, 9:9, 10:10 и 11:11 пак Касабова завърши тази част – 12:11.

След почивката равновесието се запази до 14:14. „Етър 64” успя да излезе напред – 15:19. Решителна отново бе ролята на вратарката Десислава Николова, която извади невероятни топки, а от нея тръгнаха и повечето контри, завършвани най-често от Данислава Петрова, която вкара 8 гола в мача. Вратарката на „Етър 64” спаси четири пъти на останалата сама срещу нея Таче, а отрази и много други удари. Колежките й от „Шумен 98” Станислава Стоянова и Фатме Юксел също направиха добри спасявания, хванаха и дузпи, но явно и този път момичетата на Николай Начев не издържаха и физически. Не помогнаха и 11-те гола на Кръстина Касабова. Гостенките удържаха преднината си дори когато останаха без капитанката си Соня Богданова, която получи трето двеминутно наказание и получи червен картон. Тук трябва да отбележим, че „Етър 64” изтърпя осем наказания, които обаче не бяха използвани от съперника му. Крайният резултат е 19:24.

В този седми кръг „Свиленград” победи като домакин „Поморие” с 35:20, а „Бъки” спечели гостуването си на „Ники спорт” с 40:21. Ето и временното класиране преди срещите напролет: 1. „Бъки” – 12 точки, 2. „Етър 64” – 11, 3. „Свиленград” – 9, 4. „Шумен 98” – 8, 5. „Поморие” – 2, 6. „Ники спорт” – 0.

„ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 19:24

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 2, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 11, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 3 Александра Бундева, 7 Миглена Христова – 4, 8 Соня Богданова – 1, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Йорданова – 4, 11 Кристияна Караманлиева – 5, 12 Десислава Николова, 14 Данислава Петрова – 8, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева – 1, 20 Веселина Иванова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.