Чистят трасето на мемориала „В. Великов”

30.Март.2017 /Четвъртък/ 15:37:50, 2724 прочитания, 0 коментара

Директорът на мемориала „В. Великов” Димитър Георгиев вече много дни по няколко пъти минава по трасето, набелязва задачите и отмята тяхното изпълнение. В един момент завърза спор с еколози дали трябва да се чистят плъпналите по асфалта храсти и наложи волята си. Защото върху него тегне огромната отговорност за сигурността на пилотите и на зрителите.

Днес Полицая, както е популярен той в автомобилните среди,, си отдъхна с облекчение. Започна работата по почистването на 3500-те метра от старта на Пивовара до финала след Пазачницата. Работници и техника от общинското предприятие „Строителство и благоустройство” се заеха с почистването на миналогодишната шума от двете страни на трасето и с изкърпването на дупките в асфалтовото покритие на пътя, а на мястото беше и техният началник Сергей Стойков.

На първо време бяха изрязани и подготвени за асфалтиране тъй популярните у нас дупки. За петък е предвидено те да бъдат запълнени с нов асфалт. След това идва ред на измиването на целия път, за да бъде той готов да посрещне участниците в планинското на името на легендарния шуменски пилот Валерий Великов. Така когато пристигнат идната седмица и преминават опознавателно по отсечката, пилотите ще добият точна представа за онова, което ги чака по време на официалните тренировки и на самото състезание.

Да припомним, че мемориалът в Шумен отново дава старт на сезона в планинските изкачвания и това ще стане на 8-9-и април. Домакините са амбицирани пак да бъдат образцови, след като миналата година получиха най-високата оценка от всички български надпревари в тази атрактивна дисциплина.

06.Октомври.2017 /Петък/ 13:41:19

Ние, екипът на 6tv.bg, правихме този филм с много любов. И с ясното съзнание и убеждение, че в рали спорта всеки е важен. И всеки заслужава внимание:

Директорът, неговите заместници, съдиите, полицаите, охранителите, медиците и всеки друг, който е част от огромната и сложна организационна машина.

Състезателите – от тези, които се къпят на стълбичката на победителите с шампанско, до последните в класирането. Разбира се и тези, които по една или друга причина отпадат и стават най-компетентната и най-страдаща публика. Понякога наистина ги боли...

Зрителите, заради които се прави всичко. Тези, които застават край завоите в дъжд, студ и пек, за да зърнат за секунди автомобилите и своите любимци.

Всичко това се опитахме да ви покажем в този филм. В навечерието на поредния, 48-ми старт на „Стари столици”. Приятно гледане!

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

17.Май.2017 /Сряда/ 19:55:11

Волейболистките младша възраст на „Шумен 05” не можаха да вземат визи за финалите на държавното първенство от зоналния турнир, на който бяха домакини.

След категоричната победа в първия мач срещу „Добруджа 07” с 3:0 дойде неочакваната загуба от „Спартак” /Варна/. Неочаквана, защото в досегашните срещи през сезона шуменки неизменно печелеха срещу водения от ветерана Ставри Димитров варненски.отбор, дошъл само с една резерва. „Спартак” взе първия гейм с 25:18, домакините се върнаха с 25:19 във втората част, но загубиха другите два гейма с 16:25 и 23:25. Което означаваше, че на другия ден трябва да бият очертаващия се фаворит ЦСКА с 3:0, за да станат втори.

Играта срещу червените беше по-добра, но мачът беше загубен с 0:3 /21:25, 24:26 и 8:25/.

Ето резултатите от всички срещи на турнира в Шумен.

4. „Добруджа 07”

Това трето място даваще право на шуменки да играят в турнира на третите и пак да търсят класиране, но ще е далеч по-трудно. При това имаше съвпадение на датите на този турнир и финалите на ученическото първенство, където в тима на СУ „Й. Е. Български” има пет момичета от състава младша възраст на „Шумен 05”.

Ето коментара на треньорката Людмила Любенова на пропусната домакинска възможност и за онова, което предстои на подрастващите волейболистки.

Междувременно момичетата 8-10 клас на СУ „Й. Е. Български” останаха на крачка от медалите на финалите на ученическите игри в Етрополе. Те се класираха четвърти, след като загубиха мача за третото място срещу отбор от Видин с 2:3 гейма. Интересно е, че в тай-брека шуменки водеха с 5 точки.

Девойките младща на „Шумен 05” са на турнира на третите в София заедно с тимовете на „Славия”, в чиято зала се играе, „Раковски” /Димитровград/ и „Спартак” /Плевен/. От плевенския клуб обаче уведомиха ръководството на БФВ, че отказват участие поради липсата на средства. На момичетата на Людмила Любенова е необходимо да стават първи или втори, за да имат още един шанс. Тогава те ще участват в последния турнир, който дава визи за финалите, където техни съперници ще са третият и четвъртият отбор от турнира на вторите.

Шуменските волейболистки започнаха турнира в София с 0:3 срещу „Славия”. За да продължат, им трябва победа срещу „Раковски”.

12.Декември.2017 /Вторник/ 09:16:38

На 25 ноември отборът на „Шумен 61” беше домакин в осминафиналната среща от турнира за Купата на България по хандбал при мъжете на варненския „Спартак”. Загубата с 18:33 дойде след добра игра на шуменци, като се има предвид, че гостите са един от челните тимове в елита, а шуменци са в „Б” група. При това в техния състав са момчета от местната школа, включително и 15-годишни. Единият от тях –разпределителят Михаел Иванов, отбеляза цели 11 гола. Другите младоци също са таланти. Двамата по-опитни бяха пивотът Светлозар Начев, вдигал многократно шампионската купа на България и с местния, и с други отбори, както и вратарят Ангел Ангелов. Идеята е да се градят основите, върху които много скоро шуменският мъжки хандбал да стъпи и да заеме мястото, което е заслужил с много победи. Затова и ние се връщаме към този мач, който, така или иначе, няма къде другаде да видите.

„ШУМЕН 61” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 18:33 /10:17/

„ШУМЕН 61”: 2 Кристиан Костадинов – 2, 3 Кристиан Красимиров, 4 Светлозар Начев – 1, 6 Вилиян Негованов – 1, 7 Михаел Иванов – 11, 9 Енгинжан Сали – 2, 10 – Сервет Сали – 1, 11 Тодор Рачев, 12 Ангел Ангелов, 13 Алекси Мартинов, 18 Дилян Галинов.

„СПАРТАК”: Михаил Панайотов – 1, 7 Мартин Тодоров – 5, 9 Даниел Ангелов – 2, 10 Георги Стоянов – 6, 12 Ерсин Хюсеин, 13 Здравко Славов – 2, 16 Ивайло Костов, 17 Георги Динев – 10, 19 Лазар Петков – 1, 22 Благовест Димитров – 1, 24 Ивелин Йорданов – 6, 27 Валентин Вълканов.

СЪДИИ: Станислав Димитров и Александър Станчев /Каспичан/.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов /Бургас/.