Празник за малките баскетболисти на “Шумен”. Треньорите за основата и за върха на пирамидата

02.Март.2017 /Четвъртък/ 19:13:19, 2710 прочитания, 0 коментара
Най-малките баскетболисти на клуб „Шумен” и техните родители преживяха страхотни мигове с любимата игра. Клубното ръководство организира празник, посветен на Баба Марта, в който на игрището бяха 150 деца.
Зрители бяха татковците и майките, които са съпричастни, а понякога са и по-запалени от своите наследници. Малките посрещнаха с аплодисменти порасналия до 205 см батко Кирил Кирилов, който ги поздрави. Главният треьор на БК „Шумен” Звонко Папак следеше внимателно какво се случва. С начинаещите баскетболисти, както в тренировките, бяха опитните специалисти Милчо Колев, Иванка Крумова, завърналият се в клуба Димитър Точев, както и младите Янко Янков и Андрей Джамбазов.  С някои от тях разговаряхме за това къде търсят желаещи да играят баскетбол, каква е съдбата на талантливите и на тези, които просто обичат баскетбола. Дискутирана беше и тъй важната в спорта тема за прословутата основа на пирамидата и за нейния връх.
А малките баскетболисти, като се почне от тези, които още ходят на детска градина, се раздаваха във вяко упражнение и игра и, естествено, искаха да са най-добрите...Тук трябва да отбележим нещо – в клуба вече тренират и момичета и това е наистина ново. И ще чуете едно от тях колко иска да порасне. Е, ще дадем думата и на момче да отговори на същия въпрос.
Празникът беше запазен за историята с обща снимка.
В момента клубът набира за своята баскетболна академия желаещи да се занимават с баскетбол деца, родени през 2005, 2006, 2007, 2008 и 2009-а година.

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

17.Февруари.2017 /Петък/ 10:27:14
Поканата на сръбския баскетболен гранд „Партизан” формации на БК „Шумен” да му гостуват за контроли беше истинска сензация. Старши треньорът в шуменския клуб Звонко Папак разкри за 6tv.bg каква е точно офертата и има ли той пръст в това.
04.Октомври.2019 /Петък/ 15:56:55

Мина доста време, но ние се връщаме отново в 2018-а, към еднн празник на шуменския спорт, който заслужава внимание. Правим го и защото само тук можете да видите какво се случи на Шуменското плато тогава.

Каратисти от различни поколения се събраха, за да отбележат 40-годишнината на карате киокушин в Шумен. Този нов за времето си спорт се появил в града под Илчов баир през 1978 година. Негови родоначалници станали местни джудисти.

Молебен за здраве и успехи отслужи отец Красимир. Последваха демонстрации на ката, тамешивари и приложни техники на момчетата и момичетата от младото поколение и на сенсеите Даниел Димитров и Стоян Обретенов. Родители, ветерани и гости бурно аплодираха, оценявайки по достойнство показаното.

На дългите маси след това разговорите се въртяха все около каратето киокушин – спомени за трудното начало, за успехите от световни, европейски и държавни първенства, за бъдещите изяви...И скромното пожелание достойни шуменци да обличат кимоната поне още 40 години...