„Шумен 05” игра пет гейма, загуби с 2:3 и спечели една точка

01.Март.2017 /Сряда/ 11:33:31, 2181 прочитания, 0 коментара
„ШУМЕН 05” – „РАКОВСКИ” – 2:3
/25:17, 21:25, 15:25, 25:22, 15:13/

„ШУМЕН 05”: 2 Елина Златева, 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, Поля Светозарова – либеро /1 Стефани Стефанова – капитан, 5 Лора Илиева, 8 Диана Филипова, 11 Рафаела Христова, 13 Габриела Ангелова/.
„РАКОВСКИ” /ДИМИТРОВГРАД/: 8 Елизабет Късаджикова, 11 Михаела Мартинова, 13 Ани Илиева, 16 Симона Николова, 17 Силвия Андреева, 19 Мирела Шахпазова, 9 Кристина Караджова – либеро, 12 Габриела Златкова - либеро /2 Димитрина Демирева, 3 Теодора Симеонова, 4 Милена Хубенова, 6 Вангелия Рачковска – капитан, 7 Виктория Ангелова, 10 Даниела Димитрова/.
СЪДИИ: Красимир Димитров /Плевен/, нац. категория, Мирослав Милев /Червен бряг/ нац. категория.
ДЕЛЕГАТ: Валери Йорданов.

В препълнената зала „Младост” отборите на „Шумен 05” и „Раковски” изиграха драматичен мач.  Домакините започнаха добре и взеха първата част, след това момичетата от Димитровград спечелиха два поредни гейма и поведоха. В третия гейм в състава на „Шумен 05” се появи опитната, но без подготовка разпределителка Диана Филипова. Кураж със своя опит вдъхна и друга видяла много битки волейболистка – центърът Лора Илиева. Така се стигна и до тай-брек, в който резултатът беше изравняван цели 11 пъти. След 13:13 в крайна сметка победата взеха гостенките.
Веднага след срещата Диана Филипова каза, че целта е тимът на „Шумен 05” да се подготви за плейофите. В този мач шуменки бяха водени от Цветомир Ценков и той коментира играта и причините за загубата. Старши треньорът на „Раковски” Иван Радичев беше доволен от победата и призна, че не правят сметки за съперника на плейофите. Той благодари и на хората край него, които подкрепят отбора финансово и които отново бяха  Шумен. Както беше и на контролата на 28-ми януари, която „Шумен 05” загуби с 1:3. Както се казва, дай, Боже, всекиму!
В другите срещи от този 12 кръг на НВЛ при жените „Марица” победи „Казанлък волей” с 3:0, а „Левски” надигра „Славия” с 3:2.
„Марица” води класирането с пълен актив от 36 точки и само един загубен гейм, втори е „Раковски”, а „Шумен 05” е седми с 9 точки.

18.Юли.2018 /Сряда/ 18:04:42

На световното в Русия се изиграха драматични мачове, там бе събран световният футболен елит. Франция още ликува с титлата, а ние, след като в Шумен вече две години няма „голям футбол”, се връщаме към един празник на великата игра. На аматьорско ниво! Там парите, където ги има, са символични, а водеща е любовта на организаторите, спонсорите, играчите, зрителите... Макар и позакъснял, този репортаж е нашето признание към тях.

Финалът на областното първенство по футбол отново събра на градския стадион „П. Волов” в Шумен хиляди зрители. Пълнолетните си купуваха билети по три лева и повечето го приемаха за нормално. Имаше и други, които мрънкаха, но това сигурно е навик от факта, че вече доста години за спорт в нашия край не се плаща. Което поразглези зрителите. И те хич не искат да мислят кой, как и с какви пари събира отбори, как набавя екипировка, колко струва участието в едно първенство, как се организира един такъв финал...

В първия мач се срещнаха вторият в Южната група „Смядово” и вторият в Северната – „Никола Козлево”. Може би и поуморени от двата турнира край морето, от които се връшаха, футболистите на „Смядово” загубиха с 1:4. Така третото място зае отборът на „Никола Козлево”.

„СМЯДОВО” – „НИКОЛА КОЗЛЕВО” 1:4

0:1 – Хасан Мехмед, 0:2 – Гюлхан Емби, 1:2 – Борис Марков, 1:3 – Али Джевдет, 1:4 – Али Джевдет

В спора за званието областен първенец „Енев” /Дибич/ и „Мълния” /Климент/ завършиха 1:1 в редовното време. Досегашните шампиони поведоха с гол на Стефан Иванов, а в края на първото полувреме Тасин Исмет изравни. Въпреки многото положения през втората част нов гол не падна и се стигна до изпълнението на дузпи. Вратарят на тима от Дибич Георги Пенчев доказа за сетен път, че е майстор, и хвана четвъртата дузпа, бита от Севхан Назиф. Неговите съотборници бяха безпогрешни и с общ резултат 6:5 „Енев” за пети пореден път е областен шампион по футбол при аматьорите. Интересно е, че в неговия състав бе и шампионът с „Лудогорец” и записал мачове в националния отбор на България Александър Александров, който си е човек от Дибич.

„ЕНЕВ” – „МЪЛНИЯ” 1:1 /6:5 след дузпите/

1:0 – Стефан Иванов, 1:1 – Тасин Исмет

„ЕНЕВ”: 1 Георги Пенчев, 2 Николай Димитров, 7 Атанас Антов, 44 Антон Базелков, 5 Александър Александров, 6 Борислав Борисов, 22 Тодор Миленов, 8 Стефан Стефанов /капитан/, 10 Йордан Милков, 33 Стефан Иванов, 9 Михаил Денчев /12 Станислав Лазаров, 69 Росен Радославов, 55 Жулиен Жечев, 66 Николай Недев, 99 Цветослав Атанасов, 77 Росен Иванов, 88 Милен Пенчев/.

„МЪЛНИЯ”: 1 Айхан Сейфи, 4 Салим Ахмедов, 13 Йозгюр Алишев, 5 Евгюнай Юзеир, 2 Деян Йорданов, 6 Мирослав Петров, 8 Айдън Салиев /капитан/, 7 Феим Мехмед, 9 Марио Георгиев, 14 Меджнун Наим, 11 Тасин Исмет /12 Илкер Неджати, 26 Гьокхан Сюлейман, 10 Севхан Назиф, 18 Михаил Неделчев, 99 Едис Уруч, 3 Мартин Петров, Филип Крумов/.

СЪДИИ: Мартин Димитров – главен, Христо Деянов и Никола Тодоров – асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Веселин Гацев.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов.

След финала бяха наградени отборите от първата четворка. Специален приз получи Етям Етям от „Н. Козлево”, който прекратява състезателната си кариера. Купата за феърплей бе връчена на тима на „Лудогорец 2017” от Каолиново. Голмайстор на първенството е Феим Мехмед от „Мълния” с 39 попадения.

Само в 6tv.bg можете да видите разширени репортажи от мача за третото място и от финала, както и интервюта с футболисти и с председателя на ОС на БФС в Шумен Милен Христов.

02.Февруари.2017 /Четвъртък/ 16:30:52
Момичета от Шумен взеха участие и във втория турнир по волейбол в тъй наречената Скаутска лига. Той се проведе отново в Кранево и в него играят момичета пети-шести клас, до 13 години. Ето и резултатите на шуменки, които са от ВК „Шумен 05” и Ученическата спортна школа и бяха водени от треньорката Людмила Любенова:

6. „Обединена Варна”

Първите два отбора се класират за финалния етап на Скаутската лига.

В петък и събота Шумен е домакин на турнир по волейбол за девойки старша възраст с участието на четири отбора. Домакините от „Шумен 05”  играят в петък от 10 часа с „Перун” /Варна/ и от 16,30 – с „Добруджа”. В събота от 11,30 момичетата на треньорката Людмила Любенова се срещат със „Спартак” Варна/.
Първият от турнира в  Шумен се класира за финалите на държавното първенство в тази възраст, а вторият и третият ще играят квалификации.
07.Май.2018 /Понеделник/ 19:38:06

След 18-ия кръг на ГАЛФ вече има нов водач. Това стана, след като лидерът „Трите мечки” загуби от „Бул Тийм” с 3:5, а „Вълците” взеха служебна победа с 5:0 от неявилия се тим на „Смядово”. Така двата отбора си размениха местата, а трети остава ЗК „КЕШ”, който отново вкара дузина голове. Разликата в тази тройка е пак по една точка.

„Бул Тийм” взе реванш от „мечките” за есенната загуба и е плътно зад „Опълченците”. Мачът бе много динамичен, играеше се гол за гол до 3:3, а добрите комбинации и ударите към двете врати бяха десетки. Великолепни изяви на вратата на тима от Дибич имаше бившият вратар на „Трите мечки” Георги Пенчев.

Страхотно реми с 12 гола направиха „Студио Х” и „Калбо” – 6:6. „Чили алпин” записа петия си успех – 6:2 срещу коравите, но непостоянни „Траки”. Така „чилитата” се изравниха по точки със „Смядово”

Нашият разширен репортаж е от дербито „Бул Тийм” – „Трите мечки”, а има много интересни моменти и голове и от други мачове.

26.Януари.2017 /Четвъртък/ 14:37:07
С тренировъчното „Мицубиши Лансър Ево 4” пилотът  Христо Манолов от Шумен и навигаторът Ангел Башкехайов от Пещера направиха чудесно състезание в Трансилвания. В снежното ръмънско „Ковасна рали” те завършиха четвърти в генералното класиране и първи в своя клас.
За кефа, за коловозите, за снега и физиката, за сгънатите амортисьори, за ралито като мечта на пилота – в специалното интервю с него за 6TV.bg. Върху колко коня сяда Христо Манолов в кръговете от планинския шампионат и за колко стига до стоте километра в час? Как шуменецът оценява миналия сезон и има ли намерение да се бори с властелина в тази дисциплина в последните три години  Любен Каменов? Къде беше пилотът в първите минути на новата 2017-а година? – пак тук.