„Бъки” с купата при девойките младша, „Шумен 98” – седми

14.Февруари.2017 /Вторник/ 13:54:03, 2209 прочитания, 0 коментара
Автор: 6tv
Шумен беше домакин на финалния турнир по хандбал за девойки младша възраст. Ден преди това се проведоха квалификациите, в които шест отбора играха за четири места.
Ето и двете групи за финалната фаза: Група „А” – „Опака-1974”, „Мартен-67”, „Шумен 98” и „В. Левски” /Нови пазар/. Група „Б” – „Ники спорт” /Сливница/, „Панагюрище”, „Бъки” /Габрово/ и „Нове-99” /Свищов/.
Шуменци пак бяха образцови организатори и участвиците оцениха това.
В турнира отборът на „Шумен 98” беше воден от треньорките Диляна Христова и Грета Хубчева.
„ШУМЕН 98”: 1 София Златева, 2 Йоана Димитрова, 4 Виктория Христова, 5 Петромила Инджева, 6 Белла Стоянова, 7 Виктория Руменова Христова, 8 Антония Андонова, 9 Виктория Петрова, 10 Натали Христова, 11 Елеонора Мирчева, 12 Селен Явер.
В първия мач със силния тим на „Опака-1974” шуменки, които са вицешампионки при 12-годишните и са по-малки от съперничките си, допуснаха пет безответни голра в началото, след това поизравниха играта, но загубиха с 12:15. По три гола за тях вкараха Петромила Инджева, Белла Стоянова и Натали Христова. За съжаление, още в първите минути тежка контузия получи разпределителката Виктория Христова и това също се отрази на представянето на отбора.
Втората среща беше с „Мартен-67”. След няколко изравнявание полувремето завърши с гол пасив - 10:11. След почивката се играеше гол за гол и пак се стигна до минимална загуба – 17:19. В този мач Натали Христова отбеляза 6 гола, а Петромила Инджева – 5.
Третият мач в групата беше регионалното дерби с „В. Левски”. В него Виктория Петрова имаше персонална задача да пази персонално най-силната състезателка на Нови пазар Хрисияна Лазарова и двете бяха като залепени една за друга.  Треньорът на „В. Левски” Николай Топузаков беше построил добре своите и през второто полувреме те водеха с три гола. „Шумен 98” намери сили и стигна до обрата – 16:15. Белла Стоянова завърши със 7 гола, а Натали Христова – с 5.
Третото място в групата отреди следващият съперник да бъде „Панагюрище” и прокобата продължи, загуба само с един гол – 19:20. На следващия ден в спор за седмото място „Шумен 98” спечели срещу „В. Левски” с 23:12.
В срещата за 5-6 място „Ники спорт” надделя над „Панагюрище” с 23:22. Бронзовите медали станаха притежание на „Опака-1974”, който победи „Мартен-67” с 27:19.
Истинска драма беше финалът между „Бъки” и „Нове-99”. Момичетата от Свищов водеха с 15:12. Тогава беше показан червен картон на тяхната най-добра хандбалистка Гергана Дакова.  Тя се разплака като дете, а имаше още много сълзи къде от болка, къде от обида, къде като начин да се надъхаш или да свалиш напрежението. В крайна сметка „Бъки” стигна до победата и до купата с 18:17.
За най-добра вратарка специалистите определиха Елина Варадинова от „Ники спорт”, най-добър защитник е Белла Стоянова от „Шумен 98”, най-полезен състезател стана Стефани Петрова от „Бъки”, а с 39 гола Анна Канатова от „Мартен-67” е голмайстор на турнира.
Беше определена и „златната седмица”.

01.Февруари.2017 /Сряда/ 19:44:31
„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 13 точки, 8 Антонио Станков – 2, 13 Янко Янков – 12, 14 Андрей Иванов – 19, 22 Кирил Кирилов - 13 /Никола Николов – 0, Атанас Колев – 0, 9 Росен Иванов – 2, 10 Теодор Димитров – 0, 12 Андрей Джамбазов – 2, 15 Милен Чолаков – 1, 23 Димитър Янчев – 5/.

„ДУНАВ”:  5 Николай Титков – 30 точки, 6 Димитър Илиев – 9, 8 Александър Иванов – 15, 9 Иван Иванов – 5, 6 Диан Георгиев – 12 /0 Преслав Здравков – 0, 7 Зекерие Камбер – 0, 15 Калоян Стоянов – 6/.

В първия мач във втората шестица на мъжката баскетболна „А” група загубата на „Шумен” като домакин на „Дунав” /Русе/ някои приеха като изненада. Въпреки огромната и всеотдайна подкрепа на своята вярна публика не успяха да спечелят срещата. След доброто начало и преднината от 10 точки, гостите с невероятна стребла от дистанция и добре организирани действия се върнаха в мача и не го изпуснаха.
Новият старши треньор на БК „Шумен” Звонко Папак беше до играещия треньор Янко Янков и помагаше със съвети, без да натрапва приесъствието си.
След срещата Янко Янков призна, че са били надиграни от „Дунав” и че се чувстват неудобно пред своите фенове. Най-резултатният в мача, гардът на „Дунав” Николай Титков, който вкара шест тройки, обясни, че това не е случайно. Старши треньорът на гостите Руслан Русев също каза, че са построили тактиката си с оглед ръстовото превйъзховдство на „Шумен” и че тези 18-годишни момчета са бъдещето на русенския мъжки баскетбол.

29.Август.2017 /Вторник/ 17:16:44

В първия си домакински мач от втория си сезон в Североизточната група на Трета футболна лига отборът на „Хитрино” не можа да вкара на „Калиакра” и завърши наравно – 0:0.

След равенството 1:1 в Търговище срещу „Светкавица” домакините почиваха във втория кръг, тъй като „Доростол” се отказа. Трима футболисти от Силистра вече са картотекирани в „Хитрино” и двама от тях излязоха в стартовия състав срещу „Калиакра” – 31-годишният защитник Боян Николов и 28-годишният Даниел Желев – също бранител. Нападателят Ивелин Василев, който е на 26 години и вече има стаж в отбори като „Добруджа”, „Нефтохимик”, „Калиакра” и „Доростол”, чака жълтата си карта.

Мачът в Хитроно се игра при типична лятна жега, имаше много борба, не липсваха и положения, но гол не беше отбелязан. В 55-ата минута отлично представилият се вратар на „Калиакра” Мирослав Марков спаси дузпа на Христо Станчев.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 0:0

„ХИТРИНО”: 96 Харун Якубов, 99 Васил Христов, 22 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 24 Даниел Желев /77 – Евгени Стоянов/, 3 Николай Станчев /11 Расим Расимов/, 5 Александър Иванов, 9 Максим Недев – капитан, 10 Христо Станчев, 8 Христо Александров, 7 Младен Младенов, 17 Йордан Йорданов.

„КАЛИАКРА”: 1 Мирослав Марков – капитан, 12 Александър Михайлов /17 Георги Калинков/, 21 Георги Щерев, 5 Георги Христов, 7 Даниел Димитров, 10 Илиян Неделчев, 30 Матио Димов, 20 Стефан Николов, 3 Слави Сталев, 16 Цветан Петров, 11 Калоян Калчев /14 Пламен Георгиев/.

СЪДИИ: Борис Попов, Мирела Иванова, Мирослав Марков – тримата от Русе.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Михаил Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Димитров /Варна/.

След мача старши треньорът на „Калиакра” Красен Николов бе доволен от раздаването на своите предимно млади футболисти и обясни, че общината е главен спонсор на клуба. Наставникът на „Хитрино” Николай Николов каза, че поема вината за това равенство и за пореден път обяви сериозните си намерения отборът да расте във времето.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ се наложи категорично като домакин над „Бенковски” /Бяла/ с 4:1.

14.Декември.2017 /Четвъртък/ 08:55:09

По три пъти се качваха на ринга в Минск бойците на клуб „Шуменска крепост” Християн Тотев и Пламен Борисов и по три пъти им вдигаха ръцете като победители. За да триумфират за пореден път като европейски шампиони по муай тай – Християн за четвърти, а Пламен за трети път. Двамата шуменци имат и световни титли – две за Християн и една за Пламен.

Дни след този изкачен отново и мечтан цял живот от хиляди спортисти връх, те пак са в скромната зала на клуба в бившия физкултурен салон на бившето Пето основно. Малките пак ги гледат с възхита, мечтаят да бъдат като тях и виждат, че това става с...огромен труд. А шампионите разказаха пред камерата на 6tv.bg за битките в Беларус, за посрещането вкъщи и за поредната експедиция до Тайланд догодина.

Треньорът Галин Методиев бързо пресметна, че 2017-а е най-успешната година за клуба – със световна, европейски, балкански титли и цели 24 държавни шампиони. Той разказа и за двете профи битки в Турция и за турнира в Ниш.

И макар и да е още рано, весели празници от бойците на „Шуменска крепост”!

15.Ноември.2013 /Петък/ 18:02:53
Източник: Пресцентър БДЖ

От 18-и ноември до 14-и декември ще бъдат въведени промени в разписанията на три пътнически влака на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД. Тези влакове ще заминават по-рано от редовния си график от някои от гарите по своя маршрут. Причината за изменението в разписанията на влаковете са ремонтни дейности по железния път, които Национална компания „Железопътна инфраструктура” ще извършва в участъка между гарите Подуяне и Искър.

Влаковете, които ще се движат с промени в своите разписания са следните:

Пътническият влак № 10112 от Първомай за София, който заминава в 10:50 ч., ще се движи по досегашното си разписание до спирка Казичене. Влакът ще тръгва от Казичене с 8 минути по-рано, т.е. в 14:58 ч. и ще пристига в гара София в 15:20 ч.;

Крайградският пътнически влак № 30203 от София за Пирдоп, който обичайно заминава в 08:20 ч., ще тръгва от Централна гара София с 10 минути по-рано от редовния си график, т.е. в 08:10 ч.;

Крайградският пътнически влак № 30293 от София за Копривщица, който обичайно заминава в 11:00 ч., ще тръгва от София със 6 минути по-рано от досегашното си разписание, т.е. в 10:54 ч.

Информация за промените в разписанията на влаковете, които пътуват в участъка на извършвания ремонт, е поставена във всички гари и спирки по този маршрут, както и в електронния пътеводител на официалната интернет страница на „Холдинг БДЖ” ЕАД (www.bdz.bg).

За подробна информация клиентите на „Холдинг Български държавни железници” ЕАД могат да се обръщат към гишетата „Информация” и билетните каси в съответните железопътни гари.