06.Ноември.2018 /Вторник/ 16:54:37

При домакинството си на „Светкавица” отборът на „Хитрино” нанесе тежко поражение на третия в класирането, като го разгроми с 6:1. Треньорът Николай Николов пое сериозен риск и започна без двама от най-добрите си офанзивни играчи - Ивелин Василев и Мехмед Сабри, и без един от стълбовете в отбраната си – Боян Николов. Оказа се, че това е добре скроен тактически план, който даде чудесен резултат.

През първото полувреме „Светкавица” изпълни няколко статични положения близо до вратата на Дилян Димов, но не стигна до попадение. В атака за „Хитрино” острието Берил Шабан гонеше бранителите от Търговище като за последно. Активен бе и техният съгражданин във виолетов екип Христо Александров.

След почивката в игра влязоха Василев и Сабри. И за пет минути – от 48-ата до 52-ата, мачът бе решен. Ивелин Василев откри след асистенция на Мехмед Сабри, после юношата на „Лудогорец” удвои резултата. Нов гол на Иво бе последван от попадение на Юлиян Загоров за 3:1. До края на срещата Ивелин Василев стигна до хет-трик, а Мехмед Сабри направи две асистенции и два гола. Хубав гол на другия от оформилото се убийствено трио в нападение – Христо Александров, фиксира крайното и изненадващо за мнозина 6:1.

Интересно е, че в „Светкавица” играха трима футболисти от Шумен, а с екипа на „Хитрино” се появиха шестима от Търговище.

След мача Николай Николов подчерта, че има на разположение 17-18 футболисти, всеки от тях има своята роля в тима и всеки дава всичко по силите си, когато му се даде шанс за изява.

От щаба на „Светкавица” се извиниха и не пожелаха да говорят нито старши треньорът Милен Петков, нито играещият президент Емил Янчев.

„ХИТРИНО” – „СВЕТКАВИЦА” 6:1

1:0 – Ивелин Василев /48/, 2:0 – Мехмед Сабри /51/, 3:0 – Ивелин Василев /52/, 3:1 – Юлиян Загоров /60/, 4:1 – Мехмед Сабри /73/, 5:1 – Ивелин Василев /80/, 6:1 – Христо Александров /84/

„ХИТРИНО”: 1 Дилян Димов, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 5 Васил Марков /99 Боян Николов/, 10 Васил Христов, 18 Явор Тодоров, 8 Йордан Йорданов, 23 Максим Недев – капитан, 20 Дилян Ганев /11 Мехмед Сабри/, 9 Христо Александров, 17 Берил Шабан /3 Ивелин Василев/.

„СВЕТКАВИЦА”: 13 Мартин Борисов, 17 Георги Дамянов – капитан, 5 Даниел Жечков /6 Николай Николов/ , 3 Джесси, 8 Динко Дерменджиев, 7 Христо Станчев, 10 Румен Русков, 11 Радослав Стефанов /18 Икхан Саидов/, 9 Юлиян Загоров, 19 Емил Янчев, 14 Кяшив Фахрединов.

СЪДИИ: Димитър Гебешев – главен, Христо Димитров и Тони Георгиев – асистенти /Силистра/.

ЧЕТВЪРТИ: Джунейт Мюмюн /Силистра/.

ДЕЛЕГАТ: Христо Христов /Шумен/.

30.Октомври.2018 /Вторник/ 09:30:35

С дузпа в началото на второто полувреме „Калиакра” спечели с 1:0 гостуването си на „Волов”. Мачът бе от 10-ия кръг на първенството на Североизточната група на Трета лига.

Първото полувреме бе със сравнително малко положения пред двете врати. Футболистите от Каварна биха няколко удара край вратата на Добромир Дочков, а страхотен параболичен шут на Симеон Савов от 40-ина метра бе с мъка избит от вратаря на „Калиакра”.

Почти веднага след почивката бранител на домакините необмислено препъна Ани Петков и Венци Желев превърна отсъдената дузпа в гол. След това централният бранител на „Волов” Иван Субботин напусна заради обърнат глезен и това наложи рокади.

Напречната греда помогна на Дочков, а след това той спаси добавката с глава. „Жълто-черните” организираха няколко опасни атаки, като малко не им стигаше да изравнят, а веднъж и вратарят Христан Славов парира удар на резервата Гьокхан Ведат. Друга резерва на „Волов” – Сейхан Ахмед, нахлу в наказателното поле, като и от щаба на домакините, и от трибуните бурно настояваха, че трябва да се свири дузпа след намесата на защитника Стефан Николов. По-късно, след изпълнението на тъч, от коляното на футболист на „Калиакра” топката срещна неговата вдигната ръка. Главният съдия Мартин Иванов и асистентът Диян Вълков отново не видяха основание да свирят дузпа за „Волов”. Така гостите спечелиха с 1:0. Треньорът Стоян Чешмеджиев протестира пред делегата Радослав Станев, а изтъкна своите аргументи и пред нашата камера.

„ВОЛОВ” – „КАЛИАКРА” 0:1

0:1 – Венци Желев - дузпа /48/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин /5 Гьокхан Ведат/, 3 Мартин Кръстев, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/, 10 Сонер Кязим.

„КАЛИАКРА”: 1 Христан Славов, 19 Ани Петков /16 Денислав Недев/, 11 Венци Желев /30 Николай Петров/, 9 Денислав Андреев, 5 Георги Христов – капитан, 2 Петьо Василев, 8 Каан Дервиш, 21 Георги Калинков /14 Мартин Михайлов/, 20 Стефан Николов, 6 Кристиян Великов, 10 Живодар Владев.

СЪДИИ: Мартин Иванов – главен, Диян Вълков и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 11:31:48

Представителите на Шуменска област в Североизточната група на Трета лига се срещнаха в деветия кръг. Този път на Градския стадион в Шумен „Хитрино” бе домакин на „Волов” и спечели с 4:1.

По-опитният тим на „виолетовите” опита бързо да реши мача и създаде немалко положения пред шуменската врата. Първият гол обаче падна в 25-ата минута, когато от дистанция Дилян Ганев с нисък удар даде преднина на своите – 1:0 за „Хитрино”. Последваха нови пропуски, като това явно не бе денят на иначе много бързия и техничен Мехмед Сабри. При изпълнението на ъглов удар централният бранител Боян Николов отблизо вкара за 2:0.

След почивката момчетата от „Волов” опитаха да се върнат и спечелиха няколко ъглови удара, при които новият вратар на „Хитрино” Дилян Димов, бивш страж на „Светкавица”, се намесваше убедително. Ивелин Василев пък направи поредният си рейд и постави топката на главата на останалия на празна врата Мехмед Сабри, който този път не сбърка – 3:0. Почти веднага акция отляво на Сонер Кязим завърши с негов гол и - 3:1. „Волов” допусно ново попадение във вратата си от статично положение – с глава Христо Александров доведе резултта до 4:1. Мачът така и завърши.

Трябва да се отбележи, че след тримесечна пауза заради травма в игра за „Хитрино” се появи капитанът Максим Недев. От интервюто с него ще разберете как бяха разсеяни съмненията за тежка контузия. Неговият съотборник Боян Николов говори за своя гол и за обиграването на отбора. Треньорът Николай Николов обаче не се зарадва много на победата и ще разберете защо. Колегата му Стоян Чешмеджгиев пък похвали играта на своите до 20-ата минута и се надява скоро те да вземат първа победа

„ХИТРИНО” – „ВОЛОВ” 4:1

1:0 – Дилян Ганев /25/, 2:0 – Боян Николов /40/, 3:0 – Мехмед Сабри /58/, 3:1 – Сонер Кязим /60/, 4:1 – Христо Александров /68/

„ХИТРИНО”: 77 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /10 Васил Христов/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов, 20 Дилян Ганев /5 Васил Марков/, 11 Мехмед Сабри /24 Мартин Венков/, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров.

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев /5 Гьокхан Ведат/, 2 Иван Субботин, 4 Мустафа Мустафа /21 Сейхан Ахмед/, 8 Иван Цонев – капитан, 13 Мерджан Мустафа /6 Янис Янков/, 20 Христо Димитров, 9 Муса Кавунски, 11 Айхан Ведат, 10 Сонер Кязим.

СЪДИИ: Надежда Белчева /Варна/ – главен, Йордан Митев /Шумен/ и Николай Сурдов /Варна/ - асистенти.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Кольо Данев /Варна/.

25.Октомври.2018 /Четвъртък/ 09:04:55

Във вторник, 30 октомври, от 19,30 часа в зала „Младост” ще се играе необикновен мач, по-точно – мачове. Един срещу друг ще се изправят волейболистките старша на ВК „Шумен 05” и...техните връстници, баскетболистите на БК „Шумен”. Момичетата и момчетата в техните спортове са разделени, не играят срещу другия пол. Сега обаче те ще мерят сили и на волейбол, и на баскетбол. Треньорите Людмила Любенова, Янко Янков и Звонко Папак са горди със своите състезатели и им оказват помощ зрелището да бъде наистина достойно.

Всичко това – с едно единствено желание. Да се съберат средства за лечението на 28-годишния шуменец Николай Чолаков. Той пострада при катастрофа на 5 октомври край Провадия. Ники е настанен в „Пирогов” и е в медикаментозна кома. Предстоят операции и други скъпоструващи процедури. Николай тренираше кик бокс в „Шуменска крепост”, участвал е и на състезания, но не това е причината и спортистите да се включат в мащабната кампания за набиране на необходимите средства. Волейболистките и баскетболистите обещават много емоции и молят да дойдат да ги гледат повече добри хора, за да помогнем всички заедно на Ники.