„Шумен 05” загуби от „Казанлък волей”, но препълни зала „Младост”

06.Февруари.2017 /Понеделник/ 18:22:27, 2891 прочитания, 0 коментара
Автор: 6tv
„Шумен 05” – „Казанлък волей” 0:3 /20:25, 10:25, 20:25/

„ШУМЕН 05”: 6 Светослава Ганчева, 7 Зейнаб Гювех, 9 Елена Борисова, 10 Маедех Борхани, 12 Стела Горанова, 13 Габриела Ангелова, 3 Поля Светозарова – либеро  / 1 Стефани Стефанова, 2 Елина Златена, 4 Велизара Начева – либеро, 5 Лора Илиева, 8 Моника Иванова, 11 Рафаела Христова, 14 Христина Златева/.
„КАЗАНЛЪК ВОЛЕЙ”: 11 Василена Папанова, 2 Елица Баракова, 14 Радостина Маринова, 13 Йоана Николова, 9 Янита Борисова, 5 Диана Казакова, 7 Златена Салабашева – либеро /1 Пламена Кораменова, 4 Мариела Салиева, 10 Виктория Ветчакова, 12 Анжела Симеонова, 17 Дариа Георгиева/.
СЪДИИ: Ваня Първанова /Плевен/ международна категория, Красимир Димитров /Плевен/ национална категория. Делегат на БФВ – Валери Йорданов /Варна/.

Шуменската публика препълни зала „Младост” и това не беше се случвало от години за волейболна среща. С нови екипи избраниците на Мехмед Башаран, който е вече и старши треньор, и на неговата помощничка Людмила Любенова започнаха мотивирано, предоляха нормалното притеснение в този първи домакински мач и не само заличиха преднината на „розите”, но и поведоха – 17:15. Чудесно включване направи Рафаела Христова. В края на гейма бяха направени и други смени, като влязоха Христина Златева и Стефани Стефанова. Грешки в посрещането позволиха на „Казанлък волей” да стигне до обрат и да спечели с 25:20.
Проблемите с посрещането продължиха и във втората част, като голяма заслуга за това има диагоналът на гостенките Йоана Николова, която направи уникална серия начални и доведе резултата до 1:11, а в мача записа 10 аса. В този гейм се появи и опитният център Лора Илиева, но нещата бяха необратими – 10:25.
Третият гейм отново беше равностоен, но в него може би си каза думата и натрупаната умора у волейболистките на „Шумен 05”. Маедех Борхани и Зейнаб Гювех пътуваха до Малдивите и обратно и играха там три мача с националния отбор на Иран. Няколко момичета пък в петък и събота също играха три мача за девойките старша възраст на клуба, които с три победи се класираха за финалите на държавното първенство. След 20:20 геймът отново беше записан в сметката на „Казанлък волей” – 20:25 и загуба с 0:3.
Състезателките и клубното ръководство благорят на зрителите за подкрепата и се надяват на нея и за следващите мачове.
Веднага след края на срещата старши треньорът на ВК „Казанлък волей” Страхил Балов поздрави шуменския тим и каза, че той има потенциал и му трябва обиграване. Специалистът отрече пред нашата камера нашумялото селфи с покривала на главите на неговите волейболистки да е било провокация и да има нещо общо с иранките в „Шумен 05”.
Старши треньорът на „Шумен 05” Мехмед Башаран пое вината за загубата на първата част, не прави драми и се извини на шуменската публика.
Чудесен финал на мача и доказателство, че спортът е все пак само игра, беше прегръдката между Елина Златева и диагонала на „розите” Йоана Николова. Те бяха съотборнички в Казанлък миналия сезон, като там беше и другата близначка – Христина.
В този девети кръг на Националната волейболна лига при жените лидерът „Марица” продължи победната си серия и спечели като гост на „Славия” с 3:0, а ЦСКА надделя над „Раковски” с 3:1. В класирането „Марица” е с пълен актив от 30 точки, следван от „Казанлък волей” с 22 и мач по-малко. „Шумен 05” е на шесто място с 8 точки.

08.Юни.2018 /Петък/ 17:20:58

Както вече ви съобщихме, организаторите направиха промени в програмата на Градската аматьорска лига по футбол. Така първо се игра последният, 22-ри кръг, на 1 юни бяха мачовете от отложения 19-и, а първенството ще завърши със срещите от 21-ия, когато има интересни директни сблъсъци. Те ще бъдат в събота, 9 юни, предиобед, на игрищата на „Атлетик арена”.

За съжаление, два от отборите загубиха служебно. Заетите с абитуриентски балове момчета от „Студио Х” и „Лисиците” не се явиха и загубиха служебно с по 0:5 съответно срещу ЗК „КЕШ” и „Бул Тийм”.

Много интересно се разви мачът между „Вълците” и „Чили алпин”. Няколко минути преди края лидерът водеше едва с 2:1, но успя да се успокои с победата от 5:1. Така на практика във временното класиране не настъпиха промени.

26.Август.2015 /Сряда/ 12:38:59

Държавата ще задели публичен ресурс за разкриването на секции в чужбина за националния референдум, но може да се окаже, че в голяма част от тях няма желаещи да гласуват. Това стана ясно от анализ на Министерството на външните работи, обсъден на днешното правителствено заседание.

За да се предотврати опасността от слаб интерес към националното допитване, кабинетът обмисля провеждането на информационна кампания, чрез която да се подчертаят широките възможности, които законът предоставя на българите в чужбина за упражняването на правото им на глас. Правителството апелира и към политическите партии да запълнят в максимална степен своите квоти в съставите на СИК извън страната.

Обсъждането по темата можете да прочетете в стенограмата от заседанието на Министерски съвет, публикувана в рубриката «Новини» в правителствената интернет страница.
19.Септември.2017 /Вторник/ 12:50:14

„ОЛИМПИЯ” /ШУМЕН/ - „СПОРТИКА” /БЛАГОЕВГРАД/ 1:8

0:1 – Вероника Гоцева, 0:2 – Яна Йорданова, 0:3 – Антонина Шопова, 0:4 – Яна Йорданова, 0:5 – Вени Димитрова, 0:6 – Вени Димитрова, 1:6 – Виолина Георгиева, 1:7 – Здравка Петрова, 1:8 – Здравка Петрова.

„ОЛИМПИЯ”: 1 Габриела Баева, 22 Гергана Николаева, 19 Петя Каракашева, 6 Ейлина Бисерова, 7 Юлияна Адрианова, 20 Ванеса Мирослав, 11 Илияна Петрова – капитан, 10 Виолина Георгиева, 4 Марияна Георгиева, 2 Хатидже Александрова, 9 Иванина Неофитова /5 Ванеса Росенова, 8 Виктория Ангелова, 13 Миглена Велчева, 23 Десислава Хаджиева, 16 Анастасия Недялкова, 3 Деница Янкова, 14 Стефани Момчилова/.

„СПОРТИКА”: 12 Милена Караколева, 17 Габриела Иванова, 10 Екатерина Иванова, 16 Мартина Росенова, 13 Веселина Махлелиева, 7 Яна Йорданова, 19 Моника Микова, 8 Фатме Ибраим, 11 Вероника Гоцева – капитан, 22 Вени Димитрова, 9 Антонина Шопова /Кристин Богданова, 23 Здравка Петрова, 21 Виктория Календерска/.

СЪДИИ: главен - Борис Попов, асистенти – Мирела Иванова, Мирослав Марков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Милен Христов /Шумен/.

За първи път женски отбор по футбол от Шумен игра мач за държавно първенство. Досега различни формации бяха правили демонстративни игри, а в последно време и талантливи шуменски момичета обличаха екипите на тимове в други градове.

Началото на „Олимпия” /Шумен/ бе сложено преди около година, като преди това отбор под същото име беше позициониран в София. Точно в него завърши кариерата си шуменката Албена Тодорова, която записа и много мачове в националния отбор, а сега е треньор на тима от родния си град.

Градският стадион „П. Волов” не е вече онова място, което събираше десетки хиляди зрители. На фасадата отвън са поставени мрежи, правят се опити да бъдат закрепени камъните от облицовката, но на места тя вече се е срутила...В последната седмица бяха доставени и монтирани помещения тип фургони, които са много по-добре обзаведени от съблекалните на стадиона, където почти целогодишно капе, а мухълът е постоянен гостенин. Най-доброто е, че теренът беше спасен след онази тъжна картинка, която ви показахме това лято.

Дойдоха и сравнително приличен брой зрители, като сред тях бяха и двама зам.-кметове – Росица Антонова и Найден Косев. Това не се беше случвало скоро!

На терена обаче обиграният отбор на „Спортика” беше пълен господар и доминираше през целия мач. За 15-ина минути южнячките поведоха с три гола и създадоха още много положения. При 0:6 Виолина Георгиева вкара от дузпа, а в края на срещата би и добър пряк свободен удар.

Въпреки голямата загуба треньорката Албена Тодорова благодари на своите момичета и обеща те тепърва да показнат и развиват своите възможности като отбор.

Отборът на „Олимпия” загуби и втория си мач – като гост на ЖФК „Варна” с 0:4.

18.Януари.2017 /Сряда/ 09:34:13

Вече е ясно с кого отборът на „Шумен” ще играе плейофи за влизане в първата шестица на баскетболната „А” група при мъжете. Негов съперник ще бъде тимът на „Рилски спортист-2”. Така се срещат вторият на Изток и петият на Запад.

Вторият тим на елитния „Рилски спортист” има в актива си пет победи и пет загуби. В него влизат и баскетболисти от първия състав. „Шумен” игра добре в първия дял от първенството, като записа осем победи и четири загуби. В първия мач в четвъртък, 19-и януари, момчетата на играещия старши треньор Янко Янков гостуват в Самоков. Той е убеден, че неговите състезатели ще направят всичко възможно да излязат крайни победители. Шуменци ще пътуват в сряда, а не както обикновено в деня на срещата. Малки здравословни проблеми има 205-сантиметровият Андрей Иванов, но шансовете той да бъде готов за първата среща са големи. Готов е и неговият съгражданин от Ямбол Росен Иванов, който прекара вирусно заболяване.

Мачът-реванш е в неделя, 22-ри януари, от 17 часа.

Ето и другите плейофни двойки: „Академик” /София/ - „Черно море Тича-2” /Варна/, „Делфин” /Бургас/ - „Видабаскет” /Видин/ и „Дунав” /Русе/ - „Чавдар” /Троян/.