18.Октомври.2018 /Четвъртък/ 16:54:10

Юношите старша възраст на „Волов” продължават без грешка в първенството на Зона Варна. Те победиха като домакини „Хитрино” с 5:2 и това бе тяхната шеста поредна победа.

На Градския стадион „П. Волов” шуменци вкараха още в 1-ата минута чрез Симеон Иванов. В 7-мата Муса Кавунски покачи на 2:0 и натискът на „Волов” продължи, без обаче да се стигне до нови попадения. Хюсеин Бюлент от гостите излезе сам срещу Теодор Божков, но вратарят спаси.

След почивката възпитаниците на треньора Стоян Чешмеджиев, повечето от които играят и за мъжкия тим, доведоха резултата до 5:0. Точни бяха Муса Кавунски, Теодор Тодоров и Енгинжан Риза. Гостите успяха да върнат два гола чрез Берил Шабан и Сонер Мехмедзаид.

„Волов” е с пълен актив от 18 точки и води класирането, като е отбелязал 32 гола и е допуснал 5.

Интересно е, че в събота отново ще има мач между тези съперници. Пак на стадиона в Шумен за първенството на Североизточната група на Трета лига „Хитрино” ще домакинства на „Волов”.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 5:2

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 71 Сейхан Ахмед, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 11 Янис Янков, 8 Иван Цонев – капитан, 17 Емрал Самиев, 7 Константин Димов, 19 Теодор Тодоров, 9 Муса Кавунски, 23 Симеон Иванов /12 Добромир Дочков, 25 Ида Неджати, 21 Енгинжан Риза, 16 Ярослав Стефанов, 39 Милен Атанасов, 2 Иван Субботин/.

„ХИТРИНО”: 1 Айкут Чауш, 8 Рафи Фехми, 15 Тунджай Али, 4 Сертан Зекерие, 10 Джем Северинов, 9 Дениз Джевдет, 14 Сонер Мехмедзаид, 17 Берил Шабан, 7 Хюсеин Бюлент, 3 Серкан Исмаилов, 11 Богомил Александров /Бехрин Ахмед, 13 Илкер Салиев, Емре Риза/.

СЪДИИ: Веселин Гацев – главен, Костадин Костадинов и Руслан Илиев – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Жечев /Шумен/.

17.Октомври.2018 /Сряда/ 16:06:02

Заради тръгнали на гурбет играчи и здравословни проблеми на други футболисти „Волов” излезе с променен състав, предимно от юноши, срещу гостуващия „Тополи 2010”. Така дойде и петата загуба в първенството на Североизточната група на Трета лига, този път с 0:3.

Гостите поведоха бързо с два гола – в 8-ата и 12-ата минута. Те нацелиха веднъж и страничната греда. Момчетата от „Волов” не можаха да покажат своята игра и почти не застрашиха вратата на гостите през първото полувреме.

След почивката шуменци все по-често тръгваха в атака, имаха и няколко положения, но рядко се решаваха да стрелят към вратата на „Тополи”. А когато на няколко пъти го направиха, не им стигна малко, за да попаднат в целта. За сметка на това след изпълнението на пряк свободен удар балонна топка изненада вратаря Добромир Дочков и влезе в мрежата за 0:3. В никакъв случай вината не трябва да се хвърля върху стража, защото почти във всички мачове досега Добчо направи невероятни спасявания и вдъхваше увереност на бранителите пред себе си. В края на този мач той пак се раваншира, като отрази удар на останал сам срещу него нападател.

В специално интервю за 6tv.bg старши треньорът на „Волов” Стоян Чешмеджиев обясни защо неговите момчета играят силно при юношите и по-колебливо при мъжете. Специалистът изтъкна и главната причина да се хване с тази работа – да има къде шуменските таланти да играят, за да не стане както с толкова перспективния негов набор 1993. Теньо запита и защо не може шуменските клубове да работят заедно...

В този осми кръг на Североизточната група се получиха интересни резултати. В Търговище „Светкавица” загуби от „Ботев”, което позволи на тима от Нови пазар да оглави класирането с 18 точки. Във Варна пък ”Спартак 1018” неочаквано завърши наравно – 1:1, с „Калиакра”. „Хитрино” спечели с 2:1 гостуването си на „Устрем” /Дончево/.

В събота, 20 ноември, на Градския стадион в Шумен „Хитрино” е домакин на „Волов”. Срещата е от 16 часа.

„ВОЛОВ” – „ТОПОЛИ 2010” 0:3

0:1 – Христо Христов /10/, 0:2 – Симеон Николов /12/, 0:3 – Славомир Събков /69/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 15 Георги Георгиев, 6 Симеон Савов – капитан, 2 Иван Субботин, 8 Иван Цонев, 13 Мерджан Мустафов, 18 Христо Христов, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим, 11 Айхан Ведат /12 Теодор Божков, 19 Теодор Тодоров, 5 Гьокхан Ведат, 4 Мустафа Мустафа, 17 Емрал Самиев, 7 Зафер Кадир, 22 Симеон Иванов/.

„ТОПОЛИ 2010”: 84 Пламен Роев – капитан, 4 Димитър Йонков, 5 Славчо Чиликов, 15 Димитър Стефанов, 21 Йордан Атанасов, 6 Симеон Николов, 7 Роберто Марков, 22 Славомир Събков, 17 Вилиян Денчев, 8 Христо Христов, 16 Симеон Виденов /12 Георги Георгиев, 23 Венелин Колимечков, 14 Димитър Димитров, 13 Неделин Николов, 2 Евгени Младенов, 10 Динко Динков, 3 Андрей Николов/.

СЪДИИ: Георги Минев – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Димитър Михайлов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Живко Димитров /Варна/.

16.Октомври.2018 /Вторник/ 12:49:37

С чудесна победа срещу първенеца на „А” група в последните години ИУ – Варна започнаха новия сезон баскетболистите на „Шумен”. След като на няколко пъти отборът от Варна бра ядове в зала „Младост”, но успяваше да си тръгне като победител, сега това не стана. Пак имаше драматичен финал, но домакините спечелиха с 90:82.

Този сезон „Шумен” е без своя капитан и един от основните реализатори Янко Янков, който вече ще бъде само на пейката в ролята си на треньор. В Правец пък е любимецът на шуменската публика, центърът Андрей Иванов. За сметка на това пък се върна варненецът Антон Диков, а ново попълнение е и 20-годишният Николай Леков.

Шуменци спечелиха първата част с 21:18, а удариха още по-здраво през втората, която спечелиха с 24:13. Така на почивката „Шумен” имаше аванс от 14 точки – 45:31. Баскетболистите на ИУ заличиха част от пасива си в третата част, а последната четвъртина беше пак драматична. Гостите дори успяха да поведат с 67:66. „Шумен” обаче показа и майсторство, и характер, поведе отново и спечели с осем точки – 90:82.

Най-резултатен за домакините бе Антон Диков с 25 точки. Милен Чолаков, който през ноември ще стане на 18 години, вкара 20, в това число и 4 тройки. Милен бе и най-добър под кошовете, като взе цели 11 борби. 18-годишният капитан Виктор Серафимов има в актива си 15 точки.

Публиката в зала „Младост” отново бе страхотна и баскетболистите смятат, че тя също е помогнала за победата. Това ще видите в интервютата с Антон Диков, със завърналия се в родния клуб Александър Делев, който имаше решителна роля в последните минути, и с треньора Янко Янков.

„ШУМЕН” – ИУ /ВАРНА/ 90:82

„ШУМЕН”: 11 Антон Диков – 25 точки, 20 Николай Леков – 6, 7 Виктор Серафимов /капитан/ - 15, 33 Кирил Кирилов – 12, 10 Теодор Димитров /13 Милен Чолаков – 20, 26 Симеон Георгиев – 4, 34 Александър Делев – 10, 4 Никола Николов – 1, 14 Йоан Йоргов – 1, 9 Георги Минчев, 30 Андрей Джамбазов/.

ИУ – ВАРНА: 9 Мартин Коцев – 10 точки, 5 Николай Георгиев – 24, 10 – Цветомир Куртев – 12, 42 Кристиян Кръстев – 10, 33 Димитър Илиев – 8 /15 Ивайло Тодоров – капитан – 10, 21 Николай Маринов – 6, 44 Ангел Нацкин, 2 Иван Иванов – 2, 12 Делян Колев, 11 Алексдандър Кръстев, 13 Александър Подскочиев/.

СЪДИИ: Иван Николов, Гергана Стоянова, Иван Йорданов.

КОМИСАР: Стихомир Стоянов.

11.Октомври.2018 /Четвъртък/ 19:41:55

Страхотен мач направиха „Хитрино” и „Спартак” /Варна/ за първенството в Североизточната група на Трета лига. На градския стадион в Шумен те държаха зрителите под напрежение до последния съдийски сигнал и завършиха наравно – 3:3.

Сочените за сигурни победители футболисти на „соколите” с два бързи гола в 8-ата и 11-ата минута поведоха убедително. В края на полувремето домакините създадоха няколко положения, като след чудесен пробив и асистенция на новото попълнение Мехмед Сабри капитанът Христо Александров плонжира и с глава върна един гол.

След почивката юношата на „Лудогорец” Сабри намери добре в наказателното поле Ивелин Василев и той засече топката за 2:2. Това не беше всичко в този луд мач. След две асистенции Мехмед Сабри се мушна между двама бранители в центъра и не остави надежди за влезлия като резерва вратар Дянков – 3:2. Пълен обрат! Това се случи в 89-ата минута. Веднага след центъра последва центриране на „Спартак”, вратарят Румен Стоянов излезе, но от главата на съотборника му Йордан Йорданов топката влезе във вратата на „Хитрино” – 3:3.

След мача старши треньорът на „Спартак” Енгибар Енгибаров потвърди, че задачата на тима е завръщане в професионалния футбол, независимо от загубата на точки.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите разширен репортаж с всичко най-интересно в мача. Ще чуете и защо старши треньорът на „Хитрино” Николай Николов каза, че след 0:2 бил много спокоен. Той разказа и как върви подмяната на терена на стадиона в Хитрино. Мехмед Сабри не се мисли за герой и е убеден, че сегашният му отбор може още много и ще го покаже.

„ХИТРИНО” – „СПАРТАК” /ВАРНА/ 3:3

0:1 – Ивайло Русев /8/, 0:2 – Илиян Неделчев /11/, 1:2 – Христо Александров /31/, 2:2 – Ивелин Василев /60/, 3:2 – Мехмед Сабри /89/, 3:3- Йорда Йорданов-автогол /90/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев /5 Васил Марков/, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов /23 Мартин Венков/, 8 Йордан Йорданов, 7 Георги Колев /20 Дилян Ганев/, 11 Мехмед Сабри, 3 Ивелин Василев, 9 Христо Александров – капитан.

„СПАРТАК”: 1 Иван Атанасов /27 Калин Дянков/, 16 Александър Йовчев, 6 Милен Николов, 4 Стефан Иванов, 15 Боян Илиев – капитан, 19 Тодор Вълканов, 11 Илиян Неделчев /9 Десислав Дяков/, 13 Васко Боев, 5 Валентин Веселинов, 18 Ивайло Русев, 7 Даниел Димитров /17 Владислав Георгиев/.

СЪДИИ: Ивелин Занев – главен, Мирела Иванова и Християн Георгиев – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Тодоров /Добрич/.