17.Септември.2019 /Вторник/ 10:14:46

Страхотен завършек имаше първата вечер на държавното първенство по кик бокс в „Арена Шумен”. В спор за вакантното място в националния отбор на България за световното първенство в К1 в Сараево в категория до 67 кг един срещу друг се изправиха Димитър Стоянов от „Шуменска крепост” и Костадин Михайлов от „Прайд енд глори” /Нова Загора/. Адмирации за Българската конфедерация по кик бокс и муай тай за тази практика! Всичко става на светло, пред очите на зрителите.

Победата в тази драматична битка с 2:1 съдийски гласа бе за Димитър Стоянов и той ще излезе с екипа на България, за нейната чест и за честта на родния клуб през октомври. Вижте целия мач, а след него и интервюто с победителя.

Очаквайте разширен репортаж от ДП в Шумен в 6tv.bg.

13.Септември.2019 /Петък/ 09:57:33

На 14 и 15 септември „Арена Шумен” ще приеме отново държавно първенство по кик бокс. То ще бъде в стиловете лоу кик и К1 и във всички възрастови групи – от 11-годишни до мъже и жени. В събота от 10 часа е откриването и квалификационните боеве, а за финал е предвиден мачът, в който Димитър Стоянов от „Шуменска крепост” и Костадин Михайлов от Нова Загора ще определят кой ще замине за световното първенство в Сараево в категория до 67 кг в К1. В неделя са всички финали.

Домакините от „Шуменска крепост” ще участват с 23 бойци в двата стила и във всички възрастови групи.

Повече подробности – във видеото.

11.Септември.2019 /Сряда/ 11:08:09

В неделя отборът на „Шумен 2007” изигра отложения от първия кръг мач за първенството на Североизточната група на Трета аматьорска лига срещу „Бенковски” /Бяла/. Шуменци спечелиха с 2:0 и това е тяхната трета победа. Макар и с променен състав, гостите дадоха инициативата на домакините и пред тяхната врата имаше много положения. Гол обаче не влизаше и полувремето завърши 0:0.

Поредният ъглов удар за „Шумен 2007” доведе и до тъй желания гол. След удар с глава топката се отби от напречната греда, а след това Дениз Кадир намери на далечната греда непокрития Живко Герчев, който откри резултата – 1:0.

Домакините комбинираха добре и се озоваваха на добри позиции, но втория си гол вкараха едва в 81-ата мин. Централният бранител Евгени Стоянов отне топка в собствената половина, сложи началото на контраатака и сам я завърши с нисък удар от границата на наказателното поле. Той посвети този гол на новородената си дъщеричка Стефани.

В края на нашия разширен репортаж ще видите интервюто с щастливия татко. Ще чуете и как се чувства на терена 42-годишният играещ треньор на „Бенковски” Цетан Ганев и какво мисли за завързалата се в края на миналия сезон битка, в която неговият тим остана в групата за сметка на „Волов”. Сашо Димов е доволен и от победата, и от това как неговият събран в последния момент отбор върви в първенството.

„ШУМЕН 2007” - „БЕНКОВСКИ” 2:0

1:0 – Живко Герчев /57/, 2:0 – Евгени Стоянов /81/

„ШУМЕН 2007”: 12 Калин Младенов, 17 Иван Иванов, 16 Емре Мехмед, 4 Благовест Гачев, 6 Евгени Стоянов, 19 Живко Герчев /14 Сонер Мехмедзаид/, 8 Едис Ефрахим /18 Кристиян Костадинов/, 7 Христо Станчев, 9 Юлиян Загоров – капитан, 10 Дениз Кадир, 27 Алекс Наков /11 Радостин Стефанов/.

„БЕНКОВСКИ”: 13 Александър Ангелов, 4 Ивайло Цветков, 7 Богомил Михалев, 5 Цветан Ганев – капитан, 90 – Никола Хаджиев /10 – Кристиян Косев/, 6 Мартин Маринов, 8 Мартин Рачев, 19 Пламен Божанов, 99 Радомир Хараланов /88 Трифон Атанасов/, 15 Ивайло Вечеславов /44 Васил Колев/, 11 Илия Ковачганев/.

СЪДИИ: Мартин Великов – главен, Живко Жеков и Николай Сурдов – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Надежда Белчева /Варна/.

ДЕЛЕГАТ: Пламен Ганев /Варна/.

02.Септември.2019 /Понеделник/ 10:25:12

Хитрино” загуби на своя стадион от „Черноломец” /Попово/ и това според някои е изненадата на четвъртия кръг на първенството в Трета лига на Североизточната група. Домакините имаха няколко положения, но не можаха да вкарат. Малко преди почивката, в 38-ата минута, след центриране отдясно Васко Христов си отбеляза автогол и „Черноломец” поведе.

В 48-ата минута Мартин Иванов засече от малък ъгъл прострелна топка и я забоде под гредата – 1:1. Зрителите очакваха, че „Хитрино” пак ще намери пътя към пълния обрат, но това не стана. Десет минути по-късно главният съдия Калоян Цветков отсъди дузпа за тима от Попово. След удара на Александър Недев топката близна напречната греда и излезе в аут. И този момент не бе използван от „виолетовите”. В 61-ата минута същият този Александър Недев от границата на наказателното поле прати върнатата към него топка в мрежата на Дилян Димов. „Хитрино” продължи да настоява с дълги и високи топки към двамата си нападатели – Ивелин Василев и Христо Александров. Бранителите на „Черноломец и вратарят Радосвет Христов не допуснаха попадение – втора победа на чужд терен и нови три точки в актива. В самия край на мача след размемени „любезности” между Енес Кахриев и Беадир Беадиров първият получи жълт картон, а Беадиров – червен.

Наставникът на „Черноломец” Диян Кирилов изрази увереност, че макар и завърнал се след десетина години, неговият отбор има сили да победи и челниците в групата. Колегата му Николай Николов пое голяма част от вината върху себе си, като обясни, че не е трябвало да пуска в игра контузения Васко Христов. Той обясни и защо тъй дълго правеният терен е в лошо състояние.

В този кръг „Шумен 2007” спечели домакинския си мач срещу „Калиакра” с 3:1, а „Ботев” отстъпи в Нови пазар на „Светкавица” с 0:1.

„ХИТРИНО” – „ЧЕРНОЛОМЕЦ” 1:2

0:1 – Васил Христов /автогол - 38/, 1:1 – Мартин Иванов /48/, 1:2 – Александър Недев /61/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 5 Боян Николов /4 Енес Кахриев/, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов /17 Ивайло Иванов/, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров – капитан, 3 Ивелин Василев, 77 Дениз Неджмиев, 11 Светослав Славчев, 6 Живко Парашкевов, 99 Мартин Иванов /20 Харун Якубов/.

„ЧЕРНОЛОМЕЦ”: 92 Радосвет Христов, 14 Пламен Петров – капитан, 16 Ясен Василев, 11 Беадир Беадиров, 88 Диян Димитров /9 Десислав Петков/, 3 Васил Марков, 8 Тодор Кънчев /10 Калин Кънчев/, 15 Даниел Венков, 5 Александър Недев, 4 Ивайло Иванов /2 Виктор Иванов/, 12 Димитър Стефанов.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Мирослав Симеонов и Димитър Аянов – асистенти /Варна/.