18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10
Юношите старша на „Волов” взеха шеста поредна победа – 5:2 срещу „Хитрино”
17.Октомври.2018 /Сряда/ 16:06:02

Заради тръгнали на гурбет играчи и здравословни проблеми на други футболисти „Волов” излезе с променен състав, предимно от юноши, срещу гостуващия „Тополи 2010”. Така дойде и петата загуба в първенството на Североизточната група на Трета лига, този път с 0:3.

Гостите поведоха бързо с два гола – в 8-ата и 12-ата минута. Те нацелиха веднъж и страничната греда. Момчетата от „Волов” не можаха да покажат своята игра и почти не застрашиха вратата на гостите през първото полувреме.

След почивката шуменци все по-често тръгваха в атака, имаха и няколко положения, но рядко се решаваха да стрелят към вратата на „Тополи”. А когато на няколко пъти го направиха, не им стигна малко, за да попаднат в целта. За сметка на това след изпълнението на пряк свободен удар балонна топка изненада вратаря Добромир Дочков и влезе в мрежата за 0:3. В никакъв случай вината не трябва да се хвърля върху стража, защото почти във всички мачове досега Добчо направи невероятни спасявания и вдъхваше увереност на бранителите пред себе си. В края на този мач той пак се раваншира, като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

В специално интервю за 6tv.bg старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев обясни защо неговите момчета играят силно при юношите и по-колебливо при мъжете. Специалистът изтъкна и главната причина да се хване с тази работа – да има къде шуменските таланти да играят, за да не стане както с толкова перспективния негов набор 1993. Теньо запита и защо не може шуменските клубове да работят заедно...

В този осми кръг на Североизточната група се получиха интересни резултати. В Търговище „Светкавица” загуби от „Ботев”, което позволи на тима от Нови пазар да оглави класирането с 18 точки. Във Варна пък ”Спартак 1018” неочаквано завърши наравно – 1:1, с „Калиакра”. „Хитрино” спечели с 2:1 гостуването си на „Устрем” /Дончево/.

В събота, 20 ноември, на Градския стадион в Шумен „Хитрино” е домакин на „Волов”. Срещата е от 16 часа.

„ВОЛОВ” – „ТОПОЛИ 2010” 0:3

0:1 – Христо Христов /10/, 0:2 – Симеон Николов /12/, 0:3 – Славомир Събков /69/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 2 Иван Субботин, 8 Иван Цонев, 13 Мерджан Мустафов, 18 Христо Христов, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим, 11 Айхан Ведат /12 Теодор Божков, 19 Теодор Тодоров, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 17 Емрал Самиев, 7 Зафер Кадир, 22 Симеон Иванов/.

„ТОПОЛИ 2010”: 84 Пламен Роев – капитан, 4 Димитър Йонков, 5 Славчо Чиликов, 15 Димитър Стефанов, 21 Йордан Атанасов, 6 Симеон Николов, 7 Роберто Марков, 22 Славомир Събков, 17 Вилиян Денчев, 8 Христо Христов, 16 Симеон Виденов /12 Георги Георгиев, 23 Венелин Колимечков, 14 Димитър Димитров, 13 Неделин Николов, 2 Евгени Младенов, 10 Динко Динков, 3 Андрей Николов/.

СЪДИИ: Георги Минев – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

16.Октомври.2018 /Вторник/ 12:49:37

С чудесна победа срещу първенеца на „А” група в последните години ИУ – Варна започнаха новия сезон баскетболистите на „Шумен”. След като на няколко пъти отборът от Варна бра ядове в зала „Младост”, но успяваше да си тръгне като победител, сега това не стана. Пак имаше драматичен финал, но домакините спечелиха с 90:82.

Този сезон „Шумен” е без своя капитан и един от основните реализатори Янко Янков, който вече ще бъде само на пейката в ролята си на треньор. В Правец пък е любимецът на шуменската публика, центърът Андрей Иванов. За сметка на това пък се върна варненецът Антон Диков, а ново попълнение е и 20-годишният Николай Леков.

Шуменци спечелиха първата част с 21:18, а удариха още по-здраво през втората, която спечелиха с 24:13. Така на почивката „Шумен” имаше аванс от 14 точки – 45:31. Баскетболистите на ИУ заличиха част от пасива си в третата част, а последната четвъртина беше пак драматична. Гостите дори успяха да поведат с 67:66. „Шумен” обаче показа и майсторство, и характер, поведе отново и спечели с осем точки – 90:82.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 25 точки. Милен Чолаков, който през ноември ще стане на 18 години, вкара 20, в това число и 4 тройки. Милен бе и най-добър под кошовете, като взе цели 11 борби. 18-годишният капитан Виктор Серафимов има в актива си 15 точки.

Публиката в зала „Младост” отново бе страхотна и баскетболистите смятат, че тя също е помогнала за победата. Това ще видите в интервютата с Антон Диков, със завърналия се в родния клуб Александър Делев, който имаше решителна роля в последните минути, и с треньора Янко Янков.

„ШУМЕН” – ИУ /ВАРНА/ 90:82

„ШУМЕН”: 11 Антон Диков – 25 точки, 20 Николай Леков – 6, 7 Виктор Серафимов /капитан/ - 15, 33 Кирил Кирилов – 12, 10 Теодор Димитров /13 Милен Чолаков – 20, 26 Симеон Георгиев – 4, 34 Александър Делев – 10, 4 Никола Николов – 1, 14 Йоан Йоргов – 1, 9 Георги Минчев, 30 Андрей Джамбазов/.

ИУ – ВАРНА: 9 Мартин Коцев – 10 точки, 5 Николай Георгиев – 24, 10 – Цветомир Куртев – 12, 42 Кристиян Кръстев – 10, 33 Димитър Илиев – 8 /15 Ивайло Тодоров – капитан – 10, 21 Николай Маринов – 6, 44 Ангел Нацкин, 2 Иван Иванов – 2, 12 Делян Колев, 11 Алексдандър Кръстев, 13 Александър Подскочиев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Гергана Стоянова, Иван Йорданов.

КОМИСАР: Стихомир Стоянов.

11.Октомври.2018 /Четвъртък/ 19:41:55

Страхотен мач направиха „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ за първенството в Североизточната група на Трета лига. На градския стадион в Шумен те държаха зрителите под напрежение до последния съдийски сигнал и завършиха наравно – 3:3.

Сочените за сигурни победители футболисти на „соколите” с два бързи гола в 8-ата и 11-ата минута поведоха убедително. В края на полувремето домакините създадоха няколко положения, като след чудесен пробив и асистенция на новото попълнение Мехмед Сабри капитанът Христо Александров плонжира и с глава върна един гол.

След почивката юношата на „Лудогорец” Сабри намери добре в наказателното поле Ивелин Василев и той засече топката за 2:2. Това не беше всичко в този луд мач. След две асистенции Мехмед Сабри се мушна между двама бранители в центъра и не остави надежди за влезлия като резерва вратар Дянков – 3:2. Пълен обрат! Това се случи в 89-ата минута. Веднага след центъра последва центриране на „Спартак”, вратарят Румен Стоянов излезе, но от главата на съотборника му Йордан Йорданов топката влезе във вратата на „Хитрино” – 3:3.

След мача старши треньорът на „Спартак” Енгибар Енгибаров потвърди, че задачата на тима е завръщане в професионалния футбол, независимо от загубата на точки.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите разширен репортаж с всичко най-интересно в мача. Ще чуете и защо старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че след 0:2 бил много спокоен. Той разказа и как върви подмяната на терена на стадиона в Хитрино. Мехмед Сабри не се мисли за герой и е убеден, че сегашният му отбор може още много и ще го покаже.

„ХИТРИНО” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 3:3

0:1 – Ивайло Русев /8/, 0:2 – Илиян Неделчев /11/, 1:2 – Христо Александров /31/, 2:2 – Ивелин Василев /60/, 3:2 – Мехмед Сабри /89/, 3:3- Йорда Йорданов-автогол /90/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев /5 Васил Марков/, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /23 Мартин Венков/, 8 Йордан Йорданов, 7 Георги Колев /20 Дилян Ганев/, 11 Мехмед Сабри, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан.

„СПАРТАК”: 1 Иван Атанасов /27 Калин Дянков/, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов, 4 Стефан Иванов, 15 Боян Илиев – капитан, 19 Тодор Вълканов, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 13 Васко Боев, 5 Валентин Веселинов, 18 Ивайло Русев, 7 Даниел Димитров /17 Владислав Георгиев/.

СЪДИИ: Ивелин Занев – главен, Мирела Иванова и Християн Георгиев – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Тодоров /Добрич/.

04.Октомври.2018 /Четвъртък/ 08:55:23

Отборът на „Шумен 98” пътува до Румъния за последната си контрола преди началото на новото първенство в женската хандбална „А” група.

В Букурещ шуменки срещнаха старите си познати от „АCS 181 – SSP”. Румънките са четвърти в тяхната втора лига, като в състава са предимно перспективни момичета от спортно училище в столицата. При тях се подвизават и една опитни състезателки като лявото крило Юлияна Таче, а за мача с Шумен 98” за тях игра и националката Мария-Александра Гаврила. Тя е състезателка на втория в изключително силната Първа лига тим на „Румнику Вълча”. А се озова в състава за контролата, защото е дъщеря на треньора на „ACS 181 – SSP” Дан Гаврила. Николай Начев пък беше без новото попълнение Жана Маразова, която имаше личен ангажимент. Двубоят бе интересен и зрителите в зала ”Ирис” видяха много атрактивни изпълнения. Домакините взеха аванс от 3-4 гола и първото полувреме завърши при резултат 14:10. В края на втората част румънките успяха да увеличат разликата, като умело използваха грешките на съперника за светкавички контри, най-вече с бързоногата Юлияна Таче. Интересно е, че тя можеше да играе и за „Шумен 98” преди време, но високата цена спря ръководството на шуменския клуб да я привлече в състава. Крайният резултат от контролата е 31:21. Юлияна Таче вкара 13 гола, а за гостенките най-резултатна бе топреализаторката на България Кръстина Касабова с 8 попадения.

В неделя „Шумен 98” гостува в Свиленград на едноименния отбор за първия си мач от новото първенство.

„ACS 181 - SSP” – „Шумен 98” 31:21 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова – 2, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 1, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кръстина Касабова – 8, 78 Ирене Иванова – 2.

02.Октомври.2018 /Вторник/ 17:21:04

Великолепно се представиха българите на световното първенство по кик бокс за деца и юноши в Италия. На татамито и на ринга те спечелиха общо 8 златни, 6 сребърни и 12 бронзови медала.

Националите от клуб „Шуменска крепост” бяха петима, а личният им треньор Галин Методиев е и помощник-треньор на българския отбор.

Полина Галинова за втори път стана световна шампионка. Тя е номер едно в категория до 60 кг при девойките старша възраст в К1. Първата си титла Поли спечели при кадетките през 2016 година.

С бронзови медали се окичиха Виктор Иванов в К1 при юношите старша в категория до 54 кг и Георги Атанасов в категория до 60 кг при юношите младша в стила лоу кик. Димитър Стоянов – юноши старша до 63,5 кг в лоу кик, и Никола Николов – юноши старша 71 кг, лоу кик, загубиха първите си срещи.

В специални интервюта за 6tv.bg всички шуменски състезатели и треньорът Галин Методиев разказаха за своето участие в Италия.

25.Септември.2018 /Вторник/ 19:32:26

„Хитрино” игра домакинския си мач от петия кръг на първенството в Североизточната група на Трета лига на стадион „П. Волов” в Шумен. Така ще бъде, докато бъде подновен теренът в Хитрино.

Гостите от „Калиакра”дойдоха със скромния актив от 2 точки, а „виолетовите” имаха 6, при това в предния кръг почиваха. Стана хубав мач, като имаше опасности и пред двете врати. През първото полувреме обаче гол не падна. Това се дължи и на пропуските на футболистите от „Хитрино”, и на добрите изяви на вратаря на гостите Християн Славов. Веждъж, след удар на Ивелин Василев, му помогна и лявата греда.

В 62-ата минута Ивелин Василев навлезе в наказателното поле на „Калиакра”, елиминира бранител и с диагонален удар намери далечния ъгъл – 1:0. Малко по-късно Иво вкара отново, но бе маркирана засада. Домакините създадоха пак много положения и не успяха да ги вкарат. От друга страна, тимът от Каварна изненада с добрата си игра и беше достоен съперник.

От интервютата след мача ще научите защо треньорът Николай Николов опита някои рокади в своя състав. Голмайсторът Ивелин Василев говори за своето партньорство с Христо Александров и за това как се чувстват на терена в Шумен. Петьо Василев игра за „Хитрино”, „Ботев” /Нови пазар/, а сега е в „Калиакра” и също коментира мача за 6tv.bg.

„ХИТРИНО” – „КАЛИАКРА” 1:0

1:0 – Ивелин Василев /62/

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев /10 Васил Христов/, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 8 Йордан Йорданов, 18 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 20 Мустафа Мустафа /17 Берил Шабан/, 5 Васил Марков.

„КАЛИАКРА”: 1 Християн Славов, 3 Денислав Недев, 8 Каан Дервиш, 16 Кирил Кръстев, 5 Георги Христов – капитан, 9 Денислав Андреев, 11 Венцислав Желев /17 Мартин Михайлов/, 12 Александър Димитров /4 Кристиян Събев/, 2 Петьо Василев, 14 Кристиян Великов /6 Николай Димитров/, 19 Ани Пешков.

СЪДИИ: Джунейт Мюмюн – главен, Христо Димитров и Иван Димитров – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Васил Симеонов /Варна/.