29.Ноември.2018 /Четвъртък/ 08:29:54

В много драматичен мач от 6-ия кръг на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” победи „Свиленград” с 24:23 и вече е трети във временното класиране, а южнячките се спуснаха до четвъртото място.

През първото полувреме в „Арена Шумен” домакините поведоха и започнаха да трупат аванс – 6:2, 10:5, 12:5...Много силно за шуменки в тази част играха Маринела Панайотова и Ирене Иванова, които най-често бележеха. Те завършиха съответно с пет и шест гола. Почивката дойде при резултат 14:11.

След нея „Свиленград” успя не само да стопи разликата, но и поведе с четири гола – 16:20. Момичетата на Николай Начев вдигнаха отново трибунитее и се върнаха с гол на Светлана Николаева за 20:20. Резултатът през второто полувреме беше изравняван пет пъти, като за последно това стана при 21:21 и 22:22. Решителна роля имаше и влязлата като резерва капитанка Диляна Христова – с гол и сърцата игра тя поведе своите. Кръстина Касабова не сбърка нито една дузпа, а вкара и последния гол за „Шумен 98” с пробив през центъра. Тя бе и най-резултатна със 7 попадения. Румънката Юлияна Таче отново беше изключителен боец, пак игра на различни постове, успяваше да ангажира вниманието на съперничките и да освобождава позиции за съотборничките си. С изключителни заслуги са и двете вратарки. Станислава Стоянова бе почти непробиваема през първата част, а Фатме Юксел направи страхотни спасявания през второто полувреме.

Само тук, в 6tv.bg ще видите разширен репортаж от мача и всички голове. Ще видите и интервютата с двамата треньори и с хандбалистки от двата отбора.

В този шести кръг „Етър 64” победи „Ники спорт” с 36:18, а „Бъки” спечели като гост на „Поморие” с 38:32. Така тимът от Габрово води класирането с 10 точки, следван от „Етър 64” с 9. След като последователно победи първия и втория, „Шумен 98” е вече трети с 8 точки, а на четвърто място е „Свиленград” със 7.

На 16 декември е последният мач на шуменки за тази година, в който те са домакини на „Етър 64”.

„ШУМЕН 98” – „СВИЛЕНГРАД” 24:23 /14:11/

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 4 Светлана Николаева – 1 гол, 7 Диляна Христова – 1, 9 Християна Драганова – 1, 11 Маринела Панайотова – 5, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова, 18 Кръстина Касабова – 7, 77 Лидия Бакъдржиева, 78 Ирене Иванова – 6, 10 – Юлияна Таче – 3.

„СВИЛЕНГРАД”: 1 Гергана Александрова, 4 Антония Игнатова – 4, 6 Зорница Стефанова – 3, 7 Жаклин Петкова, 10 Ралица Димитрова – 3, 12 Кристина Миланова – 4, 13 Райна Георгиева, 17 Айсун Агуш, 24 Антония Димитрова, 64 Роксана Радева – 6, 88 Стефка Агова – 3.

СЪДИИ: Младен Белов /Добрич/ и Галин Караджов /Горна Оряховица/.

ДЕЛЕГАТ: Виктор Найденов /Добрич/.

26.Ноември.2018 /Понеделник/ 10:16:49

Отборът на „Хитрино” спечели с 1:0 регионалното дерби срещу „Ботев” за първенството на Североизточната група на Трета лига. Победния гол на градския стадион „П. Волов” в Шумен вкара Мехмед Сабри.

След премеждията в мача с „Тополи 2010” тимът от Нови пазар дойде без двама наказани футболисти и със старши треньора Радостин Димов на трибуната по същата причина. В тимовия лист, заради контузии, като резерви бяха записани само двама полеви играчи.

От лагера на „Хитрино” бяха притеснени поради някои писания в дните преди двубоя. За тях ще чуете от старши треньора Николай Николов след срещата. Той остана верен на себе си и пак имаше вътрешни размествания на играчите по постове.

През първото полувреме гостите разиграваха добре, задържаха топката и създадоха положения. Домакините бяха търпеливи и също имаха своите възможности. След изпълнен от Ивелин Василев фаул и рикошет топката срещна гредата на вратата на ТодорТодоров. Гол обаче не падна.

След почивката „Хитрино” понатисна и в 60-ата минута извеждащ пас на капитана Максим Недев бе използван от Мехмед Сабри – 1:0. „Ботев” бе близо до изравняването, когато след удар отблизо на Димитър Димитров топката бе отбита пред самата голлиния. Тръгнали напред, футболистите от Нови пазар дадоха възможност за няколко силни контри на „виолетовите” и по чудо не получиха нов гол. С победата си „Хитрино” взе реванш за загубата с 0:2 от същия съперник при гостуването в Нови пазар на 18 август и продължава добрата си серия.

В този 14-и кръг „Спартак 1918” и „Светкаица” завършиха наравно – 2:2, а „Суворово-1” победи „Кубрат 2016” с 3:1. Начело в класирането е „Суворово-1” с 32 точки. „Хитрино” излезе на втора позиция с 29, трети е „Спартак 1918” с 27, а „Ботев” е четвърти с 26 точки.

В последния за тази година кръг „Хитрино” гостува на „Бенковски” /Бяла/, „Волов” - на „Локомотив” /Русе/, а „Ботев” е домакин на „Калиакра”.

„ХИТРИНО” – „БОТЕВ” 1:0

1:0 – Мехмед Сабри /60/

„ХИТРИНО”: 12 Дилян Димов, 10 Васил Христов, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 18 Явор Тодоров, 6 Евгени Стоянов, 8 Йордан Йорданов /5 Васил Марков/, 9 Христо Александров /17 Берил Шабан/, 23 Максим Недев – капитан /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев, 11 Мехмед Сабри.

„БОТЕВ”: 1 Тодор Тодоров, 21 Георги Щерев, 16 Николай Николаев, 4 Банко Банков, 19 Живко Герчев, 8 Влад Михайлов, 44 Преслав Пасев, 10 Димитър Димитров – капитан /11 Георги Никифоров/, 6 Кирил Радев, 7 Симеон Симеонов, 30 Драгомир Демиров /20 Йордан Нотев/.

СЪДИИ: Мартин Великов – главен, Владимир Йорданов и Богомил Димитров – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Емил Димитров /Шумен/.

ДЕЛЕГАТ: Радослав Станев /Варна/.

23.Ноември.2018 /Петък/ 10:07:05

Отборът на „Хитрино” продължи серията си без загуба с 3:1 срещу „Септември 98” /Тервел/. Футболистите на Николай Николов за последно останаха без точка при минималната загуба с 0:1 като гости на „Суворово-1” още в шестия кръг.

За пореден път „Хитрино” нанесе поразяващ уздар само за 10 минути с голове на Ивелин Василев, Мехмед Сабри и Даниел Желев от 29-ата до 39-ата.Тогава може би поспадна мотивацията. Въпреки това през второто полувреме бяха създадени още положения, но повече голове във вратата на съперника не паднаха. В последната минута гостите стигнаха до своя гол, вкаран от Дейвид Венциславов.

Наставникът на отбора „Септември 98” Валентин Пейчев потърси вината у своите футболисти, а не у съдиите. Той потнвърди, че в Тервел има всички условия, включително и много добър терен, да се играе футбол.

Колегата му Николай Николов в края на полусезона каза, че е само „малко недоволен” от представянето на „Хитрино”.

В този кръг „Ботев” /Нови пазар/ загуби при гостуването си на „Тополи 2010” с 0:1, а „Волов” като гост завърши наравно с „Устрем” /Дончево/ - 2:2. В класирането води „Суворово-1” с 29 точки, следван от „Спартак 1918”, „Ботев” и „Хитрино” с по 26.

На 24 ноември, събота, в Шумен е регионалното дерби „Хитрино” – „Ботев”.

„ХИТРИНО” – „СЕПТЕМВРИ 98” 3:1

1:0 – Ивелин Василев /29/, 2:0 – Мехмед Сабри /30/, 3:0 – Даниел Желев /39/, 3:1 – Дейвид Венциславов /90/

„ХИТРИНО”: 1 Дилян Димов, 23 Максим Недев – капитан /5 Васил Марков/, 99 Боян Николов, 19 Даниел Желев, 10 Васил Христов, 6 Евгени Стоянов /7 Георги Колев/, 18 Явор Тодоров, 8 Йордан Йорданов, 9 Христо Александров, 11 Мехмед Сабри /20 Дилян Ганев/, 3 Ивелин Василев.

„СЕПТЕМВРИ 98”: 12 Деним Александров, 3 Младен Димитров, 13 Танер Юсню, 17 Михаил Михайлов, 16 Симеон Митев, 2 Николай Станчев /4 Христо Христов/, 10 Стефан Стефанов – капитан, 9 Мартин Кирилов, 6 Николай Димитров, 11 Дейвид Венциславов, 15 Пламен Панайотов /18 Никита Стелиянов/.

СЪДИИ: Калоян Цветков – главен, Живко Петров и Цветомир Колев – асистенти /Варна/.

ЧЕТВЪРТИ: Мирослав Шенков /Русе/.

ДЕЛЕГАТ: Светлозар Маринов /Русе/.

20.Ноември.2018 /Вторник/ 09:39:36

В последния мач от първото завъртане на първенството в женската хандбална „А” група „Шумен 98” нанесе първо поражение на лидера „Бъки” - 26:22. Шампионките за миналия сезон от Габрово досега имаха четири победи от четири мача.

В състава на шуменки дебют направи 32-годишната румънка Юлияна Таче, за която клубът плати на румънската и на европейската федера;ия по хандбал. Така състезателката на „АСS 181 – SSP” вече е собственост на „Шумен 98”. Тя оправда очакванията, игра добре и завърши със 7 гола.

Габровки поведоха с 3:0, след това домакините изравниха за 6:6 и на свой ред излязоха напред. Полувремето завърши при резултат 12:9. Веднага след почивката разликата започна да набъбва, за да стигне до 7 гола – 17:10. С добра игра в защита, с чудесната Станислава Стоянова, която заключи вратата си, с топреализаторката Кръстина Касабова, с невероятно бързата и технична Юлияна Таче, с точните попадения на „левите ръце” Маринела Панайотова и Светлана Николаева, с умната игра на пивота Християна Драганова тимът на треньора Николай Начев убеди зрителите в „Арена Шумен”, че има сериозни намерения в шампионата. След 24:17 мотивацията малко спадна и от това се възползваха съперничките, водени от капитанката си Лидия Ковачева, за да намалят разликата. В крайна сметка – 26:22. Чудесна победа! Интересно е, че само след седмица двата отбора ще играят в Габрово решителен четвъртфинален мач за Купата на България.

Само тук, в 6tv.bg, ще видите всички голове в този мач. Ще чуете как треньорът Николай Начев оцени играта на своите; кое дава сили на младата надежда Маринела Панайотова и на трикратната топреализаторка на „А” група Кръстина Касабова; защо пазилата като лъвица вратарка Станислава Стоянова можеше да не влезе в този мач; кои са първите български думи, научени от румънката Юлияна Таче.

„ШУМЕН 98” – „БЪКИ” 26:22

„ШУМЕН 98”: 1 Станислава Стоянова, 3 Мария Маслева, 4 Светлана Николаева – 2 гола, 5 Василена Шомова, 7 Диляна Христова /капитан/, 9 Християна Драганова – 2, 11 Маринела Панайотова – 4, 13 Жана Маразова, 16 Фатме Юксел, 17 Християна Петрова – 2, 18 Кръстина Касабова – 9, 77 Лидия Бакърджиева, 78 Ирене Иванова, 10 Юлияна Таче – 7.

„БЪКИ”: 6 Лидия Ковачева /капитан/ - 7, 7 Йоана Костова – 3, 8 Карина Съменова – 1, 9 Габриела Цонева, 10 Екатерина Стефанова, 11 Силвия Якова – 1, 14 Маргарита Христова, 15 Милица Колева – 1, 16 Ивон Дюлгерова, 18 Теодора Якова, 21 Мадлен Тодорова – 2, 22 Рени Еремиева, 23 Емилия Самуилова, 30 Моника Христова, 44 Мари Томова – 5, 55 Ивета Христова – 2.