Градят паметника на пилота Валерий Великов

28.Март.2017 /Вторник/ 14:30:07, 2314 прочитания, 0 коментара
Вчера започна градежът на паметника на легендарния шуменски пилот Валерий Великов. Той е позициониран вдясно от входа на парка Кьошковете. Сутринта на мястото бяха представители на строителния надзор, на проектантите и авторът доц. Младен Младенов. В края на миналата седмица председателят на АСК „Стари столици” Петър Минчев получи от община Шумен папката с всички необходими документи за строителството.
Бригада от каспичанската фирма „Керамик Техно Сървис”, която и друг път е помагала на деятелите на автомобилния спорт в Шумен, започна работа по основите на паметника. Очаква се постаментът да бъде готов до петък, а в събота и неделя да започне монтажът на елементите от специална стомана с гравираното стилизирано лице на пилота. Във фирма „ЛифтКом” бе изработена програмата за лазерната „резачка”, с която ще се дълбае стоманата. Направена е и проба.
Организаторите на мемориала „В. Великов” предвиждат, ако всичко е наред и времето е благосклонно, откриването да стане в петък, 7-ми април. Това ще рече, ден преди деня за официалните тренировки на 18-ото издание на състезанието по планинско изкачване, чийто старт е вляво от паметника.
Идеята да бъде почетен по този начин обичаният от всички и отишъл си тъй рано, през 1991-ва година, Вальо Великов, е на братята Живко и Здравко Николови. Живко и вчера беше при строителите и макар никак да не обича да се афишира, даде специално интервю за 6tv.bg.

05.Април.2017 /Сряда/ 08:06:39

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 3:0

1:0 – Илиян Дуков /37/, 2:0 – Христо Станчев /44/, 3:0 Явор Тодоров /84/.

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 5 Илиян Дуков, 4 Енес Кахриев, 3 Александър Иванов, 10 Христо Станчев, 9 Максим Недев – капитан, 22 Сердар Шевкетов /7 Младен Младенов/, 6 Антон Базелков, 8 Христо Александров /17 Петьо Василев/, 20 Явор Тодоров /Орхан Осман/.

„КАЛИАКРА”: Владислав Мачев, Стефан Николов, Станислав Стаматов, Дарин Андонов – капитан, Георги Гушлев, Димитър Михайлов, Теодор Ганчев, Тодор Вълканов, Калоян Калчев, Марин Сираков, Лионел Матадос.

СЪДИИ: Мартин Великов, Иван Руменов, Христо Христов /Варна/. Четвърти – Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Валентин Събев /Силистра/.

„Хитрино” спечели класическа победа срещу третия доскоро в Североизточната група на Трета лига тим на „Калиакра”. С два гола в края на първото полувреме и един в края на мача футболистите на домакините взеха трите точки и закръглиха актива си на 20, което ги оставя на деветото място.

Двама от голмайсторите – Илиян Дуков и Христо Станчев, благодариха един на друг за асистенциите и на колегите си. Те твърдят, че отборът на „Хитрино” расте от мач на мач. На същото мнение е и треньорът Николай Николов, който този път направи и вътрешни рокади.

Лидер в групата продължава да бъде „Черноморец” /Балчик/ с 51 точки. „Ботев” също вкара три безответни гола на гостуващия „Светкавица”. Така с 34 точки отборът от Нови пазар е четвърти.

01.Май.2019 /Сряда/ 12:12:45

Отборът на „Шумен 98” ликуваше на Велики четвъртък във Велико Търново, след като спечели третия полуфинален плейоф срещу домакините от „Етър 64” с 25:22 /13:9/. Така с 2:1 победи шуменки си осигуриха място в суперфинала, където ще си оспорват титлата с „Бъки”.

Огромно бе разочарованието за „болярките”, които не криеха амбициите си пак да стъпят на върха. Гостите от „Шумен 98” поведоха, допуснаха равенства за 2:2 и 4:4 и след това водеха с 3 до 5-6 гола почти през цялото време. За тях критичният момент бе в 20-ата минута, когато разликата бе стопена само до гол -19:20. Същото се случи и три и половина минути преди сирената – 21:22. С голове на Юлияна Таче, Мария Маслева и Маринела Панайотова крачката към финала бе направена.

Страхотен мач за „Шумен 98” направи вратарката Станислава Стоянова, чиито спасявания бяха 50 процента. Стаси извади невероятни топки и почти отчая „виолетовите”. Според специалистите пък на другата врата безспорната майсторка Десислава Николова била под обичайното си равнище.

Глория Павлова, не само с шестте си гола, отново поведе момичетата от Шумен, а младите надежди Маринела Панайотова и Мария Маслева завършиха съответно с 9 и 6 попадения. Гостенките играха много добре в защита и това също наклони везните в тяхна полза.

За „Етър 64” Данислава Петрова бе резултатна от крилото, а не пропусна и нито една дузпа. Тя вкара 11 гола.

Отборът на „Шумен 98” бе подкрепян бурно от над сто свои фенове, за които бяха отпуснати и специални автобуси. Сред тях беше и кметът на Шумен Любомир Христов.

Финалната плейофна серия започва на 11 или 12 май и се играе до две победи от три мача. В първия „Шумен 98” гостува на „Бъки”, следва домакинство и при евентуално равенство на победите третата среща ще бъде отново в Габрово.

„ЕТЪР 64” – „ШУМЕН 98” 22:25 /9:13/

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова, 3 Александра Бундева, 4 Златина Коева, 6 Даниела Стефанова, 7 Миглена Христова - 3 гола, 8 Соня Богданова - 5, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Спирдонова - 1, 11 Кристияна Караманлиева – 3, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова - 11, 16 Ралица Димова, 19 Петя Кръстева, 20 Веселина Иванова.

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 6 гола, 7 Десислава Илиева, 8 Глория Павлова – 6, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таче – 3, 11 Маринела Панайотова – 9, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, 77 Лидия Бакърджиева.

СЪДИИ: Юлиян Горецов /Сф/, Нено Башев /Габрово/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Башев /Габрово/.

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.