Лекар е стрелял с пушка по три деца в Шумен

15.Януари.2016 /Петък/ 15:04:08, 1327 прочитания, 0 коментара
Автор: 6ТВ

Инцидентът е станал вчера около 21.30 часа. Красимира Чепишева разказа в социалната мрежа, че чула гръм, а след минути вкъщи влязъл синът й, който се прибирал от тренировки по карате в салона на Математическа гимназия.

Детето било обляно в сълзи, но успяло да обясни, че по него и още две деца е стреляно с пушка от човек от съседния блок.

Родителите подали веднага сигнал към 112 и полицията се отзовала.

05.Септември.2013 /Четвъртък/ 08:20:45
Източник: 6ТВ по информация на ТОП Новини

Около 9.25 часа тази сутрин се е активирала противопожарната система на склада на шуменския клон на веригата магазини "Технополис". Първоначално системата е алармирала за проблем на първия етаж, а впоследствие и на втория етаж. Складът на „Технополис” в Шумен се намира до самия магазин на бул. „Симеон Велики”.

Според охранителя, който първи видял пламъците, огънят най-вероятно е тръгнал от късо съединение в ел. инсталацията.

Веднага след пламването на пожара на мястото са пристигнали два екипа на пожарната, като огънят е потушен бързо.

По първоначална информация няма изгоряла техника, но щетите тепърва ще се изясняват. В момента огнеборците отдимяват помещението, обясни началникът на Областното управление "ПБЗН" комисар Иван Иванов.

04.Май.2018 /Петък/ 15:44:46

Клуб ”Шуменска крепост” записа 24 кик боксьори за участие в държавното първенство в Стара Загора. То ще бъде в стиловете фул контакт и К1.

В залата вече се усеща нагласата за максимално добра изява, а тренировките са интензивни и с пълно отдаване. В тях на треньора Галин Методиев помагат опитните бойци Християн Тотев, Иван Иванов, Сава Карастоянов. Ето и кои ще се качат на ринга с екипа на шуменския клуб.

- Мариян Петков – 13-14 години, 74 кг

Почти е сигурно, че срещу световния и европейски шампион по муай тай Пламен Борисов на ринга в Стара Загора няма да се качи никой. Той обаче се готви и за друго сериозно изпитание – ще направи дебют на професионалния ринг този месец. Треньорът Галин Методиев е оптимист за подготовката и за състезанието в Стара Загора. Пламен Борисов говори пред 6tv.bg за предстоящия в Пловдив негов първи профи мач.

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

12.Декември.2017 /Вторник/ 09:16:38

На 25 ноември отборът на „Шумен 61” беше домакин в осминафиналната среща от турнира за Купата на България по хандбал при мъжете на варненския „Спартак”. Загубата с 18:33 дойде след добра игра на шуменци, като се има предвид, че гостите са един от челните тимове в елита, а шуменци са в „Б” група. При това в техния състав са момчета от местната школа, включително и 15-годишни. Единият от тях –разпределителят Михаел Иванов, отбеляза цели 11 гола. Другите младоци също са таланти. Двамата по-опитни бяха пивотът Светлозар Начев, вдигал многократно шампионската купа на България и с местния, и с други отбори, както и вратарят Ангел Ангелов. Идеята е да се градят основите, върху които много скоро шуменският мъжки хандбал да стъпи и да заеме мястото, което е заслужил с много победи. Затова и ние се връщаме към този мач, който, така или иначе, няма къде другаде да видите.

„ШУМЕН 61” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 18:33 /10:17/

„ШУМЕН 61”: 2 Кристиан Костадинов – 2, 3 Кристиан Красимиров, 4 Светлозар Начев – 1, 6 Вилиян Негованов – 1, 7 Михаел Иванов – 11, 9 Енгинжан Сали – 2, 10 – Сервет Сали – 1, 11 Тодор Рачев, 12 Ангел Ангелов, 13 Алекси Мартинов, 18 Дилян Галинов.

„СПАРТАК”: Михаил Панайотов – 1, 7 Мартин Тодоров – 5, 9 Даниел Ангелов – 2, 10 Георги Стоянов – 6, 12 Ерсин Хюсеин, 13 Здравко Славов – 2, 16 Ивайло Костов, 17 Георги Динев – 10, 19 Лазар Петков – 1, 22 Благовест Димитров – 1, 24 Ивелин Йорданов – 6, 27 Валентин Вълканов.

СЪДИИ: Станислав Димитров и Александър Станчев /Каспичан/.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов /Бургас/.