Дарко проходи в Германия, остава в Магдебург, а семейство Тодорови се нуждае от помощ

31.Март.2017 /Петък/ 16:50:23, 6012 прочитания, 0 коментара

Добри новини идват от клиниката в Магдебург, където се лекува и възстановява футболистът от Шумен Дарин Тодоров. Неговата майка Даниела каза за 6tv.bg, че процедурите на Локомата Ti дават резултати. По време на престоя си там Дарко има чувствителен напредък. Той вече прави самостоятелно по десетина крачки, като използва и бастун. Ръката му е с над 50 процента възстановени функции, а майка му сподели, че си говорят както преди. Неговото изрично желание е да останат в Германия, докато отново стане същия живак, какъвто беше преди катастрофата. Така че много вероятно е завръщането в България и родния Шумен да бъде отложено чак за догодина.

Осма година семейство Тодорови се бори за своя син. Ние се връщаме още две години назад, за да ви разкажем тази човешка история. И вярваме, че тя ще има добър край!

13.Ноември.2017 /Понеделник/ 15:53:01

В осмия кръг от първенството на Градската аматьорска лига по футбол в Шумен се срещнаха „Опълченците”, които деляха първото място със „ЗК КЕШ” с по 18, и четвъртите – „Калбо”, с 15 точки. Стана интересен мач с обрати и „Калбо” сложи край на серията от победи на „опълченците”, като надделя с 3:2. Така двата отбора вече са с еднакъв актив.

„ЗК КЕШ” взе своето срещу „Траки” и вече е едноличен лидер с 21 точки и само една загуба. „Трите мечки” и „Вълците” очаквано победиха съответно „Чили алпин” и „Лисиците”. Боево равенство 5:5 направиха „Смядово” и „Студио Х”.

Ние ви предлагаме разширен репортаж от мача „Калбо” – „Опълченците”.

„КАЛБО” – „ОПЪЛЧЕНЦИТЕ” 3:2

0:1 – Шабан Рафи, 1:1 – Георги Георгиев, 2:1 – Симеон Савов, 2:2 – Шабан Рафи, 3:2 – Мартин Куртев.

„КАЛБО”: 1 Станислав Лазаров, 4 Венцислав Янков, 5 Георги Гочев, 7 Георги Георгиев – капитан, 8 Борис Косев, 10 Мартин Куртев, 21 Иван Цонев, 23 Симеон Савов.

„ОПЪЛЧЕНЦИТЕ”: Йордан Йорданов, Тамер Ибрямов, Ибрахим Ибрямов, Тунай Хюсеин, Месут Закир, Ърфан Мехмедов, Симеон Чепишев, Константин Костадинов, Гюрсел Мустафа, Танер Хюсеин – капитан, Шабан Рафи.

05.Март.2015 /Четвъртък/ 12:12:26
Община Шумен е издала ново разрешително за прокопаване по проекта „Воден цикъл на Шумен – етап 2”. Строителни дейности ще има в Шумен и в землището на града. Изкопни работи ще започнат по ул. ”Университетска” /шосето за кв. Макак/ - от базата на „Автомагистрали „Черно море” АД -Шумен до отбивката за бившето опитно поле. Ще се прокопава и по отбивката за бившето опитно поле и селскостопански път – от опитното поле до парцел No 45004 в района на летището /път извън урбанизираната територия/.
Прокопаванията са за изграждане на нов канализационен клон 16 - от района на летището, парцел No 45004, до включването му в канализационен клон 4 при Дъждопреливник 1 на пътя за кв. Макак.
Строителните дейности ще продължат до 26.04.2015 г.
10.Август.2018 /Петък/ 16:57:50

След третото място в миналия сезон на Североизточната група на Трета футболна лига отборът на ФК „Хитрино” опитва да влезе в новото първенство добре подготвен. Колкото и трудно да е това в аматьорския футбол, водят се тренировки, играят се контроли.

Ние бяхме на поредното занимание. Със старши треньора Николай Николов разговаряхме за липсващите и за новите попълнения, за конфузната ситуация в края на миналото първенство, когато купата за третото място бе връчена първо на друг отбор, за целите, за първия мач с „Ботев” /Новеи пазар/... Вижте това интервю.

Новите в състава са засега петима. Трима са от Варна: халфовете Мустафа Мустафа и Георги Колев, крилото Михаил Ангелов. Десният защитник Васил Марков идва от „Светкавица” /Търговище/. Изненадата е свързана с вратарския пост. Там вече е...бившият дългогодишен централен бранител и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов. Опитният футболист вече има стаж и на този пост в отбора на Ямбол.

„Хитрино” изигра две контроли. В Тервел загуби от „Септември” с 0:2, а в Суворово победи местния тим с 3:2. Третата проверка е в Каварна с „Калиакра”.

03.Април.2017 /Понеделник/ 11:06:53

Страхотно представяне направиха бойците от клуб „Шуменска крепост” на държавното първенство по кик бокс в стиловете лоу кик и кик лайт контакт, което се проведе в зала „Плиска”. Шуменци, които положиха огромни усилия и като организатори и домакини на турнира с 400 състезатели от непознатите досега като участие 50 клуба от цяла България. За това те получиха отлични оценки и благодарности от колегите си.

Заедно с това момчетата и момичетата от клуб „Шуменска крепост” спечелиха 8 шампионски титли, 3 сребърни и 5 бронзови медала. Което пък ги направи носители и на купата в отборното класиране в стила лоу кик. Този трофей в кик лайт контакта стана притежание на софийския клуб „Икен”.

Златното хоро поведе Георги Атанасов още в събота. Той спечели финала в категория до 63 кг на татамито при юношите младша възраст. В кик лайт контакта шампион стана и Атанас Стоянов в категория до 94 кг при юношите старша.

На ринга шестима шуменци стигнаха до златните медали. След победата си с нокаут в първия кръг Радослав Дянков игра късен втори двубой, а след това съперникът му на финала не излезе поради лекарска забрана и дебютантът е вече шампион при 67-килограмовите мъже. Отличен беше Иван Иванов в категория до 86 кг при мъжете и просто прегази съперниците си с по 3:0 съдийски гласа.

Бившият футболист Станислав Пенев стана първи при юношите старша в категория +91 кг, при това едва във втората си среща на ринга. В тази възраст шампионската титла с много сърцата игра завоюва и Димитър Стоянов в категория до 60 кг.

При юношите младша възраст Виктор Иванов стана любимец на препълнилите залата зрители заради техничната си и резултатна игра в категория до 54 кг. Той логично стигна и до титлата. Шампион е и Петър Радославов в категория до 63,5 кг. Интересно е, че той е от София, но там го тренира бившият боец на „Шуменска крепост” Борислав Бойчев.

С трите сребърни и петте бронзови медала везните в отборното класиране натежаха много в полза на „Шуменска крепост”. Затова треньорът Галин Методиев заедно със своите помощници - световните шампиони по муай тай Християн Тотев и Пламен Борисов, вдигна тъй желаната от всички участници купа.

Разширен репортаж от турнира по кик бокс в Шумен и много интервюта с победителите ще ви покажем в следващите дни в нашия сайт 6tv.bg.