12.Ноември.2019 /Вторник/ 09:50:08

В мач от десетия кръг на Южната група на областното първенство при аматьорите „Волов” разгроми гостите от „Герой” /с. Зайчино ореше/ с 9:1. На Ученическия стадион „Цоньо Василев” в Шумен възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев наложиха своята игра и логичното се случи. Интересно е, че головата серия на шуменци започна, след като те останаха с човек по-малко. В 24-ата минута главният съдия Николай Генов показа директен червен на централния защитник на „Волов” Мартин Кръстев. Последваха два гола на Риза, а Сонер Кязим и Иван Цонев удвоиха преднината – 4:0 на полувремето.

След почивката Добромир Дочков, който скучаеше на вратата на домакините, стана...голмайстор. Той хладнокръвно реализира двете отсъдени дузпи, като при втората червен картон получи и бранител на „Герой”. До края на мача „Волов” вкара още три гола чрез Сонер Кязим, Желязко Ганчев и Дуан Османов и пропусна още доста положения. Точка на голеадата сложи Севдалин Османов, като отстрами „героите” с почетен гол – 9:1.

Гледайте!

11.Ноември.2019 /Понеделник/ 09:35:50

Добруджа 1919” продължава победния си марш в първенството на Североизточната група на Трета аматьорска футболна лига. Тимът от Добрич записа 11-а победа в изиграните 11 мача, като този път спечели като гост на „Шумен 2007” с 4:0. Момчетата на старши треньора Светослав Петров не изпуснаха инициативата през цялата среща и наложиха волята си. Те владееха повече топката, комбинираха по ширината на целия терен, сменяха темпото, създаваха положения...Домакините заслужават похвала за куража, с който играха срещу безспорния лидер в групата, като бяха предпазливи, но също имаха своите възможности пред вратата на Димитър Недков. При това те бяха без наказания Едвин Исмаил и с играчи в лазарета.

В 18-ата минута след центриране отдясно младият бранител Иван Иванов си отбеляза автогол и гостите поведоха. Десет минути преди почивката Денис Кадир зесече остро центриране, този път отляво, и вкара за 0:2. Той изпълни и фаул от 20-ина метра, вратарят Калин Младенов отклони топката и тя се отби от напречната греда.

Три минути след подновяването на играта резервата Стефан Митев излезе зад гърба на шуменската защита при поредната флангова атака и от въздуха направи резултата 0:3. Четвъртият гол стана след извеждащо подаване в централната зона. Кристиян Петков излезе сам срещу вратаря и не пропусна. „Шумен 2007” направи няколко добри атаки, но не стигна до попадение. На вратата пък Калин Младенов извади трудни топки, веднъж след мощен шут на Тодор Паланков, който вещо ръководи играта на здобруджанци.

„Добруджа 1919” е без загубена точкта и с 33 води убедително класирането. Светослав Петров каза пред нашата камера, че не подценяват никого от съперниците в групата, похвали домакините и си спомни за вълнуващи футболни битки между Шумен и Добрич. Колегата му Сашо Димов също даде добра оценка на своите футболисти, въпреки загубата.

В този 12-и кръг „Хитрино” спечели срещу „Бенковски” с 3:0, а „Ботев /Нп/ претърпя домакинска загуба от „Устрем” със същия резултат.

ШУМЕН 2007” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:4

0:1 – Иван Иванов, автогол /18/, 0:2 – Денис Кадир /35/, 0:3 – Стефан Митев /48/, 0:4 – Кристиян Петков /65/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 19 Живко Герчев, 33 Олчай Исмет, 6 Евгени Стоянов, 22 Юрий Юриев /13 Стефан Стефанов/, 27 Емилиян Христов /16 Емре Мехмед/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 8 Едис Ехрахим /11 Радостин Стефанов/.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 88 Георги Топалов /11 Стефан Митев/, 22 Мартин Дичев, 6 Михаил Венков – капитан, 16 Симеон Митев, 7 Денис Кадир, 4 Тодор Паланков, 9 Кристиан Пешков /28 Димитър Василев/, 10 Янчо Андреев, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/.

СЪДИИ: Радостин Шиков – главен, Мирослав Симеонов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Деян Павлов /Търговище/.

ДЕЛЕГАТ: Петко Петков /Търговище/.

24.Октомври.2019 /Четвъртък/ 21:59:25

Шумен 98” и „Бъки” играха суперфинал за титлата в „А” РХГ на 12 и 16 май. Момичетата от Габрово взеха и двата мача и станаха за пореден път шампионки. Сега съперниците се срещнаха в третия кръг от новото първенство. В „Арена Шумен” ингригата беше до 12-ата минута и до 5:5. В следващите 12 минути „Бъки” вкара 7 безответни гола, а полувремето звърши при резултат 7:15. И през вторите 30 минути обиграният тим на Веселина Златева водеше играта, сменяше темпото, беше агресивен в защита и неудържим в контрите и преднината му растеше. Закономерно дойде и победата с 32:18.

Голямата фигура за шампионките пак беше Лидия Ковачева. Капитанката беше истински лидер и даде пример с асистенцци, борба, отнети и пресечени топки, резултатна стрелба от дистанция и от различни зони. Доказателство за нейната безспорна класа бе голът от центъра на игрището и последното й попадение при тъй нареченото „китайско”, когато реализира от въздуха. Шуменската публика оцени майсторството и също аплодира.

На вратата на домакините Ирина Никифорук и Станислава Стоянова направиха чудесни спасявания, хванаха и дузпи, но това се оказа недостатъчно. Нормално, като се има предвид сегашният състав на „Шумен 98”, в който има много девойки и по на 15 години. Клубът следва своята стратегия и за това първенство, и за бъдещето...

Етър 64” изигра първия си мач и като домакин се наложи над „Ники спорт” с 32:24 /17:13/. „Свиленград” спечели с 30:15 /15:7/ срещу „Спартак” /Пл/. „Свиленград” води класирането с 5 точки, следван от „Бъки” и „Шумен 98” с по 4. „Етър 64” е с 2 точки, „Ники спорт” – с една, а „Поморие” и „Спартак” все още са с нулев актив.

В следващия кръг „Шумен 98” почива.

ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 18:32 /7:15/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 7 гола, 8 Кристина Иванова – 4, 9 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 4, 11 Натали Христова – 2, 12 Селен Мечнун, 16 Ирина Никифорук, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева, 78 – Десислава Славева.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 – Екатерина Стефанова – 4, 12 Полина Колева, 15 Милица Колева – 2, 16 Ивон Дюлгерова, 19 Иванела Арнаудова, 20 Мария Дженева – 2, 23 Емилия Самуилова – 5, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова - 1, 92 Стефани Петрова.

СЪДИИ: Костадин Костадинов и Руско Стоянов /Хасково/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.