19.Март.2019 /Вторник/ 09:05:34

В дербито от 19-ия кръг на Североизточната група на Трета лига третият в класирането – „Хитрино”, загуби от лидера „Суворово-1” с 0:1. Голът падна още в седмата минута. Вкара го Никола Василев, оставен непокрит на втора греда.

При силен вятър съперниците все пак успяха донякъде да играят футбол и да защитят авторитета си на добри тимове със школувани и можещи играчи. Домакините не се хвърлиха да търсят бързо равенството и евентуален обрат и успяха да създадат положения. Нямаше го завършващият удар. А ще се запомни и една почти невиждана по нашите терени проява на уважение към съперника. При обещаваща атака нападателят на „Хитрино” Мехмед Сабри забеляза, че вратарят на „Суворово-1” Костадин Иванов падна в наказателното поле, без да има съприкосновение с някого. Тогава той извади топката в тъч! Без да има съдийски сигнал! Както каза и треньорът Николай Николов след мача, победа – да, но не на всяка цена. И похвали своя футболист. Не са много треньорите, които биха го направили. Браво и на двамата! А вратарят бе заменен принудително...

През второто полувреме „Хитрино” атакуваше по-често и пак не успяваше да вкара. На мястото на контузения вратар Дилян Димов влезе за първи път след тежка контузия и операция Харун Якубов. В 67-ата минута двата отбора останаха с по 10 души. При изпълнението на пряк свободен удар бяха изгонени с директни червени картони Васил Христов от „Хитрино” и Георги Станчев от „Суворово-1”.

Малко по-късно , след ъглов, футболистите на „виолетовите” имаха претенции за дузпа, които главният съдия Красен Георгиев не уважи. Не бе променен и резултатът – 0:1. Само тук, в 6tv.bg, можете да видите разширен репортаж от мача и интервюта с двамата старши треньори.

В областното дерби в Нови пазар местният „Ботев”, напуснат от много играчи през зимата, но вече с нов старши треньор – Тодор Бекяров, спечели срещу „Волов” с 1:0.

„ХИТРИНО” – „СУВОРОВО-1” 0:1 0:1 – Никола Василев /7/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов /1 Харун Якубов/, 4 Енес Кахриев, 19 Даниел Желев, 99 Боян Николов, 17 Васил Христов, 3 Ивелин Василев – капитан, 11 Мехмед Сабри, 10 Преслав Пасев, 8 Йордан Йорданов, 7 Дилян Ганев /9 Христо Александров/, 6 Евгени Стоянов /77 Влад Михайлов/.

„СУВОРОВО-1”: 12 Костадин Иванов /1 Неделчо Добрев/, 21 Марин Сираков, 16 Станислав Иванов, 4 Костадин Хараламбиев /17 Станислав Павлов/, 16 Даниел Венков, 13 Данаил Борисов, 18 Георги Станчев, 8 Даниел Димитров, 88 Никола Арнаудов, 10 Никола Василев – капитан /9 Любомир Михалев/, 11 Георги Димитров.

СЪДИИ: Красен Георгиев - главен, Живко Петров и Владимир Йорданов – асистенти /Варна/. ЧЕТВЪРТИ: Калоян Цветков /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Велико Трифонов /Варна/.

15.Март.2019 /Петък/ 08:42:17

За пореден път футболистите на „Волов” изпуснаха да запишат първа победа в Североизточната група на Трета лига. Те поведоха с гол на Симеон Савов в 69-ата минута, но само четири по-късно гостите от „Септември 98” /Тервел/ изравниха. Попадението бе на Дейвид Венциславов.

При много силен вятър на градския стадион в Шумен домакините удариха една греда през първото полувреме, а през второто имаше опасности и пред двете врати. В последната минута на добавеното време и”Волов”, и „Септември” пропуснаха да вземат трите точки.

В този 18-и кръг „Устрем” /Дончево/ победи „Ботев” /Нови пазар с 5:2, а „Хитрино” спечели с 2:0 в Каварна срещу „Калиакра”. В класирането води „Суворово-1” с 44 точки, втори е „Спартак 1918” с 39 и трети – „Хитрино” с 34. „Ботев” е пети с 29, а „Волов” е последен – на 13-о място и с 4 точки.

„ВОЛОВ” – „СЕПТЕМВРИ 98” 1:1

1:0 – Симеон Савов /69/, 1:1 – Дейвид Венциславов /73/

„ВОЛОВ”: 12 Добромир Дочков, 2 Иван Субботин, 3 Мартин Кръстев, 5 Желязко Ганчев, 15 Анъл Емилов, 6 Симеон Савов, 8 Иван Цонев, 22 Христо Димитров /7 Сейхан Ахмед/, 9 Муса Кавунски, 10 Сонер Кязим /4 Георги Георгиев/, 11 Айхан Ведат /19 Теодор Тодоров/.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Дениз Александров, 3 Младен Димитров, 16 Симеон Митев, 4 Явор Колев, 7 Стелиян Ценов, 11 Дейвид Венциславов /19 Ерай Ходжа/, 10 Стефан Стефанов, 17 Михаил Михайлов /9 Венелин Стоянов/, 6 Николай Димитров, 5 Георги Димвитров,15 Пламен Панайотов.

СЪДИИ: Мирослав Шенков – главен, Стефан Кръстен и Диян Димитров – асистенти /Русе/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Атанас Петров /Варна/.

ВИДЕО: През първото полувреме на градския стадион в Шумен „Волов” и „Септември 98” се опитваха да се надиграят, а се бореха и с бурния на моменти вятър. Имаше напрежение и пред двамата вратари, като домакините удариха и греда.

„Волов” изпълни няколко ъглови, при които бранителите все пак успяваха да изчистят топката извън наказателното си поле. Отляво и отдясно жълто-сините хвърляха тъй наречените английски тъчове. Със същия ефект.

Стоян Чешмеджиев започна със смените и направи три.

При поредния ъглов в 69-ата минута капитанът Симеон Савов успя с глава да насочи топката под гредата и 1:0

Последваха разменени атаки, някои от които завършиха със слаби или неточни удари.

Гостите изравниха само след четири минути. Дейвид Венциславов се възползва от чудесен пас и всичко започна отново.

На няколко пъти „Септември” обсади вратата на съперника, но не стигна до пълен обрат. „Волов” също имаше желание за първа победа и не стигна до нея.

В последната минута от добавеното време двата тима пропуснаха златни възможности за гол.

14.Март.2019 /Четвъртък/ 16:04:58

За втора поредна седмица Шумен бе домакин на финален турнир за Купата на България по хандбал. В зала „Плиска” трофея за юноши младша възраст М-14 си оспорваха шест отбора, разпределени в две групи. В „А” бяха „Добруджа” /Добрич/, „Фрегата” /Бургас/ и „Локомотив” /ГО/. В „Б” се събраха „Шумен 61”, „Левски” /Левски/ и „Полюс-ТМ” /Бургас/.

В първия полуфинал победителят от група „А” - „Фрегата”, победи втория от група „Б” - „Левски”, с 16:10. Първият от група „Б” - „Шумен 61”, надделя с 26:16 срещу „Добруджа” и също стигна до финала.

Двата отбора се хвърлиха здраво в битката за Купата на България в тази възраст и стана невероятен мач – с много добри техически изпълнения, тактическо надиграване и истинска драма. Редовното време завърши при равенство 19:19. Според регламента трябваше да бъат изпълнени по пет дузпи. И двата отбора вкараха по четири, а след изпълнението на петото успешно за „Фрегата” 7-метрово хвърляне в лагера на буртазлии ликуваха, а зрителите и хандбалистите на „Шумен 61” недоумяваха защо няма да бият своята пета дузпа. Оказа се, че съдиите на финала Станислав Стойков и Велизар Делийчев от Ловеч са отсъдили престъпване при четвъртата дузпа на домакините, изпълнена от Тихомир Стоянов. Така в протокола бе записан краен резултат 24:22 за „Фрегата”. Момчетата на треньорката Деси Илиева плачеха, родителите им и феновете бяха по-крайни и употребиха много определения за случилото се, които няма как да цитираме. С две думи, остана да витае съмнението, че някой е бил ограбен. От кого и защо? - може би няма значение...

Само тук, в 6tv.bg , можете да видите разширен репортаж от турнира, изпълнението на всички дузпи, решили крайното класиране, и сами да прецените кой прав и кой крив.

08.Март.2019 /Петък/ 11:46:16

Шумен бе домакин на финалния турнир за Купата на България по хандбал за девойки старша възраст Ж-16. Приза си оспорваха отборите на „Бъки” /Габрово/, „Албатрос” /Бургас/, „Ники спорт” /Сливница/ и домакините от „Шумен 98”.

Мачовете бяха интересни, а се получи и въртележка, при която „Бъки”, „Ники спорт” и „Албатрос” имаха по две победи и една загуба, т. е. равни точки, по 4. Така головата разлика определи трофеят да замине за Габрово, втори да са хандбалистките от Сливница, а бронзовите медали останаха за момичетата от Бургас. С три загуби шуменки са четвърти.

- най-добър защитник – Натали Христова /”Шумен 98”/

- най-полезен състезател – Симона Петрова „Ники спорт”