19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:02:50

За не голия, за истинския патриотиъм в спортния клуб „Шуменска крепост” сме говорили неведнъж. На 3 март кикбоксьорите отново бяха истински българи.

След като години наред малки и големи се качваха на връх Шипка, сега те сведоха глави пред паметника на руски воини край село Градище. А след няколко дни им предстои държавното първенство по кикбокс, на което са домакини. На ринга в „Арена Шумен” на 7-ми и 8-ми март ще се качат 22-ма шуменци. За „Шуменска крепост” ще се състезават и десетима молдовци, което е позволено от регламента. Те са от Приднестровието.

19.Март.2020 /Четвъртък/ 17:01:09

Отборът на „Бъки” /Габрово/ триумфира с Купата на България по хандбал при жените. Финалният турнир се проведе в „Арена Шумен”, където претенденти за трофея бяха четири тима.

В първия полуфинал „Бъки” и „Свиленград” направиха драматичен мач, Полувремето завърши с гол преднина за момичетата от Габрово /10:9/, а през втората част резултатът бе изравняван няколко пъти . Южнячките дори поведоха с 18:17. В крайна сметка „Бъки” стана първия финалист след 23:20.

Гол за гол, със седем изравнявания до 7:7, вървеше другият полуфинален мач между „Етър 64” и „Шумен 98”. След това болярките взеха инициативата, спечелиха с 28:20 /15:11/ и стигнаха до двубоя за Купата.

В срещата за третото място „Свиленград” победи „Шумен 98” с 29:20 /15:11/.

Във финалния мач „Бъки” наложи волята си над претендента „Етър 64” и стигна до убедителна победа – 32:23 /18:12/.

Голмайстор на турнира стана Антония Симеонова от „Етър 64” с 16 попадения. За най-добър вратар бе определена Ирина Никифорук от „Шумен 98”. Приза за най-полезен състезател вдигна Мадлен Тодорова от „Бъки”.

Вижте разширен репортаж от четирите турнирни срещи и горещи интервюта веднага след награждаването.

05.Март.2020 /Четвъртък/ 15:43:43

На 7 и 8 март 2020 година Шумен посреща участниците в ДП по кик бокс в стила лоу кик. По този повод искаме да ви припомним, че през 2019-а нашият град беше два пъти домакин на държавно първенство по кик бокс. Втория път беше през септември. Тогава близо 200 състезатели от цялата страна си оспорваха титлите и медалите в стиловете К1 и лоу кик. В „Арена Шумен” отново бяха осигурени отлични условия, имаше оспорвани битки, много емоции и зрители. Клуб „Шуменска крепост” пак успя да бъде и организатор, и да се представи отлично в боевете на ринга. Неговите бойци спечелиха 9 шампионски титли, 11 сребърни и 3 бронзови медала. За втори път тази година треньорът-президент Галин Методиев вдигна отборната купа в стила лоу кик. Ето и всички шампиони и медалисти от „Шуменска крепост”:

Предстоящото в събота и неделя състезание, пак в „Арена Шумен”, е добър повод да си припомним какво се случи тогава, тъй като по една или друга причина този наш филм прави своята премиера сега.

28.Февруари.2020 /Петък/ 09:54:39

Шумен 98” пропусна да направи важна крачка към влизането в първата четворка на първенството в „А” РХГ. В „Арена Шумен” момичетата на Деси Илиева допуснаха за 15 минути гостенките от „Свиленград” на обърнат мача и да вземат солидна преднина.

Всичко започна чудесно за шуменки, които бързо поведоха и в 15-ата минута резултатът бе 8:4 в тяхна полза. Стефка Агова, Кристина Миланова, вратарката Гергана Александрова и техните съотборнички обаче не свалиха гарда. Напротив. Те се възползваха от хазартни и прибързани стрелби, направиха бързи контри и полувремето завърши с пет гола аванс за тях – 10:15. Което ще рече, че в тези втори 15 минути „Шумен 98” успя да вкара само 2 гола, а „Свиленград” – цели 11.

През второто полувреме вратарката на домакините Ирина Никифорук извади много топки, но в атака пак не всичко вървеше добре, а на моменти и шансът помогна на южнячките, чиито контри пак успяваха. Разликата, достигнала в един момент 9 гола, бе намалена, втората част бе спечелена с 16:15, но това стигна само за загуба – 26:30.

Така „Свиленград” с 12 точки изпревари „Шумен 98”, който остана с 11. Илюзорна бе надеждата, че „Поморие” ще пропусне победата в Плевен срещу „Спартак”. Точно „Шумен 98”, „Свиленград” и „Поморие” ще трябва да решат кои два тима ще се присъединят към безспорните „Бъки” и „Етър 64” в първата четворка. В този 12-и кръг „Бъки” спечели в Габрово срещу „Етър 64” с 32:21 /18:10/. На „Свиленград” му остава един мач като домакин на „Етър 64”, а „Поморие” приема „Бъки” и гостува на „Шумен 96”. Шуменки пък освен мача в последния кръг с „Поморие” ще играят като гости с „Етър 64”. Което означава, че ни чакат интересни дни...

Още тази седмица – на 29 фенруари и 1 март в „Арена Шумен” са финалите за Купа България. В събота „Шумен 98” играе с „Етър 64”, а „Бъки” със „Свиленград”. В неделя загубилите се срещат в мач за 3-4 място, а победителите ще си оспорват трофея.

ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 26:30 /10:15/

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 2 Белла Стоянова, 3 Хрисиана Лазарова, 4 Кръстина Касабова – 4 гола, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 7, 8 Кристина Иванова – 5, 9 Христиана Драганова, 10 Юлияна Таке – 8, 11 Натали Христова, 12 Селен Мечнун, 16 Ирина Никифорук, 17 Силвия Андреева, 18 Альона Каменщик – 2, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Десислава Славева.

СВИЛЕНГРАД”: Гергана Александрова, 7 Биляна Григорова, 8 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 4 гола, 11 Роксана Радева – 5, 12 Кристина Миланова – 6, 13 Райна Георгиева – 6, 14 Зорница Стефанова – 3, 15 Християна Петрова, 16 Фатме Юксел, 55 Ася Беева, 88 Стефка Агова – 6.

СЪДИИ: Светослав Йовчев и Звезделин Йончев /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Красимир Илиев /Русе/.