24.Май.2019 /Петък/ 12:05:47

„Волов” спечели категорично важния мач с прекия си съперник за оставане в състава на Североизточната група на Трета лига „Бенковски” и е на крачка от спасението. Срещата бе във втората седмица. На стадион „П. Волов” домакините разгромиха гостуващия тим от Бяла със 7:0, като можеха да вкарат и още. Капитанът Симеон Савов откри резултата в 18-ата минута, а до почивката паднаха още три гола. След нея положенията пред вратата на „Бенковски” бяха повече, а резултатът набъбна с нови три попадения.

За пореден път момчетата на старши треньора Стоян Чешмеджиев играха приятен и техничен футбол, макар на мястото на тримата контузени да влязоха и съвсем млади играчи. До края на първенството „Волов” има два мача – гостуване на „Устрем” /Дончево/ и домакинство на „Локомотив” /Русе/. Една победа почти сигурно ще означава оставане в групата, защото е трудно да се повярва, че „Бенковски” може да вземе трите си мача.

В този 30 кръг в първата шестица „Ботев” /Нови пазар/ загуби у дома си от „Септември 98” /Тервел/ с 1:3, а „Хитрино” направи 1:1 при гостуването си на лидера „Спартак 1918” във Варна.

„ВОЛОВ” – „БЕНКОВСКИ” 7:0

1:0 – Симеон Савов /18/, 2:0 – Христо Димитров /35/, 3:0 – Сонер Кязим /42/, 4:0 – Теодор Тодоров /44/, 5:0 – Сейхан Ахмед /58/, 6:0 – Сонер Кязим /63/, 7:0 – Иван Цонев /65/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 4 Даниел Кунчев /2 Иван Субботин/, 6 Симеон Савов – капитан, 7 Анъл Емилов /11 Константин Димов/, 8 Иван Цонев, 9 Доан Османов /17 Сейхан Ахмед/, 19 Теодор Тодоров, 10 Сонер Кязим.

„БЕНКОВСКИ”: 1 Александър Ангелов, 4 Христо Русков, 14 Александър Тодоров, 6 Мартин Маринов, 11 Илия Ковачганев /21 Велико Сапунджиев/, 19 Пламен Божанов – капитан, 10 Кристиян Косев, 5 Цветан Ганев, 77 Ивайло Лазаров, 23 Мартин Миланов, 9 Димитър Брашнаров.

СЪДИИ: Илия Караколев – главен, Николай Дачев и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Ганев /Варна/.

22.Май.2019 /Сряда/ 18:06:27

Само шестима бойци от СК „Шуменска крепост” тръгнаха за държавното първенство в стила К1 в Пловдив. И шестимата се върнаха с медали. Шампиони станаха Полина Галинова при жените до 60 кг, Виктор Иванов – 60 кг мъже, Димитър Стоянов – 67 кг мъже, Иван Иванов - +91 кг мъже. Сребърен медал спечели Никола Николов при мъжете до 75 кг, а с бронзово отличие е Станислва Страхилов – 60 кг юноши младша.

За съжаление, двама от тези, които се готвиха за това състезание, ги няма в този списък. Почина близък на Евгени Ангелов и той не замина за Пловдив, а за Сава Карастоянов нямаше съперници.

В следващото видео ще видите и чуете как шестимата медалисти и техният треньор се готвиха за битките в К1 и как оценяват представянето си.

21.Май.2019 /Вторник/ 21:30:37

Бъки” /Габрово/ е за пореден път шампион на България при жените, след като спечели и втория мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В „Арена Шумен” имаше страхотна организация, гласовити агитки, добри изпълнения...Стана страхотен и много драматичен финал на хандбалното първенство в женската „А” група.

Домакините може би при прегоряха в желанието си да вземат реванш за загубата преди 4 дни в Габрово и обиграният тим на „Бъки” нанесе своя удар, като поведе с 4:0. Шуменки вкараха първия си гол чак в 10-ата, а втория – в 17-ата минута за 2:7. Полувремето завърши при резултат 9:13.

След почивката дистанцията бе скъсена при 12:14, а се стигна и до гол разлика – 21:22. Точно тогава дойдоха няколко грешки в организацията на атаката на шуменки, грешни и пресечени пасове завършиха с контри на „Бъки” и голове във вратата на Станислава Стоянова. Краен резултат 24:29. Титла за „Бъки” и престижното второ място за „Шумен 98”, който едва ли някой слагаше в сметките в началото на шампионата.

Приза за най-полезен състезател получи капитанката на „Бъки” Лидия Ковачева, която вероятно ще стане и голмайстор номер едно. За най-добра вратарка бе обявена Станислава Стоянова от „Шумен 98”. Интервюта с двете отличени, с други хандбалистки от двата отбора, с Николай Начев и с президента на БФХ Росица Бакърджиева – тук, в 6tv.bg. Разбира се – и разширен репортаж от мача в Шумен.

Бронзовите медали са за момичетата от ХК „Свиленград”, които надделяха в спора за третото място с „Етър 64”. След победата на южнячките във Велико Търново те спечелиха и втория мач, този път с 28:20 /11:6/.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 24:29 /9:13/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Петромила Боянова, 3 Мария Маслева – 6 гола, 4 Натали Христова, 5 Виктория Петрова, 7 Десислава Илиева, 8 Глория Павлова – 9, 9 Християна Драганова, 10 Юлияна Таке - 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова, 77 Лидия Бакърджиева – 2, 78 Белла Стоянова.

„БЪКИ”: 5 Ивета Христова – 2 гола, 6 Лидия Ковачева – 3, 7 Йоана Костова – 6, 8 Карина Съменова – 4, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 4, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 6, 52 Преслава Проданова.

СЪДИИ: Светослав Йовчев и Звезделин Йончев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Андрей Андреев /Варна/.

16.Май.2019 /Четвъртък/ 14:34:59

Отборът на „Бъки” поведе след първия мач от суперфиналната серия срещу „Шумен 98”. В габровската зала „Орловец” вреше и кипеше, двете агитнки се надвикваха и мощно окуражаваха своите любимки. Близо 200 шуменци пътуваха до града на Рачо Ковача с двата специално осигурени автобуса и със собствен транспорт. Неочаквана подрепа за отбора от Шумен дойде от 11-годишните хандбалистки на Панагюрище и Хасково, които тук играха зонален турнир. От Хасково е състезателката на „Шумен 98” Маринела Панайотова, а от Панагюрище – Мария Маслева.

За разлика от полуфинала във Велико Търново с „Етър 64” шуменки не можаха да намерят своята игра. Те може би бяха и малко пренавити, след като неочаквано за някои от специалистите влязоха в спора за титлата. Домакините поведоха с гол на Лидия Ковачева и до края на допуснаха дори изравняване. Неочаквано по-ниските хандбалистки на домакините успяха да вкарат и над високите шуменски защитнички, а капитанката им пусна в действие своя поразяващ хълбочен удар. Разликата бе 3-4 гола, като в края на полувремето гостенките стигнаха до 14:12.

Втората част „Шумен 98” направи необясними грешки в атака, много пасове бяха пресечени, за да продължат с контри и голове за „Бъки”. Истински лидер за „Бъки” бе Лидия Ковачева, която вкара 10 гола. Невероятната игра на Глория Павлова и нейните 12 гола не бяха достатъчни за „Шумен 98”. Краен резултат 31:26 и габровки победоха в серията. Вторият мач е на 16 май, четвъртък, от 19 ч в „Арена Шумен”.

Разширен репортаж от мача в Габрово - тук. Ще чуете и как Лидия Ковачева видя своя отбор и съперника и какво чака от двубоя в Шумен. Веселина Златева каза с какво нейният тим е надделял и не се нае с прогноза. След многото грешки Николай Пачев посъветвал шуменки да забравят бързо този първи мач.

„Етър 64” загуби като домакин на „Свиленград” с 24:25 /14:12/ първата среща от серията за определяне на третия в първенството на „А” група при жените.

„БЪКИ” – „ШУМЕН 98” 31:26 /14:12/

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 10 гола, 7 Йоана Костова – 1, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева – 4, 10 Екатерина Стефанова – 1, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 5, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 8, 52 Преслава Проданова, 55 Ивета Христова.

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 3 гола, 7 Десислава Илиева /капитан/, 8 Глория Павлова – 12, 9 Християна Драганова – 1, 10 – Юлияна Таче – 4, 11 Маринела Панайотова – 3, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Ирене Иванова – 2, 77 Лидия Бакърджиева – 1, 78 Диляна Христова.

СЪДИИ: Георги Дойчинов, Юлиян Горецов /София/.

ДЕЛЕГАТ: Делян Генчев /Велико Търново/.