15.Април.2019 /Понеделник/ 17:07:32
„Хитрино” би с 5:0 „Локомотив” /Русе/, Преслав Пасев с хет-трик
15.Април.2019 /Понеделник/ 12:24:05

Шумен 98” и „Етър 64” ще определят в трети мач единия финалист в женската хандбална „А” група. Шуменки изравниха резултата в плейофната полуфинална серия, след като взеха домакинството си с 27:22 /14:10/.

Болярките изравняваха до 3:3, а после домакините водеха непрекъснато, като на моменти преднината им стигаше 5-6 гола. Чудесни изяви имаха двете вратарки – Десислава Николова на „Етър 64” и Станислава Стоянова на „Шумен 98”. Те спасиха и на останали сами срещу тях нападателки, отразиха и 7-метрови хвърляния... В средата на второто полувреме момичетата на Йонка Генчева свалиха разликата само до един гол – 20:19. След това Глория Павлова наниза няколко гола от дистанция, Мария Маслева завърши свои пробиви, Маринела Панайотова и Ирене Иванова вкараха в решителни моменти... За да дойде сирената при 27:22. Тази победа е и за пострадалата в първия мач във Велико Търново капитанка и разпределителка на „Шумен 98” Диляна Христова, която изгледа двубоя с патериците до себе си.

Третият мач ще се играе отново в старата столица на 26-и април.

В другия полуфинален плейоф „Свиленград” загуби у дома от „Бъки” с 26:28, след като водеше на полувремето с 15:13.

ШУМЕН 98” – „ЕТЪР 64” 27:22 /14:10/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Виктория Петрова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 4 Белла Стоянова, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 8, 9 Християна Драганова – 2, 10 Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 6, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 4, 18 Натали Христова, 19 Петромила Инджева, 77 Лидия Бакърджиева.

„ЕТЪР 64”: 2 Деница Асенова – 1, 6 Даниела Стефанова, 7 Миглена Христова – 5, 8 Соня Богданова /капитан/ - 5, 9 Ангелина Симеонова, 10 Мария Спиридонова – 1, 11 Кристияна Караманлиева – 1, 12 Десислава Николова, 13 Виктория Маринова, 14 Данислава Петрова – 9, 19 Петя Кръстева.

СЪДИИ: Георги Дойчинов и Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

09.Април.2019 /Вторник/ 15:36:58

Габровецът Стефан Стоев със „Силвър Кар EF 10” спечели безапелационно 20-ото юбилейно издание на мемориала „В. Великов”. Пилотът бе най-бърз във всичките маншове, като закова рекорда на 1.42.210 мин. Предишното най-добро време бе на победителя от последните две години –шуменеца Христо Манолов, който поради травма беше редови зрител.

Втори с легендарното „Ауди S1 Куатро” е Николай Златков, а трети - шампионът от последните два сезона Юлиян Телийски с „Мицубиши Лансър Ево 9”.

Рекорд бе записан и по отношение на участниците. Заявките бяха 85, а стартираха 83 пилоти.

Най-предно класиране от шуменци – 28-ми в генералното, записа Добрин Борисов с „Рено Клио Макси Кит Кар”. Така той спечели Купата на кмета на Шумен. Купата на организаторите пък бе дадена на Красимир Кръстев със „Ситроен Саксо”.

Отборната купа вдигнаха състезателите на АСК „Проспийд”.

Репортаж от първия кръг на националния шампионат по планински изкачвания можете да видите тук.

02.Април.2019 /Вторник/ 16:04:14

С четири победи от четири мача приключи участието на „Шумен 98” във втората тройка от първенството на женската хандбална „А” група. В „Арена Шумен” домакините спечелиха убедително срещу „Поморие” с 37:24 и имат пълен актив от 10 точки.

Някаква интрига имаше в началото на срещата, когато гостенките успяваха да поддържат равновесие и дори поведоха с 6:5. Шуменки намериха играта си и дръпнаха в резултата, за да се оттеглят на почивка при 17:11.

През второто полувреме разликата нарасна и премина десетте гола. За първи път пред своята публика игра новото попълнение – гардът Глория Павлова. Потомствената хандбалистка, след прекъсване на кариерата си в чужбеина заради контузия, показа класа и добро сработване с момичетата, като и реализира, и направи страхотни асистенции. Отлично се представи и набиращата скорост Мария Маслева. Румънката Юлияна Таче бе острието и вкара 9 гола. Диляха Христова, Ирене Иванова, Лидия Бакърджиева също завършиха контри, На позицията на пивота и Християна Драганова, и Жана Маразова също имаха добри изяви. Вратарката Фатме Юксел, както и колежката й от „Поморие” Красимира Каръкова на няколко пъти вдигнаха трибуните. В края на мача старши треньорът Николай Начев пусна в игра и три 15-годишни момичета от школата.

След победата на „Етър 64” в Габрово срещу „Бъки” с 24:23 точно отборът от Велико Търново ще играе полуфинален плейоф с „Шумен 98”. Играе се до две победи от три мача. В първия домакин е „Етър 64”, като датата се уточнява /вероятно 11 април/. Втората среща ще бъде в Шумен, почти сигурно на 14 април. Ако се стигне до трети мач, то той ще се играе пак в старата столица.

„ШУМЕН 98” – „ПОМОРИЕ” 37:24 /17:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Инджева, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Виктория Петрова, 7 Диляна Христова – 3, 8 Глория Павлова – 5, 8 Християна Драганова – 3, 10 Юлияна Таче – 9, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова – 2, 15 Белла Стоянова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 18 Натали Христова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„ПОМОРИЕ”: 1 Красимира Каръкова, 2 Йорданка Тодорова – 1, 4 Кунка Предьова – 3, 7 Петя Цветанкова – 1, 8 Соня Маринакиева, 9 Гергана Ефтимова, 10 Стефка Цветанкова – 6, 13 Силвия Куманова – 2, 17 Стефка Георгиева, 21 Милена Великова – 6, 25 Димка Предьова – 5, 77 Стоянка Коруджова.

СЪДИИ: Силвия Марковска /Плевен/ и Станислав Стойков /Ловеч/.

ДЕЛЕГАТ: Слави Колев /Ловеч/.

01.Април.2019 /Понеделник/ 08:40:17

В мач от 21-ия кръг на Североизточната група на Трета футболна лига ”Хитрино” спечели убедително като домакин на „Устрем” /Дончево” с 5:0. При студено за сезона време и силен вятър на градския стадион „П. Волов” домакините имаха пълно игрово надмощие и създадоха много положения, повечето от които бяха проиграни.

В 17-ата минута Христо Александров откри, а в края на първото полувреме Йордан Йорданов удвои от дузпа. След почивката отново Христо Александров, и пак на далечната греда, отклони центрираната топка за 3:0. Веднага след този гол старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов направи тройна смяна. Интересно е, че двама от влезлите футболисти вкараха двата гола за крайното 5:0. Първо Евгени Стоянов посрещна отбитата от вратаря топка и с плътен удар я заби в мрежата. В края на мача Максим Недев бе спънат в наказателното поле и сам реализира втората за неговия тим дузпа.

В този кръг “Волов” взе точка след 1:1 при гостуването си на „Тополи 2010”, а „Ботев” загуби в Нови пазар от „Светкавица” с 0:2.

„ХИТРИНО” – „УСТРЕМ” 5:0

1:0 – Хисто Александров /17/, 2:0 – Йордан Йорданов – дузпа /43/, 3:0 – Христо Александров /55/, 4:0 – Евгени Стоянов /66/, 5:0 – Максим Недев – дузпа /86/

„ХИТРИНО”: 13 Харун Якубов, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри, 8 Йордан Йорданов /23 Максим Недев, 77 Влад Михайлов, 10 Преслав Пасев /6 Евгени Стоянов/, 9 Христо Александров /капитан/, 17 Васил Христов, 20 Явор Тодоров /4 Енес Кахриев/.

„УСТРЕМ”: 12 Иван Иванов, 21 Петър Тодоров, 4 Симеон Симеонов /15 Светослав Валентинов/, 5 Павлин Петров – капитан, 8 Владислав Овчаров /13 Добромир Костов/, 23 Димитър Димитров, 14 Георги Иванов, 6 Силвиян Иванов, 2 Георги Колев, 11 Янко Крумов, 17 Джем Сали.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Радослав Георгиев и Светослав Христов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Николай Стайков /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

21.Март.2019 /Четвъртък/ 19:04:59
Бойците от клуб „Шуменска крепост” за пореден път изкачиха световния връх. Християн Тотев за четвърти път стана световен шампион по муай тай в Тайланд. Той триумфира в категория до 91 кг. Иван Иванов пък отчая конкуренцията в категория до 86 и спечели първата си световна титла. Честито! Шампионите бяха посрещнати подобаващо и на аерогара София, и в тяхната зала, където всъщност коват своите успехи. Във видеото по-долу ще видите как близките и колегите на Крис и Иван споделиха тяхната радост. И как посрещането премина в...поредната тренировка. Така е тук. Защото в събота и неделя, за първи път в „Арена Шумен”, е държавното първенство в стила лоу кик. Огромна отговорност да се справиш и като домакин, и като един от елитните клубове на България да печелиш титли и медали. Емоциите и премислените вече думи – в уникалните кадри и в интервютата с шампионите. Докъде стигна подготовката за събота и неделя и какви са очакванията? – от президента и старши треньор на „Шуменска крепост” Галин Методиев.
19.Март.2019 /Вторник/ 09:05:34

В дербито от 19-ия кръг на Североизточната група на Трета лига третият в класирането – „Хитрино”, загуби от лидера „Суворово-1” с 0:1. Голът падна още в седмата минута. Вкара го Никола Василев, оставен непокрит на втора греда.

При силен вятър съперниците все пак успяха донякъде да играят футбол и да защитят авторитета си на добри тимове със школувани и можещи играчи. Домакините не се хвърлиха да търсят бързо равенството и евентуален обрат и успяха да създадат положения. Нямаше го завършващият удар. А ще се запомни и една почти невиждана по нашите терени проява на уважение към съперника. При обещаваща атака нападателят на „Хитрино” Мехмед Сабри забеляза, че вратарят на „Суворово-1” Костадин Иванов падна в наказателното поле, без да има съприкосновение с някого. Тогава той извади топката в тъч! Без да има съдийски сигнал! Както каза и треньорът Николай Николов след мача, победа – да, но не на всяка цена. И похвали своя футболист. Не са много треньорите, които биха го направили. Браво и на двамата! А вратарят бе заменен принудително...

През второто полувреме „Хитрино” атакуваше по-често и пак не успяваше да вкара. На мястото на контузения вратар Дилян Димов влезе за първи път след тежка контузия и операция Харун Якубов. В 67-ата минута двата отбора останаха с по 10 души. При изпълнението на пряк свободен удар бяха изгонени с директни червени картони Васил Христов от „Хитрино” и Георги Станчев от „Суворово-1”.

Малко по-късно , след ъглов, футболистите на „виолетовите” имаха претенции за дузпа, които главният съдия Красен Георгиев не уважи. Не бе променен и резултатът – 0:1. Само тук, в 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от мача и интервюта с двамата старши треньори.

В областното дерби в Нови пазар местният „Ботев”, напуснат от много играчи през зимата, но вече с нов старши треньор – Тодор Бекяров, спечели срещу „Волов” с 1:0.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО-1” 0:1 0:1 – Никола Василев /7/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов /1 Харун Якубов/, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 17 Васил Христов, 3 Ивелин Василев – капитан, 11 Мехмед Сабри, 10 Преслав Пасев, 8 Йордан Йорданов, 7 Дилян Ганев /9 Христо Александров/, 6 Евгени Стоянов /77 Влад Михайлов/.

„СУВОРОВО-1”: 12 Костадин Иванов /1 Неделчо Добрев/, 21 Марин Сираков, 16 Станислав Иванов, 4 Костадин Хараламбиев /17 Станислав Павлов/, 16 Даниел Венков, 13 Данаил Борисов, 18 Георги Станчев, 8 Даниел Димитров, 88 Никола Арнаудов, 10 Никола Василев – капитан /9 Любомир Михалев/, 11 Георги Димитров.

СЪДИИ: Красен Георгиев - главен, Живко Петров и Владимир Йорданов – асистенти /Варна/. ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.