21.Октомври.2019 /Понеделник/ 10:33:24

Лошо тръгна домакинският мач на „Шумен 2007” срещу „Черноломец 1919”. В 20-ата минута гостите поведоха, след като Диян Димитров засече от въздуха топката, подадена зад гърба на шуменската защита. Тимът от Попово удвои преднината си в 60-ата минута с гол на Беадир Беадиров.

Шуменци обаче намериха сили да се върнат в мача. Те върнаха един гол пет минути по-късно. Юлиян Загоров изпълни дузпа, вратарят Радосвет Христов отби, капитанът на „Шумен 2007” направи добавка и вкара. Главният съдия Ивайло Недялков обаче назначи повторно изпълнение заради неправилни действия на вратаря. Този път Загоров копна топката и я прати в горния десен ъгъл – 1:2. Негово дело беше и изравнителното попадение. След удар в гредата той посрещна топката с летящ плонж и с глава я прати мрежата. Това стана в 71-ата минута. До края на мача и съперниците имаха шансове да стигнат и до победата, но не успяха. Гостите имаха и претенции за неотсъдена дузпа.

ШУМЕН 2007” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919” 2:2

„ШУМЕН 2007”: 1 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев, 27 Емилиян Христов /13 Стефан Стефанов/, 7 Христо Станчев /33 Октай Исмет/, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 22 Едвин Исмаил /11 Радостин Стефанов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ 1919”: 1 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров, 7 Невен Венков, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 3 Васил Марков, 22 Дамян Лазаров /15 Марчо Марчев/, 33 Виктор Кънчев, 5 Александър Недев, 11 Беадир Беадиров, 77 Диян Димитров, 10 Калин Кънчев.

СЪДИ: Ивайло Недялков – главен, Георги Димов и Жулиен Жеков – асистенти /Добрич/.

ЧЕТВЪРТИ: Венцислав Великов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Хаджийски /Варна/.

18.Октомври.2019 /Петък/ 10:34:06

Шумен 98” взе втора победа в първенството на женската хандбална „А” група. Момичетата на треньорката Деси Илиева спечелиха като гости на новака „Спартак” /Плевен/ с 22:16. Шуменки поведоха и поддържаха разлика от три до шест гола през цялата среща. При отсъствието на пивота Християна Драганова цял мач игра 15-годишната Белла Стоянова и се справи чудесно. Голова серия направи дясното крило Лидия Бакърджиева, която завърши с 8 попадения. Толкова вкара и Ирене Иванова. На вратата започна украинката Ирина Никифорук и пак пази отлично, като хвана и три дузпи. Капитанката Станислава Стоянова също спаси дузпа и показа, че неслучайно бе определена за вратарка номер едно на миналото първенство. Деси Илиева обаче каза, че отборът не е играл добре и че има още много да се работи.

Домакините от „Спартак” изживяват неизбежния преход от втория ешелон към елита, но демонстрираха желание за игра и потенциал. Нели Каменополска завърши с 6 попадения, а пявата ръка Елена Чолакова добави 5. Президентът на клуба Иван Радионов съжаляваше, че в този двубой не могли да вземат участие Мария Кривунова, и започналата миналия сезон с „Шумен 98” хасковлийка Василена Шомова. Японката Мачи Мори пък внася азиатска екзотика в тима от Плевен.

В другия мач от втория кръг „Ники спорт” и „Свиленград” завършиха наравно – 27:27 /16:14/ в Сливница. „Етър 64” отложи мача си като гост на „Поморие” и все още не е започнал първенството. „Бъки” почиваше. С двете си победи „Шумен 98” поведе класирането с 4 точки, следван от „Свиленград” с 3 и „Бъки” с 2. „Етър 64”, „Поморие” и „Спартак” все още нямат точки.

СПАРТАК” – „ШУМЕН 98” 16:22 /7:12/

СПАРТАК”: 77 Василена Кирилова, 30 Нели Каменополска – 6 гола, 20 Инна Георгиева /капитан/, 21 Росина Христова, 33 Мачи Мори, 97 Елена Чолакова – 5, 11 Виолетка Илиева – 2, 12 Десислава Сашева, 44 Магдалена Тодорова, 10 Антония Георгиева, 69 Антония Димитрова, 66 Румяна Йонкова – 1, 99 Велислава Пламенова – 2, 1 Лорета Радославова, 49 Катрин Чочева.

ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 1 гол, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова, 7 Ирене Иванова – 8, 10 Юлияна Таке – 2, 11 Натали Христова, 12 Селен Мечнун, 13 Кристина Иванова – 3, 16 Ирина Никифорук, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 8.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/, Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Димитър Пашов /Горна Оряховица/.

10.Октомври.2019 /Четвъртък/ 15:44:38

Вицешампионките от „Шумен 98” тръгнаха в новото първенство на женската хандбална „А” група с победа срещу „Ники спорт” /Сливница/ с 28:19. В „Арена Шумен” домакините изиграха две коренно различни полувремена. Шуменки са без напусналите Глория Павлова, Маринела Панайотова и Мария Маслева. В замяна на това техния екип обличат две украинки – вратарката Ирина Никифорук и пивота Кристина Иванова. Отборът се води от Десислава Илиева, която включи не само в тимовия лист, а и в игра няколко от девойките на клуба и от Нови пазар. Те се отблагодариха за доверието, като Хрисиана Лазарова, Елеонора Тодорова и Натали Христова се отчетоха и с голове.

Гостенките от Сливница започнаха добре и след 2:2 водеха през цялото първо полувреме, като разликата достигна и четири гола в тяхна полза при 7:11. Почивката дойде при резултат 9:12.

След нея „Шумен 98” се преобрази, по-точно – намери себе си. Вероятно момичетата преодоляха притеснението си, изравниха и поведоха с поредния гол на неудържимата Ирене Иванова – 16:15. На вратата влязлата през първото полувреме Ирина Никифорук ставаше все по-убедителна, спаси и три дузпи. А Ирене наистина направи страхотна втора част, пробиваше и вкарваше, въпреки добрата игра на вратарката Силвия Бондова. Румънката Юлияна Таке беше острие в контрите, а вкара и от деветте метра. Отлично заработи и лявата ръка на Лидия Бакърджиева, която отбеляза важни голове.Окопитиха се и малките, за които вече стана дума. През това второ полувреме „Шумен 98” вкара 19 и допусна само 7 гола. Така стана възможна и убедителната победа – 28:19.

ШУМЕН 98” – „НИКИ СПОРТ” 28:19 /9:12/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова /капитан/, 3 Хрисиана Лазарова – 2 гола, 4 Силвия Андреева, 5 Елеонора Тодорова – 1, 7 Ирене Иванова – 10, 8 Християна Драганова – 1, 10 Юлияна Таке – 9, 11 Натали Христова – 1, 13 Кристина Иванова – 1, 17 Виктория Петрова, 18 Белла Стоянова, 77 Лидия Бакърджиева – 3.

„НИКИ СПОРТ”: 1 Лора Петрова, 2 Лия Иванова, 4 Виктория Кирилова – 5, 5 – Анита Костадинова – 3, 6 Теодора Петкова /капитан/ - 3, 7 Стиляна Павлова – 2, 8 Симона Петрова – 1, 10 Габриела Георгиева – 1, 12 Силвия Бондова, 13 Жанета Емилова – 3, 14 Биляна Кръстанова, 15 Деница Панайотова – 1, 17 Изабел Свиленова, 28 Ливия Варадинова.

СЪДИИ: Кристина Блажева, Станислава Димитрова /Велико Търново/.

ДЕЛЕГАТ: Саша Панджич /Велико Търново/.

09.Октомври.2019 /Сряда/ 13:05:59

В мач от осмия кръг на първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига „Хитрино” прие лидера „Добруджа 1919”. Гостите бяха с пълен актив от шестте си мача и не допуснаха прекъсване на серията от победи.

Тимът от Добрич е добра сплав от опитни бойци като Тодор Паланков, Михаил Венков и други с много мачове в професионалния футбол и млади таланти.

Редиците на „Хитрино” пък оредяха до критичния минимум. С контузии са капитанът Максим Недев, Енес Кахриев, Харун Якубов, Васил Христов...По тази причина в тимовия лист бе записан само един резервен играч, който... също имаше здравословни проблеми.

„Зелените”, които водят редовен тренировъчен процес, взеха инициативата веднага, комбинираха добре и създаваха положения. През първото полувреме те стигнаха и до два гола дело на Янчо Андреев. „Хитрино” можеше да върне един гол, но насочената в празната врата топка от Ивелин Василев бе избита пред самата голлиния.

Почти ведната след почивката Денис Кадир вкара трети гол за гостите. В 64-ата минута рожденикът Христо Александров би отсъдената дузпа, вратарят Димитър Недков отклони топката, тя се чукна в дясната греда и така „виолетовите” не стигнаха до попадение.

ХИТРИНО” – „ДОБРУДЖА 1919” 0:3

„ХИТРИНО”: 1 Орхан Осман, 99 Мартин Иванов, 18 Владимир Перчемлиев, 6 Живко Парашкевов, 3 Ивелин Василев, 17 Ивайло Иванов, 9 Христо Александров – капитан, 19 Даниел Желев, 8 Йордан Йорданов, 11 Светослав Славчев, 5 Боян Николов.

„ДОБРУДЖА 1919”: 12 Димитър Недков, 27 Иво Димитров, 6 Михаил Венков – капитан, 22 Мартин Дичев, 16 Симеон Митев, 4 Тодор Паланков, 7 Денис Кадир, 94 Кристиян Петков /71 Александър Георгиев/, 9 Кристиан Пешков /11 Стефан Митев/, 10 Янчо Андреев, 23 Антоан Вълчев /88 Георги Топалов/.

СЪДИИ: Драгомир Драганов – главен, Живко Петров и Георги Николов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Калоян Кирилов /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.