18.Септември.2018 /Вторник/ 07:31:06

Младите футболисти на „Волов” взеха своята първа точка в първенството на Североизточната група на Трета лига. Като домакините те завършиха 1:1 срещу „Кубрат 2016”.

Старши треньорът на жълто-сините Стоян Чешмеджиев можеше да използва някои от завърналите се свои момчета, но му липсваше наказаният капитан Симеон Савов. Колегата му Диян Кирилов пък имаше на разположение опитни бойци със стотици мачове и в „А” група като Ивелин Спасов, например.

На зрителите се понрави техничната и комбинативна игра на шуменци и те често ги аплодираха. А на вратата Добромир Дочков спаси невероятни топки и заедно с бранителите пред себе си успяваше да внесе сигурност. В градивен план също имаше добри ходове и всичко това е едно обещание за бъдещето. Засега липсва опитът...

След като пропусна изгодни положения, „Волов” поведе в 73-ата минута с гол на Муса Кавунски. Равенството възстанови след изпълнението на пряк свободен удар бившият играч на „Шумен” и столичния „Левски” Ивелин Спасов. Това се случи 4 минути преди края на мача.

Стоян Чешмеджиев имаше претенции към съдията Ивайло Недялков, който спести червен картон на „Кубрат” в самия край на първата част. Треньорът е убеден, че отборът му расте. Колегата му Диян Кирилов поздрави футболистите на „Волов” за добрата игра и беше недоволен от своите играчи. Какво казаха вратарят на домакините Добромир Дочков и голмайсторът на гостите Ивелин Спасов? Вижте тук, в 6tv.bg.

„ВОЛОВ” – „КУБРАТ 2016” 1:1

1:0 – Муса Кавунски /73/, 1:1 – Ивелин Спасов /86/

„ВОЛОВ”: 1 Добромир Дочков, 3 Мартин Кръстев, 2 Иван Субботин, 15 Георги Георгиев, 5 Гьокхан Ведат, 11 Иван Цонев –капитан /19 Теодор Тодоров/, 4 Мустафа Мустафа /9 Муса Кавунски/, 6 Мерджан Мустафов, 8 Янислав Андонов /18 Сейхан Ахмед/, 20 Християн Андонов, 10 Сонер Кязим.

„КУБРАТ 2016”: 1 Димитър Лазаров, 7 Атила Юмер, 19 Ивелин Спасов /капитан/, 4 Николай Николов, 18 Аян Ирфан, 5 Александър Недев, 15 Петър Петров, 10 Юзкан Ахмед, 3 Диян Димитров, 20 Лъчезар Георгиев, 9 Младен Младенов.

СЪДИИ: Ивайло Недялков – главен, Светлин Станчев и Георги Димов – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ : Светлозар Маринов /Русе/.

15.Септември.2018 /Събота/ 08:41:58

Международен хандбален мач беше първото спортно състезание в новата зала „Арена Шумен”. В подготовка за новия сезон се срещнаха „Шумен 98” и спечелилият шест поредни години бронзовите медали в Украйна тим на „Днепрянка” /Херсон/.

Шуменки са едва на няколко дни подготовка и са с много нови състезателки – млади таланти и опитни бойци. В тима са привлечени националки, участвали с успех на европейското първенство за девойки до 17 години в Скопие. Мария Маслева идва от „Панагюрище” и бе избрана в Македония за най-добър защитник. Маринела Панайотова е десен гард и е от „Хасково”. Оттам са и 16-годишната лява ръка Василена Шомова и лявото крило Християна Иванова. Опитният пивот Жана Маразова също е от „Хасково”. В подготовката се включи и родената в Нови пазар, също лява ръка, Светлана Николаева. Тя е дясно крило, играла е в Испания и „Локомотив” /Варна/.

Гостенксите са предимно възпитанички на спортното училище в Херсон. Треньорският тандем е от баща и син – Михаил и Борис Милославски.

През първото полувреме „Шумен 98” водеше играта и закономерно поддържаше разлика от 3-4 гола. Полувремето завърши при резултат 17:14. През втората част украинките, които са по-напред в подготовката, изравниха при 23:23. В последните 15 минути резултатэт бе изравняван още няколко пъти, като в крайна сметка „Днепрянка” спечели с 33:32.

Топреализаторката на българското първенство Кристина Касабова завърши с 12 гола, а за украинките най-много вкара Кристина Гречка – 9.

Зрителите в „Арена Шумен” бурно аплодираха изявите на хандбалистките, а треньорите дадоха добри оценки за играта на своите отбори.

Вие имате възможност да видите тук, на 6tv.bg, разширен репортаж от мача и да чуете интервюта с треньорите Николай Начев и Борис Милославски. След като преди години възроди шуменския мъжки хандбал с три титли, две втори места и дне купи на страната, Светлозар Начев иска и жените на „Шумен 98” да гонят високи цели.

На следващия ден двата отбора играха отново. Мачът мина по същия сценарий. Без няколко от своите хандбалистки “Шумен 98” водеше на полувремето с 12:11. След това украинките на свой ред излязоха напред – 17:16. Отлично играеше Маринела Панайотова и домакините взеха аванс от два гола при 19:17. В крайна сметка „Днепрянка” спечели отново с гол разлика – 22:23.

„ШУМЕН 98” – „ДНЕПРЯНКА” 32:33 /17:14/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева – 7 гола, 4 Светлана Николаева, 5 Василена Шомова – 1, 7 Диляна Христова, 9 Християна Драганова – 1, 10 Десислава Илиева – 4, 11 Маринела Панайотона – 3, 13 Жана Маразова – 1, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Иванова – 1, 18 Кристина Касабова – 12, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова – 2.

„ДНЕПРЯНКА”: 2 Кристина Гречка – 9, 3 Альона Каменщик – 1, 4 Катерина Кандибей – 2, 5 Анна Дябло – 7, 7 Валерия Горенко, 8 Полина Трубщина – 2, 9 Маргарита Ищенко – 8, 12 Анастасия Калченко, 15 Валерия Мартиненко, 17 Ирина Павлик – 2, 19 Татяна Кузеванова, 21 Анастасия Калигина, 31София Лисенко – 2, 55 Ирина Минеева.

СЪДИИ: Пламен Павлов и Валентин Лампаров.

10.Септември.2018 /Понеделник/ 17:32:32

Отборите на „Волов” и „Хитрино” се срещнаха на градския стадион в Шумен, за да определят кой ще представлява областта в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига. Домакините излязоха с много юноши и логично се стигна до загуба от балансирания тим на „виолетовите”.

Ивелин Василев даде преднина на гостите, след това Янислав Андонов изравни и...интригата беше дотук. Още на полувремето „Хитрино” водеше с 4:1, а крайният резултат е 7:2 в негова полза. Това означава, че отборът продължава в следващата фаза.

„ВОЛОВ” – „ХИТРИНО” 2:7

0:1 – Ивелин Василев /8/, 1:1 – Янислав Андонов /20/, 1:2 – Ивелин Василев /28/, 1:3 – Боян Николов /37/, 1:4 – Христо Александров /44/, 1:5 – Мартин Венков /55/, 1:6 – Берил Шабан /73/, 2:6 – Мустафа Мустафа //83/, 2:7 – Явор Тодоров /90/.

„ВОЛОВ”: 1 Теодор Божков, 17 Емрал Самиев /7 Мирослав Кънев – 7/, 5 Гьокхан Ведат, 2 Иван Субботин, 15 Габриел Загоров /10 Сонер Кязим/, 11 Иван Цонев – капитан, 14 Васил Робчев /6 Христо Димитров/, 9 Теодор Тодоров /6 Мерджан Мустафов/, 4 Мустафа Мустафа, 8 Янислав Андонов, 18 Ида Неджати /20 Симеон Савов/.

„ХИТРИНО”: 76 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев /6 Орхан Осман/, 22 Боян Николов, 10 Васил Христов, 99 Евгени Стоянов /5 Васил Марков/, 8 Йордан Йорлданов, 20 Явор Тодоров, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 24 Мартин Венков /17 Берил Шабан/.

СЪДИИ: Красимир Кръстев – главен, Светослав Стойчев и Христо Деянов – асистенти /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Румен Вичков /Шумен/.

30.Август.2018 /Четвъртък/ 19:01:51
Новото първенство в Североизточната група на Трета аматьорска лига започна с регионално дерби на Шуменска област. В Нови пазар местният „Ботев” посрещна „Хитрино”. Домакините направиха почти нова селекция с млади играчи от варненски клубове и с треньор от Варна – Радостин Димов. От „Хитрино” също привлякоха футболисти от морската столица, като запазиха състава, стигнал до третото място тази прол

Стана здрав мач, с много борба и сравнително малко положения пред двете врати. И двата опитваха да играят добър футбол и голямата битка се водеше в средата на терена. След нулевото равенство през първото полувреме „Ботев” стигна до гол почти веднага след почивката. С параболичен удар Кирил Радев прати топката под гредата на дългогодишния централен защитник и капитан на „Светкавица” Румен Стоянов, който сега е вратар на „Хитрино”. Гостите имаха претенции към главния съдия Красен Георгиев, че преди това е имало нарушение в тяхна полза.

„Хитрино” тръгна напред и капитанът Христо Александров можеше да изравни, но търсейки далечния ъгъл на вратата на Тодор Тодоров, прати топката край гредата. Няколко удара на Ивелин Василев също не намериха целта или бяха спасени от вратаря. В 82-ата минута току-що влезлият Ерхан Чете при първото си докосване на топката я прати във вратата на „Хитрино” – 2:0.

В самия край на мача втори жълт и съответно червен картон за оспорване на съдийското решение получи централният бранител на гостите Боян Николов.

В нашия репортаж вие ще видите всички по-интересни моменти от мача и интервютата с футболисти и с двамата старши треньори.

„БОТЕВ” – „ХИТРИНО” 2:0

1:0 – Кирил Радев /50/, 2:0 – Ерхан Чете /82/

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 16 Николай Николаев, 2 Деян Йорданов /21 Георги Щерев/, 17 Йордан Миленов – капитан, 4 Банко Банков, 6 Николай Илиев, 44 Драгомир Демирев, 8 Влад Михайлов, 20 Георги Никифоров, 9 Калоян Калчев /7 Симеон Симеонов/, 3 Кирил Радев /11 Ерхан Чете/.

„ХИТРИНО”: 1 Румен Стоянов, 4 Енес Кахриев, 77 Даниел Желев, 5 Боян Николов, 10 Васил Христов, 11 Мустафа Мустафа /8 Михаил Ангелов/, 6 Евгени Стоянов,18 Йордан Йорданов /7 Георги Колев/, 20 Явор Тодоров /17 Берил Шабан/, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев.

СЪДИИ: Красен Георгиев – главен, Христо Христов и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ СЪДИЯ: Росен Минев /Добрич/.

ДЕЛЕГАТ: Иван Манолов /Добрич/.