Лекар е стрелял с пушка по три деца в Шумен

15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08, 1530 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.

25.Юли.2017 /Вторник/ 12:06:03

Двама са победителите от състезанието по планинско изкачване „Шипка-Дамасцена”. Панагюрецът Любен Каменов триумфира в откритото международно, а шуменецът инж. Христо Манолов спечели 25-те точки за първото място в петия кръг от националния шампионат.

В разпределението на призовите места се включиха още Юлиян Телийски и Пламен Камбуров, а надпреварата под легендарния връх събра рекорден брой силни автомобили и добри пилоти.

Очаквайте в 6 tv.bg разширен репортаж с всичко най-интересно от двата дни. Ще видите уникални кадри и интервюта с елитните пилоти, за да разберете как екипът на Манолов спаси състезанието; как Виолета – жената на Ники Златков, не го дочака в неделя; защо награждаването се забави с часове; с какви усилия феновете си намираха места за гледане и т. н....

02.Март.2017 /Четвъртък/ 09:07:41
„ШУМЕН” – „ДЕЛФИН” 97:72

„ШУМЕН”: 7 Виктор Серафимов – 15 точки, 9 Росен Иванов – 6, 13 Янко Янков – 16, 14 Андрей Иванов – 24, 22 Кирил Кирилов - 21 /4 Никола Николов, 5 Атанас Колев, 6 Димитър Радев – 9, 8 Никола Славов, 12 Андрей Джамбазов – 4, 15 Милен Чолаков – 2/.
„ДЕЛФИН”: 7 Николай Колев – 4, 21 Терънс Гриър – 26, 24 Тодор Банев – 2, 28 Ростислав Тончев – 19, 45 Манол Тончев – 19 /5 Иван Анестиев, 10 Николай Геортиев, 12 Марио Христов – 2, 15 Йосиф Горельов, 44 Стоил Аладжов/.
СЪДИИ: Станимир Русев, Ангел Корожанов, Живко Маринов.
ДЕЛЕГАТ: Пламен Минков.

Баскетболистите на „Шумен” записаха четвърта победа във втората шестица на „А” група. Този път те победиха в своята препълнена зала   „Делфин” и водят м класирането. Шанс получиха всички от състава на домакините. В тима от Бургас силен мач направиха американецът Теренс Гриър и Ростислав Тончев, които вкараха по пет тройки.
След срещата Янко Янков беше доволен, че този път не се е налагало да наваксват. Двама от талантите – Милен Чолаков и Никола Николов, благодариха за възможността да трупат опит с мъжете. Те, заедно с още други момчета от първия състав, взеха победа и с юношите старша на „Шумен”, като спечелиха срещу „Академик” /Варна/ с 85:73.
10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

15.Февруари.2017 /Сряда/ 13:46:19
Отборът на девойките старша възраст на „Шумен 05” се класираха за финалите на държавното първенство по волейбол в тази възраст. Това те направиха, след като спечелиха първото място във финалния турнир на Регион „Добруджа”.
В зала „Младост” възпитаничките на треньорката Людмила Любенова записаха три победи и оставиха другите тимове да се борят за второто и третото място, които даваха право на квалификации.
„ШУМЕН 05”: 1 Христина Златева, 2 Елина Златева, 3 Симона Иванова – либеро, 4 Станимира Тошева, 5 Шуле Изет, 6 Фунда Мехмед – либеро, 7 Арзу Джемалова, 8 Стела Минчева, 9 Елена Борисова – капитан, 10 Айля Мехмедали, 11 Рафаела Христова, 12 Славяна Ченкова, 14 Селин Салим, 15 Десислава Ганевска.
В първия мач варненският „Перун” не можа да окаже сериозна съпротива на шуменки и те спечелиха с 3:0 /25:11, 25:16, 25:13/.
Втората среща с „Добруджа” не започна добре и момичетата от Добрич спечелиха първата част с 25:21.  В следващия гейм много силно оръжие да „Шумен 05” се оказа началният удар. Дълги серии направиха Рафаела Христова и Станимира Тошева, а затрудненото посрещане от другата страна на мрежата доведе до организирането на отлични атаки. Логично се стигна до 25:13. Другите два гейма затвърдиха превъзходството на шуменки във всички елементи на играта. Елина Златева, Рафаела Христова, Арзу Джемалова завършваха от двата края на мрежата, в центъра Славяна Ченкова и направилата дебют като център 14-годишна Селин Салим и блокираха, и реализираха къси топки...Така се стигна до 25:12, 25:17 и до победа с 3:1 гейма.
Решаващ за първото място се оказа двубоят със „Спартак” /Варна/, който също беше с две победи до този момент.  Първият гейм пак беше загубен, с 22:25. Волейболистките на „Шумен 05” сякаш се и поядосаха, стегнаха се и спечелиха следващите три части с 25:14, 25:13 и 25:20. Чудесно включване в решителни моменти от мачовете направи разпределителката Христина Златева, която се завърна след половин година прекъсване.Така с пълен актив от 9 точки те заеха първото място и взеха квота за финалите на държавното първенство. Това става за четвърти пореден път.
Правото да стигнат до тази последна фаза си запазиха „Спартак” /Варна/ и „Добруджа”, но те ще трябва да минат през квалификационни турнири.
Тук трябва да добавим, че някои от игралите до 14,30 при старшата взеха участие два часа и половина по-късно в мача на женските състави на „Шумен 05” и „Казанлък волей”. Три от тях – разпределителката Елена Борисова, диагоналът Рафаела Христова и посрещачката Елина Златева, застанаха пред нашата камера и са на мнение, че отборът им е добър. Затова и искат най-после да се изкачат по-нагоре от осмото място, което остана за тях в предните три години. Единствено за 6tv.bg Рафаела Христова разкри какъв ще бъде нейният тоалет за абитуриентския бал тази пролет. А треньорката Людмила Любенова този път, и от суеверие, се въздържа от прогнози. Но определено беше доволна от показаното, което пък е плод на години неин труд в залата.