Книжарница ПЕГАС вече 17 години предлага на своите клиенти набор от качествени и финансово достъпни за шуменския пазар продукти в сферата на канцеларските материали, художествени и хоби материали, всичко за ученика както за учебното му време така и извън него. Стремим се непрекъснато да увеличаваме асортимента на предлаганите продукти и услуги, да подобрим качеството на обслужване, с цел да задоволим специфичните изисквания на своите клиенти.
20.Февруари.2018 /Вторник/ 18:11:38

В средата на март в Тайланд ще се проведе световното първенство по муай тай. За него се готвят и двама шуменци. Бойците от клуб „Шуменска крепост” Християн Тотев и Пламен Борисов бяха на лагер в Банско, а във вторник заминаха за последната сбирка на националите преди поредната тайландска експедиция. В понеделник, на тренировката в клубната зала, където на практика те провеждат огромната част от подготовката, Християн и Пламен дадоха специално интервю за 6tv.bg.

Вижте го!

16.Февруари.2018 /Петък/ 11:01:50

В своята пълна зала „Младост” баскетболистите на „Шумен” бяха на крачка от успех срещу лидера в първата шестица „Буба баскет”. Гостите пристигнаха само с 8 души, взеха лидерството от самото начало и водеха през цялото време в резултата. Само че разликата падна от 12 точки в първите десет минути до крехката преднина от един кош – 70:72, в заключителната четвърта част. Драматични бяха последните секунди, в които шуменци изоставаха само с три точки. За съжаление, не можаха да избегнат четвъртата загуба – 75:78.

Милен Чолаков потвърди добрата си форма и вкара 15 точки за „Шумен”, в това число и три тройки. С толкова завърши и Андрей Иванов. За тима от столицата най-резултатен беше Александър Милов с 21.

„ШУМЕН”: 4 Никола Николов – 4 точки, 7 Виктор Серафимов – 9, 13 – Милен Чолаков – 15, 21 Андрей Иванов – 15, 22 Кирил Кирилов - капитан – 5 /6 Димитър Радев – 11, 8 Манол Тончев – 7, 9 Георги Минчев, 10 Тихомир Иванов, 11 Николай Георгиев, 12 Андрей Джамбазов, 14 Ростислав Тончев – 8/.

„БУБА БАСКЕТБОЛ”: 5 Лъчезар Димитров – 14 точки, 8 Иван Алипиев – 20, 10 Александър Милов – 21, 13 Марин Маринов – 7, 22 Йордан Атанасов – 6 /9 Лъчезар Везирски – 3, 20 Николай Леков – капитан – 5, 24 Андрей Петков – 2/.

СЪДИИ: Калоян Костов, Мирослав Камбуров, Невен Димов.

ДЕЛЕГАТ: Стихомир Стоянов.

13.Февруари.2018 /Вторник/ 08:11:11

Хандбалистките на „Шумен 98” направиха второ домакинкско равенство срещу един от лидерите. След като си разделиха точките с „Етър 64” преди Нова година, сега момичетата на треньора Николай Начев завършиха 30:30 с габровския „Бъки”.

След равенство до 3:3 гостите поведоха в зала „Плиска” с пет гола – 9:14. Все пак шуменки се оттеглиха на почивка с по-малък пасив – 15:17.

През второто полувреме на няколко пъти резултатът беше изравняван – 19:19, 22:22, 23:23...Минути преди края „Бъки” отново дръпна с четири гола – 24:28. Хандбалистките на „Шумен 98” обаче не бяха се предали. След няколко контри, завършени от чудесно включилата се Лидия Бакърджиева, те успяха да изравнят с гол на дясното крило 8 секунди преди края.

Кръстина Касабова потвърди страхотната си форма и завърши с 14 гола. За „Бъки” най резултатна беше Мари Томова с 10 попадения.

До края на първата фаза от първенството в женската „А” група остава само един кръг. С тази точка „Шумен 98” на практика си осигури място в първата четворка.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 30:30 /15:17/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Ива Георгиева – 2 гола, 7 Диляна Христова /капитан/ - 3, 9 Християна Драганова – 2, 10 Десислава Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 13 Марина Валентинова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 1, Кръстина Касабова – 14, 77 Лидия Бакърджиева – 6, 78 Гизем Мазлъмова.

Ст. треньор: Николай Начев.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 3, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева, 16 Ивон Дюлгерова, 21 Мадлен Тодорова - 8, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова – 6, 44 Мари Томова – 10, 55 Ивета Христова, 77 Ванеса Найденова.

Ст. треньор: Веселина Златева.

СЪДИИ: Младен Белов, Галин Караджов.

ДЕЛЕГАТ: Пейо Узунов.

07.Февруари.2018 /Сряда/ 08:23:15

Девойките старша възраст на ВК „Шумен 05” се класираха безапелационно за финалите на държавното първенство в тази възраст. Момичетата на треньорката Людмила Любенова записаха три победи с по 3:0 и във втория турнир. В своята зала „Младост” те последователно надделяха над „Дунав” /Русе/, „Перун” /Варна/ и „ДКС – Варна”.

Много интересен бе последният мач срещу момичетата от „ДКС – Варна”. След убедително спечелен първи гейм във втория шуменки губеха с `14:21 във втория, но със силен финален щурм го взеха с 27:25. В третия сценарият се повтори. Възпитаничките на треньора от Варна Ставри Димитров вече се виждаха победители при 23:15 в своя полза. Тогава разпределителката на „Шумен 05” Станимира Тошева направи невероятна серия от начални удари. С 10 перфектни сервиса, включително и асове, тя обърка тотално посрещането на съперника, което улесни съотборничките й да направят уникален обрат и да спечелят частта с 25:23 и мача с 3:0.

След като и в Русе „Шумен 05” направи три победи с по 3:0, той си осигури първото място с пълния актив от 18 точки и геймово съотношение 18:0.